"motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Esprit

Příspěvek od Esprit »

Vsiml jsem si, ze casto poukazujete na to, ze tyto pripravky mohou pomoci kratkodobe. Napadlo mne tedy co kdyby se dal tento pripravek jen dejme tomu na poslednich dejme tomu 500 km a pak veskerej olej vypustit a nalit druhej novej cistej.

To by opravdu mohlo byt k necemu a mohlo by to mit smysl. Mozna, ze se tak i maji pouzivat a ne to tam lit na celou dobu. Vyrobce to ale nerika, protoze by se tak zbavil zakazniku, kdy by kazdy vedel, ze s timto pripravkem musi investovat do noveho oleje plus treba u lenochu a levaku do penez za servis vymeny oleje a i casu. To si pak kazdej rozmysli, protoze to uz je procedura.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Esprit

Příspěvek od Návštěvník »

Jenze ja muzu akorat 5w 40 nebo 10w 40. Podle manualu
Esprit

Příspěvek od Esprit »

Ja dostal motor doktora na vanoce od holky. Tak bych to tam aspon na 300 km vylil, ale podle toho co rikate a kdyz muj napad nikdo neodkyvne to tam nedam
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Esprit

Příspěvek od NOVON »

Anonymous píše:Jenze ja muzu akorat 5w 40 nebo 10w 40. Podle manualu
Tedkom nevím,kdo to psal-chybí podpis...V manuálu je psano jen 5W-40,10W-40 nebo ještě např: API SG,SH,SJ,SL...anebo ACEA A3/B3... :?:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Esprit

Příspěvek od Esprit »

psal jsem to ja. Mam citroen xantia

Pise se tam:
API- SG/SH
A2.96/A3.96 a G4-G5

Hele zalozil jsem i vlakno kde pisu ELF nebo TOtal. Mrkni tam a helfni mi stim. Co bys vybral dik. Ten Elf se da sehnat 6l za cca 650. Pcitam fakt 6l, pac musim nalit 5 a 1l rezerva na dolevani
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Esprit píše:psal jsem to ja. Mam citroen xantia

Pise se tam:
API- SG/SH
A2.96/A3.96 a G4-G5

Hele zalozil jsem i vlakno kde pisu ELF nebo TOtal. Mrkni tam a helfni mi stim. Co bys vybral dik. Ten Elf se da sehnat 6l za cca 650. Pcitam fakt 6l, pac musim nalit 5 a 1l rezerva na dolevani
Potom nevidím důvod proč nevyzkoušet výše zminované oleje.. :wink:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Esprit

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Jenze ja muzu akorat 5w 40 nebo 10w 40. Podle manualu
Viskozitu používaného oleje může výrobce motoru pouze doporučit, a pokud to potřebuje ještě nějak omezit, přidá firemní normu. Pokud mu stačí pouze obecné "API- SG/SH A2.96/A3.96 a G4-G5", tak můžeš použít v podstatě cokoliv od 0w30 do 10w60 nebo 15w50. Třída SAE se totiž určuje podle způsobu jízd, a teplotních podmínek. A ty budou jiné v zimě v Norsku, nebo v létě na Sicílii. Ale je fakt, že 5w40 a 10w40 "pokryje" většinu klimatických podmínek ve velké části Evropy. Pokud máš vyšší spotřebu oleje, zkus použít třeba nějakou tu "padesátku" doporučenou NOVON-em, nebo ten MaxLife.
A co se týče toho "motor doktora ", po těch 300 až 500km by to teprve mělo začít postupně "fungovat", takže to po těch kilometrech hned zas vylít asi není řešení, ale zase to za tu krátkou dobu motoru ani oleji snad neublíží. Ale já k těmto přípravkům do motoru důvěru nemám, raději KVALITNÍ olej.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Kdysi jsem slyšel o jakýchsi špičkových teflonových přísadách do oleje, ale cenově někde jinde než tenhle doktor. Prý používané US Army u strojů, aby v případě proražení olejové vany odjeli do bezpečí. Prý to někdo aplikoval do funglového motoru a zadřel ho :lol:
Máš-li tam hydraulická zdvihátka, tak bych to zbytečně neriskoval.
A našel jsem u toho popis:
Přípravek lze přidávat ke všem typům motorového oleje (1-2 balení k 4-6 litrům oleje podle výfukových plynů a stáří motoru) v benzínových I naftových motorech, syntetické oleje však mění na polosyntetické.
:lol:
Elis

Re: "motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od Elis »

Já jsem teď doktora použila, ale né kvůli olej. Mě to olej nežere, ale jak mam taky najeto, vychozenej motor, potřebovala jsem snížit hlučnost a nemůžu si stěžovat. Nahned mi golf přede jako kotě. :wink:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: "motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od Durex »

Když ti hučí převodovka v soustruhu a potřebuješ jí před prodejem ztišit,tak se krásně zavděčí bukové piliny. Převodovka si pak chviku taky bude příst jako kotě,než se to vysype úplně ... :lol: Proto na všechny podobné přípravky na zázračné ztišení a pod pozor ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: "motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Připadá vám vaše kočka málo hebká, použijte aviváž: určitě zhebne! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: "motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od Colommbo »

Klídek, chlapi, to je jen nějaká potróblá provokace... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: "motor doktor" a snížení spotřeby oleje

Příspěvek od Pitris »

Elis píše:Já jsem teď doktora použila, ale né kvůli olej. Mě to olej nežere, ale jak mam taky najeto, vychozenej motor, potřebovala jsem snížit hlučnost a nemůžu si stěžovat. Nahned mi golf přede jako kotě. :wink:
Možná to byl jiný (pan) doktor a Elis už má taky najeto :mrgreen: A když né kvůli oleji, tak aby snížila svoji hlučnost - že by kvůli sousedům :?: :) No a pak si pan doktor byl s kotětem Elisou zahrát golf.... :wink:

Sorry, ale vono to fakt vypadá jako blbá reklama.... :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět