"motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

micra

"motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od micra »

Zdravím. mám Toyotu 1,3i najeto 250tisíc a žere asi litr oleje na 2 tkm. V autokelly jsem koupil "motor doktor"
proti zvýšené žravosti oleje. Má s tím někdo zkušenost?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Tady nikdo přísady do oleje asi nedoporučí. V čem tam je problém? Nemůže to být gufery?
micra

Příspěvek od micra »

nevím, jestli nebude problém spíš se stíracíma pístníma kroužkama. Oprava jinak dobře fungujícího motoru je dost riskantní, proto bych zkusil ten "motor doktor" Stav to snad nezhorší a 160kč mě nezabije. Divnéje , že podle návodu se to může míchat s minerálem, polosyntetikou, ale syntetiku nezmiňují. Já leju 10W40.
hospodar

Příspěvek od hospodar »

micra píše:nevím, jestli nebude problém spíš se stíracíma pístníma kroužkama. Oprava jinak dobře fungujícího motoru je dost riskantní, proto bych zkusil ten "motor doktor" Stav to snad nezhorší a 160kč mě nezabije. Divnéje , že podle návodu se to může míchat s minerálem, polosyntetikou, ale syntetiku nezmiňují. Já leju 10W40.
neviem osobne nejako neverim takymto "doktorom".... a ked ma motor najazdene tolko km. tak ja osobne by som vyskusal Valvoline MAXLIFE 10w-40 alebo 5w-40 kt. je prispôsobený pre motory s vyssím počtom km kt. žeru olej. to je môj názor... a ci ten Valvoline funguje ? ano funguje od výmeny do výmeny som nemusel doliať ani kvapku a motor mal 220 000km a bola to stara felicia 1,3 40kw...
Freev

Příspěvek od Freev »

motor - doktor, ale obor patologie....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Na tyhlety přípravky se hodí "100lidí, 100názorů" - někdo tvrdí, že mu pomohly, někdo, že ne. Já osobně jsem spíše pro NE, protože cokoliv přidaného do oleje ten olej chemicky "rozhodí", a (po zkušenostech) jsem zastáncem toho, že pokud pomohou, tak jen "na chvíli", a potom je stejně nutná (a možná i dříve) GO. To už bych spíše použil ten Valvoline MaxLife, nebo Sunoco Marathon, protože to jsou - jak napsal hospodar - oleje pro motory s již vyšší spotřebou oleje. Ale pokud je to kroužkama, tak by se dal ještě vyzkoušet za tepla hustší olej, např. 10w50 http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=420 ten ty větší vůle lépe dotěsní, ale stejně nakonec budeš muset tu opravu provést, a nebo se s tou vyšší spotřebou oleje smířit.
micra

Příspěvek od micra »

kdyby ten pripravek nebyl tak levny, tak do toho nejdu. Ale za tu cenu to zkusim. Koupim si 2,5 litru mé oblíbené točené polosyntetiky za 60 kč/l + 160kč za půl litru "motor doktor". Za spešl olej bych dal víc
Pikacu

Příspěvek od Pikacu »

Kde beres ten stacenej? Taky bych vzal.
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Možná je zvýšená spotřeba oleja zapříčiněna tím "levným " olejem.
Existuje jedno přísloví - za málo peněz , málo muziky.
micra

Příspěvek od micra »

Je to Alpine TS 10w-40, reknu jim, ať to napíšou na nějaký servis a je za 60, jinak asi za 77, ale i to je dobrá cena.
Moja

Příspěvek od Moja »

Bych řekl že je tím levným olejem. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že většinou stačí koupit DOBREJ olej......
to micra: nechci se Tě dotknout, ale kupuješ ten nejlevnější olej (ono sice u olejů neplatí, že nejdražší = nejlepší, ale určitě je pravda, že "za pár šupů" dobrý olej nekoupíš), divíš se (ve Tvém případě) velké spotřebě oleje, a pak přemýšlíš, čím ten olej vylepšit A teď, po dlouhodobějším používání velmi levného oleje, ho sice kupuješ za 60,-Kč za litr, ale těch litrů tam naliješ minimálně dvakrát tolik. A pokud chceš ušetřit na oleji, chtělo by to alespoň http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1407 Ale třeba Ti ten "motordoktor" pomůže.....
Dejv

Příspěvek od Dejv »

Jo zkus jinej olej co jsem uz vyzkousel tak se muze stat ze motoru nesedne nejaky olej . Dali jsme do jednoho motoru myslim Mobil 10w40 a ten motor ho proste zral docela dost ,pritom v jinych autech snim problem nebyl. A pak od nekoho jinyho tez 10w40 a spotreba oleje sla o dost niz
micra

Příspěvek od micra »

už jsem zkoušel i jiné oleje, ale na spotřebu to nemá vliv.
hugo.m

oleje

Příspěvek od hugo.m »

jestli tam něco maj tak jedině Bishop Original,ale to jsou uplně jine ceny,a co jsem se dozvěděl nic jineho nefunguje nebo na kratko a některe připravky mužou poškodit motor.
Odpovědět