Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9956
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Tož to pak ano, Míro, já teď mám taky nějak slabší celý týden... :mrgreen: Papíry na velkou mašinu (tenkrát se vydávaly bez omezení výkonu) mám taky od roku 1976 a jel na ní jednou cca v r. 1980, měl jsem půjčenou kamarádovu Jáwu 250. V posledních letech, a obzvlášť když si listuju v tomhle vlákně nebo vidím/poslouchám kluky na srazu, i já občas koketuju s myšlénkou pořídit si na občasné vyjížďky nějakýho pěknýho cruisera/chopra, ale pak si řeknu vole, neblbni, nedráždi hada bosou nohou a vrať se na zem, ke čtyřem kolům a volantu... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

To je dost naivita. Než se obléknu na motorku (kalhoty, bunda, něco pod to, páteřák, boty, kuklošála, přilba, rukavice), natočit, nechat ohřát, byl bych autem 3x pryč. O motorce pro 2 a společné zážitky také uvažuji. Pro mě jedině na cesty do přírody, takže co nejlehčí a výkonné dvoumístné enduro. Skoro neexistuje - ze současných asi Honda 250 nebo snad dělá Gas něco s čínským motorem - 250. To by bylo lehčí a výkonnější. Aktuálně to nesleduji, zatím jezdím na SV, a to pro 2 určitě není.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo: Jirko,doba kdy jsem stavěli motorky na zadní a ohýbaly stupačky při průjezdu zatáčkami je dááávno pryč. :D A myslím,že poklidná jízda na 2 kolech bude stejně nebezpečná jako na 2 kolech s lidským pohonem. :idea: Pokud ne bezpečnější,protože co dnes předvádějí někteří jedinci na bicyklu mi hlava nebere. :roll: A to samé platí i pro auto,jak dnes nekoukáš kolem sebe a nemáš oči i vzadu,tak jsi v maléru než řekneš švec.Ale jak jsem napsal,byl to jen nápad,který ani nevím zda dospěje ke zdárnému konci.Zeptal jsem se jen proto,abych se případně zorientoval.
Itall: S těch pomůcek co jsi vyjmenoval si vystačím bohatě s přilbou,možná tak ještě rukavice.Když jsem před těmi x lety jezdil,tak jsem dálky (do toho Sokolova)jezdil v džínách a křiváku,na nohou kecky.Pokud jsme jeli jako parta s holkama na výlet,tak jsem si v teplém počasí vystačil s kraťasy a sandály.Dnes má každý na motorku,kolo,lyže atd. výbavu jak kosmonaut a je mu to ve finále na 2 věci.
Samozřejmě,pokud někdo jezdí pilu,tak je ta výbavička na místě,ale na strejcovské svezení kolem komína při pěkném počasí tohle nepotřebuji. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9956
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

lengy60 píše:...Dnes má každý na motorku....výbavu jak kosmonaut a je mu to ve finále na 2 věci.
Samozřejmě,pokud někdo jezdí pilu,tak je ta výbavička na místě,ale na strejcovské svezení kolem komína při pěkném počasí tohle nepotřebuji. :wink:
Mno, dle mého soudu takový názor je opravdu hodně špatný, kamaráde... Minimálně do prvního hoblování asfaltu vlastním tělem... :twisted:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Tak je jasné,že pokud ulehneš na silnici,tak je průšvih.Ale na druhou stranu,proč bych uléhal?Od mala jezdím na kole a lyžích,nikdy jsem přilbu ani páteřák nevlastnil a hle,nikdy jsem si nic neodřel a nezlomil,ťuk,ťuk.Na rozdíl od jiných,co si ze suprovou výbavou rozbili kokos nebo dolámali končetiny na sjezdovce nebo mají pomníčky porůznu kolem cest.Na motorce jsem ulehl pouze jednou v roli spolujezdce,kdy chtěl kamarád před děvčaty epesně zaparkovat motorku před kinem se slovy "koukej jak budou všichni čumět". No to tedy čuměli a já nejvíc,bo jsem si odřel zbrusu nové rifle z Tuzexu. :evil:
Takže pokud člověk neblázní,tak se není čeho bát a pokud tě někdo trefí,tak ti nejspíš žádná helma,páteřák a já nevím co ještě stejně nepomůže.Ale viděl jsem jiného kamaráda,který také z frajeřiny ulehl na rozpálený asfalt v tričku a trenýrkách a pak mu několik týdnů do zpěvu skutečně nebylo. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Vím že blbě páč se úplně stejně můžu sklouznout po 200metrech jako po 200kilometrech, ale když jedu jen "okolo komína" tak jsem lenošnej se do všeho soukat a obyčejně beru jen belinu a jedu v riflách a nahoře dle počasí. Když ale jedu někam dál, tak všechno - bunda i kalhoty s chráničema, motoboty, rukavice.... Vyhřívané prádlo netřeba.
A byla zde zmíněna Jawa 250 - páni, to bývala mašinka. Já se učil a pak něco najezdil na "kývačce" :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:
lengy60 píše:...Dnes má každý na motorku....výbavu jak kosmonaut a je mu to ve finále na 2 věci.
Samozřejmě,pokud někdo jezdí pilu,tak je ta výbavička na místě,ale na strejcovské svezení kolem komína při pěkném počasí tohle nepotřebuji. :wink:
Mno, dle mého soudu takový názor je opravdu hodně špatný, kamaráde... Minimálně do prvního hoblování asfaltu vlastním tělem... :twisted:
V terénu jsem si věci na sebe dokupoval tak jak jsem si občas natloukl, naštěstí nikdy ne vážně. Na silnici jsem ještě nic nepotřeboval - ťuky ťuk. Jenže - to můžeme z auta vyndat airbagy a bezpečnostní pásy, bezpečnostní hřídele volantu atd. atd. Většina lidí to stejně nikdy potřebovat nebude, ne? Na motorce je člověk zranitelnější a nakonec v tom luftu je stejně dobré se pořádně obléci.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Já tady nechci nikterak snižovat význam bezpečnostních prvků nebo ochranného oděvu.Na druhou stranu se vedou diskuze,zda právě masové rozšíření těchto věcí nevedou k jakémusi falešnému pocitu bezpečí.
Můžeš mít v autě airbagů nespočet a nepomůžou ti.Já trefil se Š-120 skříňovou V3S v rychlosti cca 100 km/h,naštěstí za tupláky a nestalo se mi nic.Jde spíše o to,používat při jakékoliv činnosti hlavu a neblbnout. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....Za kolik lze koupit solidní motocykl také netuším,ale když řeknu max. 100 tis. tak se snad dá koupit něco slušného,ne? :idea:
Ještě jeden tip :P Ty dáš 100 tisíc peněz (a paní doplatí ten zbytek). Budeš king a manželka queen :wink:
http://www.smoto.cz/motocykly/detail/ho ... oFrom=list To by byla kochačka - a bez rizika vysypání se 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Tak z tohoto by byla nadšená zcela jistě. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Jako u všeho i na mašinu musíš nasedat s respektem a pak to funguje bez rozbité huby. Když toto dodržuješ,pak si jen přát,aby jsi nepotkal na cestě dementa na čemkoli nebo v čemkoli.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Měl bych pro tebe tip na černýho koně ... je to cesťák z dost uškrceným motorem ze silničního CBR 600. Přijemnej posaz,ergonomie,absolutně nezáludnej průběh výkonu. Je to jak na komínovky,tak delší cestování,ale i cesty do práce popřípadě pro malej nákup :D Stojí to slušný peníze a servisně je to dost spolehlivý a nenáročný. Já sem na tom jezdil a pro tvoje účely celkem dost horký kandidát …
http://www.tipmoto.com/motorky/honda/30 ... 600-s.html
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Durexi díky za tip,někam si to uložím,abych to pak nemusel případně hledat. :wink: Jen se obávám,že když k tomuhle přivedu mou lepší polovičku,tak se bude asi cukat. :lol: A asi bych k tomu musel koupit i oblečky,protože na tomhle stroji bych asi vypadal v riflích a bundě poněkud nepatřičně. :idea:
Dnes jsem byl s jedním kolegou na "výletě" a nějak se stočila řeč i na motorky.Má podobné choutky a aby to zamaskoval,tak synovi nabídl,že mu koupí skútr.Jenže synátor mu na motorku hodil boba s tím,že chce radši koupit nové kolo. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Nemáš zač. Ulož si spíš ten typ,protože tahle tam moc dlouho nevydrží a pak se nic ze smazanýho odkazu nedozvíš …

Oblečky nemusíš moc hrotit. Prodávají se rifle s kevlarem a chrániči. Na nošení jsou pohodlný,míra bezpečí při pádu je dobrá a obecně to vypadá dobře. K tomu pak buď koženou a nebo textilní pasovku,ale spíš bych doporučil ¾ textil bundu.
Mimochodem,já taky jedu kolikrát jen v obyč riflích a v triku. A myslet si může o mě každej co chce. Vím jak to bolí,když má člověk záda stažený z kůže,ale to mě neodradí. Pohodová jízda v létě mezi polema s obilím,když je na sluníčku kolem 40-ti stupňů a vzduch se ani nehne a jen se nad silnicí tetelí … No to je prostě nádhera :D Už jen sundat tu helmu ... :twisted:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Těchhle strojů je tam povícero a třeba tenhle vypadá moc dobře. :wink:
http://www.motocentrum-tass.cz/nabidka- ... 06872.moto
Pohodová jízda v létě mezi polema s obilím,když je na sluníčku kolem 40-ti stupňů a vzduch se ani nehne a jen se nad silnicí tetelí … je fajn i na kole,ale tam se holt musí šlapat. :mrgreen: Na druhou stranu mohu jet bez té helmy. :D Ale umím si představit brázdit silnice i na nějakém skútru,třeba Honda Integra nebo Yamaha T-Max vypadají hezky,tedy z mého pohledu. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět