Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Zavolej, prosím, až (jestli... :lol: ) dojedeš. :) A jinak, hoši, pokud Jerry o něčem napíše, že je to vostrý a dokonce pekelně, tak je to prostě pekelně vostrý, jasný...? :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Vostrý. Tím nemyslím dostatečně výkonný. Jde mi jen o charakter motoru.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Já tedy netuším,na čem kde jede,ale pokud je to to,co si myslím,tak nepochybuji o zábavnosti,ale rozhodně bych si to nepletl s ostrým :lol: V řeči Vašich oblíbených papriček to bude lehce pikantní Tabasco,ale do Morugy sakra daleko :lol:
Naposledy upravil(a) Durex dne pon pro 11, 2017 14:47, celkem upraveno 1 x.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:A jinak, hoši, pokud Jerry o něčem napíše, že je to vostrý a dokonce pekelně, tak je to prostě pekelně vostrý, jasný...? :lol:
Pravdu má náčelník :wink: Já rozumět :!: Když napíše Jerry "pekelně vostrý", tak žiletka :P A Tabasco....:twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Durex:
díky za odpověď :wink: Pominu-li tu směsici komponentů, které mají současné motorky, oproti motorkách, které jezdily před desíti, patnácti lety, docela bych byl v pasti, jak ty konkrétní komponenty naladit. Jde o to, že některé z nich mají víceúrovňová nastavení, měl bych strach, že když do toho "dlubnu", rozhodím chování celé motky :D Holt, už i motorkaření je alchymie.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Alchymie :?: Jamalalicha :?: Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch! :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Pitris píše:Alchymie :?: Jamalalicha :?: Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch! :mrgreen:
:D :D :D :D :D :wink:
Alchymie (arabsky al-kimijá) je obor lidského poznání, který měl jisté prvky z několika nynějších vědních oborů (fyzika, chemie, medicína) i z dalších oblastí (astrologie, magie). Často na ni odkazuje umění, sémiotika, psychologie. Alchymie je chápána jako předvědecký obor, který v hojné míře rozvinul experimentální metody poznávání přírodních dějů, je ale zároveň experimentální mystikou a bývá označována jako tradiční věda.

Alchymie je synteticky zaměřená celistvá věda odvozená z přírodní filosofie. Odpovídá dnešním holistickým konceptům poznávání. Vychází z nauky o příbuznosti a přeměnách látek a zaměřuje se na proces zdokonalování přírody, zkoumá přirozenost těl a jejich proměňující se sílu. Úsilím alchymisty je dosáhnout završení přírodních dějů a participace na nich, čímž lze dojít k vysvětlení souvztažností těchto procesů. Své snahy alchymisté označují jako Velké Dílo (Opus Magnum). Představa růstu a zrání ukazuje na přirozenost, že člověk nemůže udělat strom, ale může se podílet na jeho pěstování a v přeneseném slova smyslu na Dílu božském. Řada alchymistů žila pod ochranou moci církevní nebo světské.

Z mnoha problémů, kterými se zabývala, se nejznámějšími staly cíle evropské středověké alchymie. Alchymie disponuje hojnými analogiemi mezi různými znaky převzatými z živé i neživé přírody, živly, barvami, tělesnými orgány, znameními zvěrokruhu či planetami.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Právě si asi zhmotnil tmu :P

Řekl bych že té elektroniky (a ne jen u motorek, ale v podstatě ve všem) je už přespříliš a hodně často to ku prospěchu věci už není. A nedejbože když si ta elektronika začne žít svým vlastním životem :(
Tak nějak jsem moc rád za Fároše :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

No, já mám sice na nové motorce jen ABS, ale elektronika (nikoli ta kolem ABS) si rovněž žije vlastním životem. A pokud jde o nastavení, po setmění nevidím kvůli jantarově červenému podsvícení štítu ani ho.no, takže bych byl v pr.eli. :mrgreen:

Jinak, tedy pokud to někoho zajímá, včerejší jízda ve večerní vichřici byla fakt lahůdkou: připadal jsem si jako list spadlý se stromu a hnaný větrem, a že se mi někdo chce strhnout helmu. Předpokládám, že to, co motorka zažila včera, už jako záběh snad i stačilo. :lol: Mně dozajista! :twisted:
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Pitris píše:Právě si asi zhmotnil tmu :P

Řekl bych že té elektroniky (a ne jen u motorek, ale v podstatě ve všem) je už přespříliš a hodně často to ku prospěchu věci už není. A nedejbože když si ta elektronika začne žít svým vlastním životem :(
Tak nějak jsem moc rád za Fároše :wink:
Jo, jo... :D
alchymista: No prostě, nahoru dám švestky, zkvasím to, spálím to, zchladím to, skapu to....
Matěj: ...stáčím to, piju to, chutná to.
Scotta: A říkáme tomu Rudolfovo tajemství.
Matěj: Tak ne! Zapomeňte, že je nějaký Rudolf a nějaký císař a budem tomu navěky říkat slivovice...

Z toho bych měl jednou fakt bobika, jedeš do zatáčky pilu, najednou trošku prachu, motka si vyhodnotí situaci jinak, než chceš Ty a buuum. Věřím tomu, co píše Durex, elektronika pomáhá při opravdové pile, to bez debat. Ovšem, tu pilu jezdí jezdci, kteří mají většinou zázemí, co pak člobrdík, který ho nemá? Nemá diag, neví, že je něco v kopru, nebo se tam teprve chystá... :!: :?:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Jerry3:
Ty máš stále nějaký maxi scooter?
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, ten mám a nechám si taky. Jako tréninkové náčiní pro přestup do kubatury 1200 (tj. to, co jsem včera na trase 330 km převážel po vlastní ose) dóst dobrý. Jinak ovšem nuda a ten rozpočet na předjízdění 8) v rychlostech nad 120 km (ale např. Ph - HK jsem udělal s průměrem 140, s kopce umí těsně nad 160 tacho :D ).
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

1200? Co to? :twisted:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

MG Norge GT 1200 8V.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Macek motka, pěkná... Gratuluji, hezký cesťák. Nejdřív mě napadlo, že by Morris Garages vyráběl ještě motorky (a pojmenoval ji po vzducholodi, která přeletěla s Amundsenem severní pól), a ono to Moto Guzzi :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Odpovědět