mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Corolla2014

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Corolla2014 »

Tak hezký dotaz byl na začátku a nakonec jste to takhle zpizdili :( . Mám Corollu se stejným motorem a výrobce má zcela jasně a srozumitelně napsáno OW20. U nového motoru jsem jej vyměnil již v pěti tisících km a nyní jej tam nechám dát po roce od nákupu nového auta opět. A poté jednou za rok nebo po 15 tisících. Jak jednoduché, ale zde to někdo z rádomudrců nechápe (teď se na mne vrhnete, cha, cha ...) Bohužel autoriz. servis jej má za cca 750 Kč/l (a navíc sudový), donesený tam nedá a tím nás všechny vydírá. Pak se diví, že po skončení záruky to auto už v servisu neuvidí ... .
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jerome »

Corolla2014 píše:... výrobce má zcela jasně a srozumitelně napsáno OW20. U nového motoru jsem jej vyměnil již v pěti tisících km a nyní jej tam nechám dát po roce od nákupu nového auta opět. A poté jednou za rok nebo po 15 tisících. Jak jednoduché... .
Uplne jednoduche :wink: Takze SAE triedu podla klimatickych podmienok netreba riesit a typ jazd kratke/dlhe tiez nie :wink: Vsetky temy tu na fore sa mozu pozamykat a napise sa len jeden odkaz: "lejte 0W20 a mente po 15.000km" tak jednoduche :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Colommbo »

Corolla2014 píše:...a výrobce má zcela jasně a srozumitelně napsáno OW20...Bohužel autoriz. servis jej má za cca 750 Kč/l (a navíc sudový), donesený tam nedá...
Máš naprostou pravdu, držet se striktně viskozitního předpisu (doporučení) výrobce je naprosto jednoduché, vpodstatě nejjednodušší. Nicméně ne vždy nejlepší... :) A cena oleje snad nestojí ani za komentář, mimochodem velmi to připomíná cenu "originálního" převodového oleje pro koncernové vozy v jiném vlákně tohoto fóra.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Když ono je to tak jednoduché. Rádobyřidič poslechne předpis 0w20 a měňte po 15-ti tkm a neřeší SAE vs. jízdní podmínky vs. interval výměny; a pak nadává, že je motor hlučný, má velkou spotřebu oleje a rádobyservis se raduje, jak mu jdou kšefty s olejem za sedm stovek litr a jak pak zákazník platí opravu motoru. Jó, kdo chce kam, pomožme mu tam....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Corolla2014

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Corolla2014 »

Pitris píše:Když ono je to tak jednoduché. Rádobyřidič poslechne předpis 0w20 a měňte po 15-ti tkm a neřeší SAE vs. jízdní podmínky vs. interval výměny; a pak nadává, že je motor hlučný, má velkou spotřebu oleje a rádobyservis se raduje, jak mu jdou kšefty s olejem za sedm stovek litr a jak pak zákazník platí opravu motoru. Jó, kdo chce kam, pomožme mu tam....
Tak ještě jednou a naposledy pro méně chápavé:
Samozřejmě, že zachovám všechny specifikace 0W-20 API SL, SM nebo SN nebo ILSAC. Tomu odpovídají např. tyto oleje: TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE 0W-20, Mobil 1 0W-20, Eneos Premium Ultra 0W-20. Tyto oleje jsou dostupné od 200 Kč/l. Nikomu nebudu dělat reklamu, natož radit, ale já osobně jsem začal používat japonskou zn. Eneos, protože je to první olejová náplň u nového vozu a proto v ní budu pokračovat. Oni Japonci ví (oproti zdejším rádoby znalcům) kde bude jejich vůz prodán a kecy o tom, že je v CZ olej řídký a že patří někam na sever planety jsou zde zcela liché a neopodstatněné .... .
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Dám ti jeden príklad. Nissan pre nový Note tiež predpisoval 0w20 a po cca roku a niečo to zmenil na 5w30.... asi na to bol nejaký dôvod.... a skús len prijať predstavu že rovnaké autá sú užívané rôzne a že je zmysluplné ich vzhľadom na to mazať rôzne.
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

Corolla2014 píše:...já osobně jsem začal používat japonskou zn. Eneos, protože je to první olejová náplň u nového vozu a proto v ní budu pokračovat. ...
Jak můžeš vědět, co za olej tam výrobce dal ve fabrice? A kde bereš tu jistotu, že případná prvonáplň (i kdyby ses nakrásně dobral toho, o jakou se přesně jedná, jakože je to prakticky vyloučeno) je to nejlepší pro dlouhodobý provoz?
Corolla2014 píše:...Oni Japonci ví (oproti zdejším rádoby znalcům) kde bude jejich vůz prodán...
Asi proto do Evropy nikdy nedodávali olej DiaQueen pro mechanické převodovky Mitsubishi, které pak po výměně za jakýkoli jiný už nefungovaly, jak by mohly a měly.
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

A jen tak mimochodem, nevyrábí se Toyota Auris "čirou náhodou" v Turecku? :mrgreen:
otass

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od otass »

Třeba pomůže, týká se to Nissanu Micra 1.2i od rv2010
otass píše:...V manuálu Micry po faceliftu už je napsáno to samé co v tom původním o 0W20 akorát už to píšou o 5W30...
P.S. Četl jsem na netu, že Toyota potvrdila, že 0W20 je pro naše podmínky nevhodný.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jerome »

Corolla2014 píše:Tak ještě jednou a naposledy pro méně chápavé:
Tak este raz a naposledy pre teba ako menej chapaveho:
Prispevok z Toyotaklubu CR aby si si nemyslel ze ti tu chceme zle:
"Mám Aurise cca 2 měsíce a chystáme se s ním za měsíc do Chorvatska. Velmi se mně líbila diskuze na téma motorových olejů. Říkal jsem si, ať mám pro případ ztroskotání litřík s sebou, a tak jsem navštívil Toyotu ve Zlíně. Pán u prodeje byl překvap, na co chci olej, že ten přeci u Toyoty vydrží od výměny do výměny. Na můj dotaz, jak je to s tím 0W20, prohlásil, že jsme Toyotou bráni jako severská země, a proto je ve výrobě naléván spíše zimní olej. Prodal mně Toyota plná syntetika 5W40 bez udání výrobce za 504Kč(brrr) a na dotaz rozdílné viskozity mně bylo řečeno, že pokud bude dodržena stejná norma, můžu míchat kterýkoliv z olejů doporučených v návodu. Při výměně pak tento servis nalévá zmíněný 5w40. Tak doufám, že jeho prognóza vyjde a do výměny ho neotevřu."
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Návštěvník »

.... oni chlapci tu niekedy popíšu kde čo ale aj ked sú to len nadšenci do olejov a nie odborníci treba ich názory vziať v potaz a riadiť sa vlastnou hlavou. Ja napr. nezdieľam ich bezbrehý millersionizmus lebo to považujem za marketing bublinu ale nevadí mi to.... a tu radia myslím dobre
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Corolla2014 píše:Tak ještě jednou a naposledy pro méně chápavé:
Ano, podívej se do zrcadla a pak si nestěžuj....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Corolla2014

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Corolla2014 »

Návštěvník píše:A jen tak mimochodem, nevyrábí se Toyota Auris "čirou náhodou" v Turecku? :mrgreen:
Kde Auris nevím, ale Corolla ano. Ale pro některé zde "radílky" i Turecko je severní stát ... . :D
Corolla2014

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Corolla2014 »

Pitris píše:
Corolla2014 píše:Tak ještě jednou a naposledy pro méně chápavé:
Ano, podívej se do zrcadla a pak si nestěžuj....
A už se to opět zvrhlo do nicotné diskuze ... :( Přesně tak, jak jsem uvedl úplně na začátku ... :(
Jakmile tu někdo sdělí svůj náhled na věc, je ukamenován .... Končím.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Colommbo »

Zcela upřímně, příteli, objevils toto vlákno a rozhodl se přispět svým názorem (nebudu psát zkušeností, bo máš auto velmi krátce). To je naprosto v pořádku. Ale vypadá to, že sis vlákno od začátku asi vůbec nepřečetl, protože bys jinak nemohl být rozmrzelý z odezvy, jíž se ti poměrně logicky dostalo. Obzvlášť když napíšeš toto:
Corolla2014 píše:Tak ještě jednou a naposledy pro méně chápavé:
Šel jsi do předem prohrané bitvy a pokud jsi to nevěděl, není to naše chyba. Pokud by sis jen tak ze zájmu prošel několik vláken v tomto fóru, seznámil by ses s názory (a zkušenostmi) lidí, kteří se o olejové hospodářství zajímají. Ale o to ti asi nejde, což na jednu stranu tak dalece neva. Za sebe ti přeju hodně spokojených kilometrů s Toyotou, ale viskozitu oleje bych přecjen změnil, zvýšil. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět