mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Corolla2014 píše:
Návštěvník píše:A jen tak mimochodem, nevyrábí se Toyota Auris "čirou náhodou" v Turecku? :mrgreen:
Kde Auris nevím, ale Corolla ano. Ale pro některé zde "radílky" i Turecko je severní stát ... . :D
No a co ten motor samotný? Nepochází shodou okolností ze "severního státu", tj. v daném případě z Polska? :mrgreen:

Ale jinak je vidět, že jsi hodně nechápavý, poněvadž mou původní narážku na původ vozu jsi vůbec nepochopil: šlo totiž o to, že (podle tebe) "Japonci vědí..." :twisted:
Corolla2014

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Corolla2014 »

Návštěvník píše:
Corolla2014 píše:
Návštěvník píše:A jen tak mimochodem, nevyrábí se Toyota Auris "čirou náhodou" v Turecku? :mrgreen:
Kde Auris nevím, ale Corolla ano. Ale pro některé zde "radílky" i Turecko je severní stát ... . :D
No a co ten motor samotný? Nepochází shodou okolností ze "severního státu", tj. v daném případě z Polska? :mrgreen:

Ale jinak je vidět, že jsi hodně nechápavý, poněvadž mou původní narážku na původ vozu jsi vůbec nepochopil: šlo totiž o to, že (podle tebe) "Japonci vědí..." :twisted:
Ale je zcela samozřejmé, že výrobce (zde Toyota) ví, kam své série aut dodá. Už to chápeš nebo jsi stále natvrdlej ... Právě pro tyhle osůbky jsou některé weby ... neví, kde by svá moudra vypustila ... A nyní už skutečně zde končím a stránky blokuji. Je to marný, je to marný, je to marný ...
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Někdo má absolutní sluch, jiný ostříží zrak, já zase skvělý čich. Nikoli v přímém slova smyslu, ale v přeneseném: obvykle mi stačí pár řádek... A tady to bylo naprosto jasné hned po prvním příspěvku! :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Corolla2014 píše:....pro některé zde "radílky" i Turecko je severní stát....
Ano, a pro tebe je Turecko v Japonsku :P
Jó, ono by bylo hezký kdyby dali pro rovníkovou Afriku 10w40, pro Sicílii 5w30, pro nás 0w20 a pro Finy -10w05 :mrgreen: Ale asi ne: už jen proto že 0w20 je (běžně) minimální SAE. Ale je právě pro ty severské země. SAE je potřeba zvolit podle klimatických podmínek. Ale dávej si tam co sám chceš.... bo je to marný :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
cimik4

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od cimik4 »

Mám Aurise po první garančce, trval jsem na svém oleji..nakonec mně po dohadování vyšli vstříc. Vybral jsem Eneos Sustina 5w - 30. Myslím že nic lepšího jsem mu snad už dopřát nemohl. A v servisu mně potvrdili, že dávají Castrol 5W-40. Většinou.
kuřimil

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od kuřimil »

a co říkate na MOBIL 1 ESP Formula 5W-30 do téhle Toyotky, diky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Řekl bych, že více než je na těchto šesti stránkách se tu asi nedozvíš. Mobil1 ESP Formula 5w30 je olej s normální HTHS viskozitou a použít ho můžeš. Rozhodně bude mazat a chránit motor lépe než A1/B1.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
fuzo

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od fuzo »

Auris se vyrábi v GB
hulibald

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od hulibald »

modely do roku 2012 (předchozí model) jsou made in turecko
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

A môj je made in uk... 2012 prvá gen.... je to jedno nie?
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Ne, není to jedno! V žádném případě se nejedná o montovny montující vozy zn. Toyota z japonských komponentů, ať jsou ty montovny kdekoli. Tady jde totiž o to, že větší část dílů pochází z lokální (v místě, resp. regionu umístění montovny) výroby. A rozhodně není jedno, kde a z jakých dalších dílčích částí se ta která součástka vyrábí.
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Aha... som nevedel že štatistiky spoľahlivosti zohladnujú miesto výroby.... ktorá toyota je najlepšia a ktorá najhoršia? Dovolím si povedať že japonskí súdruhovia dokážu kvalitu ustrážiť. Ak si myslíš opak tak si to mysli dalej... môj auris made in uk je spolahlivý 100% takže tvoj názor na necháva kľudným...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Jezevcik »

Statistiky spolehlivosti nejsou exaktním vědeckým elaborátem a disponují tolika proměnnými a neznámými, že je lze brát pouze orientačně. Britskou anketu J. D. Power, která vyjadřuje spokojenost majitelů s konkrétními vozy a kterou novináři nějakým záhadným koeficientem rádi převádějí na znak spolehlivosti, už vůbec neberu vážně.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Colommbo »

Copak statistiky, ale jmelí... :idea: Všimli jste si, co se letos urodilo jmelí...? :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od otass »

Jezevcik píše:Statistiky spolehlivosti nejsou exaktním vědeckým elaborátem a disponují tolika proměnnými a neznámými, že je lze brát pouze orientačně. Britskou anketu J. D. Power, která vyjadřuje spokojenost majitelů s konkrétními vozy a kterou novináři nějakým záhadným koeficientem rádi převádějí na znak spolehlivosti, už vůbec neberu vážně.
Já byl nejspokojenější s Fiatem Uno :D Asi je to nejlepší auto.
A samozřejmě, že ještě pořád má vliv, jestli je auto made in japan a nebo ve zbytku světa.
Odpovědět