Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Tak jsem byl na výstavě motorek a lodí v Bratislavě (bloke, všimni si...). Hostesek minimum, ale ty co byly, stály za to. Kolem motorek strašně moc lidí, dostupnost informací technického rázu minimální. Trend současné nabídky (café racer) jsem fakt nepochopil. Rozhodně by se tam ale motorkář slušně a za dobré peníze oblékl. Expozice lodí skvělá. Pomalejší a zmatenější obsluhu stánků s občerstvením jsem snad nikdy nezažil. Celkově dávám tři mínus.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Něco podobného jsem četl od návštěvníků v Brně. Rodinky s dětmi místo Olympie, si dali scuk tam. Hlava na hlavě, pobíhající ratolesti, zavazející kočárky.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, zažil jsem hákování nohou golfáče, dětí jak na pouti a mnoho budoucích maminek, přičemž jednu jsem měl nebezpečně blízko, stála mi totiž na noze.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Již jezdím do práce na mašině, zima, nezima. Trénují počasí na rumuny. Najel jsem si na webkamery Fagaraš, děs, doufám že to tam do půlky června zprůjezdní. Sněhu tolik, že i autobus není vidět a stále chumelí. Co jsem sledoval videa při přejezdech, tak palubní teploměr kolem 30 června ukazoval +5°C a v dolině +35°C. Rozdíly jako kráva.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Taky tam pojedu, mozna letos. Chci mrknout m.j., na jejich lesni zeleznice. A samozrejme onu horskou cestu.
Uz bych taky potreboval jezdit, bohuzel BH i na cestach, neumoznuji.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Určitě máš na mysli muzeum parních lokomotiv v Resitě a lesní železnici ve Viseu de Sas. V obou místech máme zastávku.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Jj, musim zjistit, kde kdy jeste drahy jsou. Je jich vic. Potrebuju, aby tam jezdily Faury. Pak chci do pristavu Konstanc, byl jsem tam jako PZko pred desítkami let.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

To máš na čtrnáct dnů co dělat. Je tam toho na vidění dost, a za jednu dovolenou nestíháš. Ono se to dá ,ale z kochání nic nemáš, jen hltáš km. Jednou jen hory a podruhé část hor a moře.
Já nad trasou dumám od listopadu, abychom nekličkovali jako zajíc a něco viděli. Zatím mám tři varianty, dle počasí se budou řešit večer před další etapou. To co jsem vymyslel bude stát za to.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Jeste se jednou vratim ke svickam Denso na Yamahu R1 2008. Byl jsem je u znameho objednat, ale podle katalogu elit mu to vyslo za 1. za jednu 500kc a za druhe ze tam ma byt IU27. Pritom podle katalogu denso tam ma byt IU27A. To je podstatny rozdil. Ma tam prijit opravdu IU27A ? Diky
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Obávám se, že pokud nemáš k dispozici svíčku, kterou byl daný motor osazován ve výrobě, stěží s jistotou určíš, jaké provedení jiskřiště tam správně patří.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Jerry3 píše:Obávám se, že pokud nemáš k dispozici svíčku, kterou byl daný motor osazován ve výrobě, stěží s jistotou určíš, jaké provedení jiskřiště tam správně patří.
Tak motorka je z Italie a ma najeto 18 tis km. Kdyz jsem videl vzduch filter, tak si myslim, ze i svicky tam budou z vyroby, protoze je nikdo nemenil. Podle ofiko katalogu denso to ukazuje na posledni model R1 2006. Dal ne. A tam je uvedeno IU27A. Takze i rok 2007-8 by mel mit IU27A. Napred vytahnu jednu svicku, kouknu a uvidim. Treba budou jeste pekne a uz vymeneny. Z prvovyroby se do japoncu davaji Iridia ne ? Jinak prominte, ze pisi bez hacku a carek. V praci me to na pc nejde.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud jsi si jist, že svíčky jsou ještě původní, pošli mi fotku jiskřiště jedné z nich a já ti řeknu, které provedení (jestli s A nebo bez) použít. Na katalogy rozhodně na 100% nespoléhej!

P.S.: A teď to není o iridiu nebo o neiridiu.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Jerry3 píše:Pokud jsi si jist, že svíčky jsou ještě původní, pošli mi fotku jiskřiště jedné z nich a já ti řeknu, které provedení (jestli s A nebo bez) použít. Na katalogy rozhodně na 100% nespoléhej!

P.S.: A teď to není o iridiu nebo o neiridiu.
Ok. Az vymontuju, poslu foto. Jinak nejsem si jisty na 100 procent, ze tam jsou svicky jeste z vyroby. A pokud uz budou meneny za jine jiskriste nez tam ma byt z vyroby, tak jsem v pasti. Ale snad z mechanikem pozname svicky co jsou stare 18 tis km nebo 9 let nebo svicky po 4-5 tis km stare 2 roky. Je to super mechanik od kluku z free-mota.

Ps: Podle manualu od vyrobce bych se mohl ridit.? Tam by mely byt svicky uvedeny
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Ne, jediné, na co je skutečně spoleh, je prvomontáž, resp. křížové reference na prvomontáž.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Bramborak3 »

Aha. No podle manualu jsou psane NGK CR9EK ale nevim jaky je to typ na prevod na denso. Jestli A nebo bez A. Snad tam budou ty svicky zahumusene stare z vyroby.. :D Jinak dam asi ty IU27A

Jinak slovy technika jaky je v tom oznaceni svicek Denso IU27A a bez A rozdil ? Na funkcnost, parametry atd. Na vliv vykonu by tam rozdil byt nemel ne ?
Odpovědět