Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Máš ve mě zmatky :D . V jedenatřiceti jsem přestal jezdit po silnici na motokrosu (na autě jsem motorku nikdy nevozil) a ukázněně jsem si pořídil motorky na značkách, ale ještě "ostré". S tím jsem skončil až nyní v létě, páč respektuji stav svého těla. Např. koleno, s poškozeným vazem a dost již vybočené (do X), podobné měla babička a poslední léta života už nechodila. Pakárna. Nebo oči a dutiny, zaněcované snadno a rychle. Řídím se zásadou "nemám se tak dobře, abych se chtěl mít hůř". Jinak jsem úplně bezzásadový... :lol: Vše má svůj čas, s integrální přílbou a na silnici by to, jak se zdá, ještě chvíli šlo. Pak nadejde čas procházek... :D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Rumunsko klidně,i na H. Je tam ještě několik lesních drážek. Krásnej vejlet s určeným kocháním. :wink:
Jezdit jen tak okolo komína,100 km,jo ale to je vyjmečně. Moc mě to nebaví.
To radši vypálim do Krušnejch,mám to 100 km,tam pojezdim cca 70-80,mrknu i do DDR,kafe,menšího Mekáče a odpo domu bočníma cestama.
Když už teda není jiná smysluplná cesta.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Jo a při cestě z oilsrazu,byla často na okreskách řepná sklizeň. Hornik vypadá dosti jinak,bude i asi drobet těžší. Vzhledem k mokrejm silnicím,se stroj zbarvil skoro celý do tmavohněda.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Tak hlavně,jestli nebyly i trenky do tmavohněda :lol: Jinak jde o hovno :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Jo a při cestě z oilsrazu,byla často na okreskách řepná sklizeň. Hornik vypadá dosti jinak,bude i asi drobet těžší. Vzhledem k mokrejm silnicím,se stroj zbarvil skoro celý do tmavohněda.
No jo, silnice pod bahnem od zemědělců. Ale zas - živí nás. Nebo spíš...se živí sami na řepce do bionafty a potraviny odněkud dovezem... :?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Rolníci využívají dobré počasí k podzimním pracem, stále ještě vyjíždějí do polí, je to důležité a pro dobro nás všech. Učili jsme se o tom ve škole... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Rumunsko klidně,i na H. Je tam ještě několik lesních drážek. Krásnej vejlet s určeným kocháním. :wink:
Jezdit jen tak okolo komína,100 km,jo ale to je vyjmečně. Moc mě to nebaví.
To radši vypálim do Krušnejch,mám to 100 km,tam pojezdim cca 70-80,mrknu i do DDR,kafe,menšího Mekáče a odpo domu bočníma cestama.
Když už teda není jiná smysluplná cesta.
Tak někdy pojezdíme kolem Vltavy, taky hezký. Samo, při pěkném počasí.
Smysluplnou cestu na motorce jsem snad neabsolvoval. Vlastně - do školy do Plzně jsem občas jel na nové třiapůli. Ráno, skoro mrazíky, na lyžařské rukavice jsem si dával ještě igelitový sáček :roll:. Jednou v obci, paní ve škodovce zajela vpravo k chodníku, tak ji předjíždím, když náhle dala blinkr vlevo a začala odbočovat vlevo do ulice, ne v pravém úhlu, ale do takové skoro souběžné. Sice jsem brzdil, ale už jsem byl vedle ní. Nezbylo, než odbočit taky, a to hezky rychle. Já ruce v igelitu :? , naštěstí z té ulice nic nejelo proti. Ani jsem jí nepřeleštil lak 8) , i když těsně, dokonce ani nevynadal. Mám podezření, že se divila co tam vlastně vyvádím, když jsem ji předjel v té odbočce, ale hned jsem se otočil a pokračoval do školy...Uf. Teď mě napadá...zase ženská. :roll:
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Durexi, nemám přešponovaný řetěz, když má jen minimální průvis? Nemám tvrdé zadní pérování kvůli tomu? Motorka je sice v péči značkového servisu, ale to neznamená, že... :idea: :?:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Mel bys tam mit nalepku s foukanim gum a napnuti retezu. Jako zakladni nastaveni to postacuje. U silnicni motky.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Mel bys tam mit nalepku s foukanim gum a napnuti retezu. Jako zakladni nastaveni to postacuje. U silnicni motky.
Nálepku? V návodu je uveden tlak v pneu, ale o napnutí řetězu asi jen něco v tom smyslu, že má být správné :? .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Správně našponovaný řetěz by měl být mezi 2-3 cm a opravdu by se to mělo najít v uživatelském manuálu. Ale je to měřeno zhruba kolem prostředku řetězu tzn v první polovině kyvky - viz obr. Kdyby si to měl přešponovaný,tak ti půjde blbě řadit a bude trpět ložisko ve špajsce.
Obrázek
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

... nejen v manuálu,ale k Hor jsem dostal i origo servisku. Tam je to taky. Itallskou :)
Mám to nalepené i někde na podsedlovce,nebo na úžasné jeklové kyvce. Terazky nevim a na dvorek nejdu.
Ale určo je to tam od výrobce,bo je to englišsky a japanesky. I s tlaky v pneu.
To víš,jetá motorka dobře udržovaná. Tedy od té paní,(nebejt to s komplet historií a udžované,nekoupil bych...) /pro Italla :D :D :D / nikoliv mnou....
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Samolepka je např. na krytu řetězu. Je tam povídání o gumách a jejich huštění. O řetězu nic. Je to sice cizojazyčně, ale tolik poznám :roll: .
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Zkouknu to. Jestli tam jsou alespoň 2 cm, neřeším.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Brembo »

Durex píše:Správně našponovaný řetěz by měl být mezi 2-3 cm a opravdu by se to mělo najít v uživatelském manuálu. Ale je to měřeno zhruba kolem prostředku řětězu tzn v první polovině kyvky - viz obr. Kdyby si to měl přešponovaný,tak ti půjde blbě řadit a bude trpět ložisko ve špajsce.
Obrázek
2 až 3 cm jedným smerom-teda 2 cm dole a 2 cm hore? Alebo celkovo teda 1cm hore od povodnej polohy. V mojom manuáli je podobná kresba ale tam je 2-3 cm celkovo podla obrázku,čo je podla mna málo
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět