Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

A co se spotřeby týká. Je ježdění a ježdění. Stačí si najít oblíbený místo s dostatkem zatáček. Mám takový místo - cca 20 km. Když si to dám 4x a nejvyžší kvalt je 3-ka tak určitě nejedu za 6 litrů ... A tak je to se vším. Taky jestli je to serie,nebo K&N a laďák atd ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Motorky na dopravu pro chudší byly v relaci asi 1/4 ceny auta (běžná škodovka, dnes Fabia). Taková motorka je dnes asi za 60000,- Kč (1/4 ceny Fabie). Tedy i "levná" MT-07 už je luxusní zboží a ostatní dražší stroje jakbysmet. Ne snad provedením, ale hlavně cenou.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Já jsem v zatáčkách ještě nikdy nešel pod 3.stupeň. Motorka jde odspoda a vyhovuje mi to, zadek klouže a asi bych se bál naložit ze zatáčky. Takhle dám plyn a ono se to nějak rozmotá. Na trojku jede při 9000 rpm asi 120 km/h. V pomalé serpentině mohu jet odhadem tak 40 km/h. Hm, že bych dal dvojku? :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Na rychlý výjezd,od apexu určitě dvojku,ve 40ti... :wink:
Podřaď si před zatýčkou,kterou hodláš jet 40. Je to paráda,jak to ztratí na chvilku přilnavost. Nebo v rejdu,to se fajně šmýkne,trochu, :wink:
Když chceš vystřelit ze 40ti,tak určo né na 3. I napůl plynu se motor líp sebere na 2.
Nejedeš s MT-01
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

No, abych si fajně neustlal, nemám olítanou herku, dost by mě to mrzelo... :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27477
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

PePe píše:Je asi pravdou,že Honda má poslední léta pověst nudnosti....
Možná nudná je, možná je i až moc hodná a čitelná, ale Honda má pověst stroje, který umí všechno dobře. Je ale taky asi fakt, že nic nejlíp: Kawa bude ostřejší, Suza výbušnější a Yamaha točivější :o
Ale mě vůbec nevadí, že Honda ještě zavčas dá vědět, že jsem už "na hraně". K, S, Y nic nic a pak :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Popsals to zajimavě. :wink:

Itall- hezky se vyjadřuješ o strojích kolegů. Jenže my bychom asi tolik peněz za takový stroj co máš,nedali... :roll:
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Itall- hezky se vyjadřuješ o strojích kolegů. Jenže my bychom asi tolik peněz za takový stroj co máš,nedali... :roll:
1) Pardón, nechal jsem se unést, měl jsem použít formulaci "krásný ojetý stroj". Praštit s tím asi nechce nikdo, škoda je to každopádně i u krásného ojetého stroje.
2) Tak, novou motorku této třídy levněji nepořídíš. MT-07 přišla později a trochu se obávám, že na mě by byla poněkud "menší", což SV není. Navíc, SV je stále Made in Japan. Líp to koupit nešlo.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

No vidíš a já si zrovna bramboru na třískání s ní o zem koupil a celkem se mi to i daří :lol: :lol: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Já upřednostňuji označení "krásný starý stroj" :D a takto nazývám i svého macíka, kterému je 4,5 roku a má najeto 60 tis.km. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Já znám defacto jen 2 označení. Hezká mašina a nebo totální mrdka :lol: :lol: :lol: Pak to druhý označení se dle aktuálního stavu dá zjemnit na vránu,peleš nebo hujdu :lol: :lol: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Dnes zazimovani chalupy,tak s mensi zajizdkou 130km.
Hur se ohrivaj gumy,ale i tak,parada. Azuro nebe +8,lepsi nez 30.
Nutnych 20km po dalnici ustalenych 160km,h nebyl problem.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

30 st. je sice trochu horko, ale porád lepší, než 8 st. To už nevyjíždím. Dnes čumenda na posledním motokrose ve Strakonicích (autem :idea: ). Bylo tam jasno, zima a hlučno. Už ani tohle na mě není...nejsem nemocný? :?: :D
...To taky, ale hlavně stárnu :roll: :? .
WHITE-CZ

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od WHITE-CZ »

No já nejezdím už měsíc jak je pod +10 tak už jen plechovka. :wink:
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Ještě 12. října bylo moc hezky :idea: :wink: . Takže přes 2 týdny nejezdím :D .
Odpovědět