Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

A já budu taky oponovat :lol: Tím,že sem napsal,že bude přes noc venku,tím sem nemyslel,že jí nechám stát někde na námku nebo na ulici. To si nerisknu ani já :lol: Ale měl sem na mysli,že když bude v bezpečí venku ... :wink: Jak je krásný někam na moto dojet,kempnout,ráno se probudit,vidět motorku od rosy,navrknout,koukat na valící se páru z výfuku a zase jet dál :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1749
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Durex píše:A já budu taky oponovat :lol: Tím,že sem napsal,že bude přes noc venku,tím sem nemyslel,že jí nechám stát někde na námku nebo na ulici. To si nerisknu ani já :lol: Ale měl sem na mysli,že když bude v bezpečí venku ... :wink: Jak je krásný někam na moto dojet,kempnout,ráno se probudit,vidět motorku od rosy,navrknout,koukat na valící se páru z výfuku a zase jet dál :lol:
Tak OK :D.. Na nějakej ten sraz se musíme dohókat :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Durex píše:Italle,Italle,to se jako motorce něco stane,když bude chvilku venku? :D Jinak srazit se můžem,to není problém :D
Chvilku dobrá, ale přes noc ne.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Kluci Pitrisoj jsou pro :wink: ale můžem až první víkend v říjnu. Co třeba zase Krucemburk nebo Telč :?:

A k těm helmám jsme už něco "probírali" tady: http://www.oleje.cz/forum/motorky-a-o-m ... -1166.html
Ňácí zaneprázdnění všichni...Jenže počasí se musí brát tehdy, když je ono a ne když já mám čas, to už jsem se jaksi naučil a přizpůsobuji se.
Do Telče to mám asi 100 km, myslím. Trefím i na motorce, dobře :D . Je tam docela dobrá hospoda pod hrází rybníka...tedy byla, snad je. Do Krucemburka mám 130, ale zas už to znám, pro mě dobrý.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Ňácí zaneprázdnění všichni....Do Krucemburka mám 130, ale zas už to znám, pro mě dobrý.
Takže necháme ten Krucemburk :?: :wink: Bylo to tam fajn :lol:
A hen s tým zaneprázdněním :roll: nejen že nebude teď o dvou víkendech čas, ale nebudem ani v Brně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Tak třeba henten Krucišburk. Junior tlačí, že :D ?
Jasné, že nebudete v Brně, měli jste být v Krucišburku :wink: .
Musím podotknout, že s off-road motorkou je v terénu o dost větší zábava, než na silniční motorce, kde se navíc stále jen překračuje zákon :idea: . Ale když už henten stroj mám, tak chvíli budu jezdit, no.
By mě zajímalo, jestli Návštěvník Návštěvníků má ten velký skůútr :?: .
Návštěvník

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Návštěvník »

Nemá a nejspíše ani mít nebude, poněvadž mezery mezi pruhy jsou tak úzké, že se jimi neprotáhne ani štíhlá motorka, natož maxi skútr (vždyť to není žádný "zkurvený trpaslík" :lol: ). K tomu problémy s tím, kam s ním (kde ho parkovat). Škoda, splnění snu se nekoná, alespoň zatím. :(

Ale už jsem měl vybráno: Piaggio X10 330 ccm v mléčné metalíze.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Tož nevadí, páč skútr stejně není žádné náčiní. Doporučuji třeba užší a lehčí Hondu CB300F (31k, 158 kg pohotovostní). U nás se ještě neprodává, ale v civilizaci už prý ano :D . Ta by se vyjímala před kanceláří dobře. A svezení i parkování bude lepší, než na hentom skútru :wink: . I na motosraz se s ní fpoho dá přijet :wink: .
Sny se mají plnit, dokud se zdají... :D
Návštěvník

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Doporučuji třeba užší a lehčí Hondu CB300F (31k, 158 kg pohotovostní). U nás se ještě neprodává, ale v civilizaci už prý ano :D . Ta by se vyjímala před kanceláří dobře. A svezení i parkování bude lepší, než na hentom skútru :wink:
Dá se na tom jezdit v obleku?
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... Doporučuji třeba užší a lehčí Hondu CB300F (31k, 158 kg pohotovostní). U nás se ještě neprodává, ale v civilizaci už prý ano :D . Ta by se vyjímala před kanceláří dobře. A svezení i parkování bude lepší, než na hentom skútru :wink:
Dá se na tom jezdit v obleku?
Podle toho, jak mám obleptané motooblečení od hmyzáků, se v obleku na motorce jezdit nedá. Skútr bude o tóneček lepší, ale i tak doporučuji oblek kožený, snadno omyvatelný. Což by zajisté budilo pozdvižení mezi spolupracovníky :lol: . Doporučeníhodné je oblek překrýt další hmyzolapací vrstvou. Nebo oblek nenosit, dnes je v módě sportovní elegance, dokonce může býti znakem individuality člověka, který si tzv. na nic nehraje. Dá se přiměřeně slevit z nepohodlí a uhlazenosti a ještě to může vypadat dobře :idea: . Někdo začít musí, mezi těmi suchary, né? :?: 8)
Ale zas - ve městě hmyzácí tolik nelítají a jezdí se spíše pomalu, oni se nerozprsknou :? . Takže v obleku se dá :P . Nejlepší je oblek v barvě rozmázlého hmyzu...
Návštěvník

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to bohužel nic pro mě.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Tak to bohužel nic pro mě.
Čeče, ty vybíráš jednostopé vozidlo asi tak, jako já vybírám dvoustopé. Já chci v autě plnohodnotnou rezervu a držátko u spolujezdce...ty zas jezdit v obleku na motorce... :)
Řekl bych, že mé puntičkářské požadavky jsou splnitelnější...
Tak si kup takovou tu čudu BMW se stříškou, už se patrně nevyrábí. Budeš tam mít i bezpečnostní pás :wink: .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Italle,kdyby si opravdu ctil svoji přezdívku,tak by si věděl,že celá Itálie jede na skútrech a nejvíc na nich jezdí právě lidi v oblecích. Snadná přeprava přes ucpané město na schůzku do kavárny a pod. To,že parkují na chodníku před onou kavárnou,kde jsou i vyznačené stání je další z pozitivních věcí. Takže tuto logiku při pořizování naprosto chápu. K tomu je skútr určen! A když máš čelní štítek,tak na tebe nefouká a ani nelítá hmyz ... Na tohle použití je skútr opravdu nejlepší volba a motorka se může jít klouzat. Do města bych motorku ani nechtěl ...A navíc se motka ani nechytá a koho by bavilo pořád řadit .... Tož tak
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

V Itálii jsem byl několikrát, na skútrech se tam jezdí, viděl jsem i někoho v obleku, spíše ležérnějšího či sportovního ražení, rozhodně většina skútristů nejezdí v obleku, ani ve velkém městě. A nikdo z nich nevypadal jako ředitel banky nebo ministerský předseda. Skútr je pořád spíše motorka a už z hlediska bezpečnosti (a že jízda ve městě skýtá mnohá nebezpečí pro nechráněného jednostopaře) je vhodné se na jízdu obléci jinak, než do divadla. I kdyby k úhoně měl přijít jen ten oděv :? . V jižních krajích na tom často jezdí i v tričku a kraťasech, jako ztřeštění, jejich věc. Vychází se z toho, že nehoda se nestane. Do chvíle, než se stane...pak to víc bolí a má větší následky. Každý ví, každého věc, jasné. Jezdilo by se i bez přílby, kdyby nebyla předepsaná.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

No byl sem v Milanu a těch lidí oblečených v DG a na vespách bylo víc,jak motorkářů. Taky sem tam neporovnatelně s námi jezdí v termodekách apod. A skútr není motorka,ale opravdu skútr. Celá kategorie je jednostopé vozidlo,ale to je tak vše,co mají společného. I když jednostopé vozidlo může být i dvoustopé – třeba po crashi :D

A stojím si zatím,že v zemích,kde je chaos a relativní silniční bezvládí se jezdí bezpečněji a je míň nehod. Protože lidi jsou ve střehu a tupě jen nesedí na zadku a nekroutí plynem. Taky jezdím jen v triku a kraťasech a není to na skútru,ale i na větších motorkách. Třeba na Buse :D Když člověk není kokot a ví,kde si to může dovolit,tak v tom nevidím problém. Proč by někdo pořád měl lidem říkat,co si mají strojit,co mají nosit a co je pro ně nejlepší?! Sakra je to můj život,moje zdraví a tak si sním taky naložím … Jo a spadnul sem a vím jak to bolí … A názor neměním …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět