mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jerome »

Tiez si myslim ze ked vyrobca odporuca 0W20 tak ho tam asi aj dam nie :?: Kuk do servisnej knizky a kup podla toho :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ricci

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Ricci »

trochu jsem hledal na netu a dohledal jsem (těch informaci fakt moc nebylo): ENEOS by měla být prvonáplň u TOYOTY, a 0W-20 proto, že nás japončíci berou jako severskou zemi (ale jinak 5W-30 je OK). Servisy dávají Castrol 5W-30.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

V servisech (a hlavně v autorizovaných) dávají většinou Castrol - asi se dá na něm nejvíc vydělat :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Pavol

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pavol »

Ja riesim podobny problem s tym istym autom a motorom na servisnej prehliadke po 1 roku - najazdene cca 8800 km.

V papieroch od Aurisu je 0W-20 alebo 5W-30 (s tym, ze pri dalsej vymene by mal byt vymeneny za 0W-20) API SL, SM alebo SN.

Rozhodol som sa dat tento olej: Toyota Fuel Economy 5W-30 API SL ACEA A1/B1/A5/B5, ktory ma vyjde na cca 45 eur, pricom v servise capuju Castrol 5W-30 za 80 eur :shock:
Mozno by som sa rozhodol pre inu znacku (pre Toyotu vraj vyraba oleje Mobil) ak by auto nebolo v zaruke, ale to najblizsie roky asi nebudem riesit a budem capovat pekne olej Toyota s prislusnou normou (buduci rok asi dam ten 0W-20).
Itall

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Itall »

Na záruku se má dát olej povolené viskozity. Já např. mám u Suzuki povolené 0w-20, 5w-30 a 10w-40, což je rozsah dost velký, tak háklivé to není. Doporučen je 0w-20. Ve dvou servisech mi řekli, že dávají 5w-40 (ten zrovna mezi povolenými není - nevím proč) a v jednom servisu řekli, že dávají střed, tedy 5w-30. A to si ještě (bez urážky) myslím, že mají-li zrovna sud 5w-40, tak ho tam klidně naperou, i kdyby mi měli říct, že dali 5w-30. Vo co de, ne? Mě by koneckonců ten 5w-40 nevadil. No, viskozity... :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Viskozita je doporučená, předepsané jsou normy :!: A 0w20 je na (drobnou) úsporu paliva a nižší emise. Já osobně bych zvolil 5w30. Nový motor v pohodě "zkousne" olej se sníženou HTHS viskozitou A1/A5, ale 5w30 nabídne oproti 0w20 vyšší rezervu mazání. V případě častých startů dej klidně i 0w30; a po záruce - ať nemáš problémy v servisu, nebo při větším zatížení - bych klidně dal i 5w30 v ACEA A3, nebo i 5w40.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Itall »

Hledat nějaké těžko měřitelné úspory paliva na nízkoviskozitních olejích je stejně nesmysl. A kdyby motor měl kvůli tomu ještě brát olej, dostáváme se dokonce finančně do mínusu + přibývá starost s častou kontrolou a doléváním oleje. Daleko důležitější v tomto směru, pro toho, kdo už chce šetřit palivo, je např. výběr pneu. Po nasazení pneu Pirelli Winter 190 Snowcontrol na Splashe mi stoupla spotřeba asi o 10% (asi 0,5 L/100 km). Nemyslím, že zimní gumy by se spotřebou paliva mohly rovnat ekogumám, které se dnes běžně montují na nová auta (v tomto případě Conti EcoContact 3), ale u Peugeota 107 mám zkušenost, že po nasazení zimních gum Matador MP52 celoročně, se spotřeba téměř nezvýšila. Původní gumy byly opět Conti Eco 3.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Hledat nějaké těžko měřitelné úspory paliva na nízkoviskozitních olejích je stejně nesmysl. A kdyby motor měl kvůli tomu ještě brát olej, dostáváme se dokonce finančně do mínusu + přibývá starost s častou kontrolou a doléváním oleje....
I s tímto souhlasím. Těch několik mililitrů paliva za to nestojí. Nehledě na kvalitu mazání....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.
Naposledy upravil(a) e1H dne pon bře 27, 2017 1:29, celkem upraveno 1 x.
Itall

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Itall »

e1H píše:Itall, tá spotreba ti nestúpla skôr kvôli tomu, že sa zároveň aj ochladilo? Každému teraz v zime ide hore spotreba. Tomu kto jazdí dlhšie trasy menej, tomu kto jazdí krátke trasy ide spotreba hore výrazne.
Ó nikoliv, sire. Ono se totiž od začátku listopadu moc neochladilo. Nynější teploty jsou spíše rekordně vysoké. Hned po přezutí spotřeba vyskočila.
NOP

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od NOP »

Vzpomenul jsem si na internet. obchod, který Vám nabídne k příslušné značce auta a jeho motorizaci také příslušný olej - alespoň ve většině případů. Našel jsem Auris pouze s motorem 1,6 91 kW - viz link:
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... op_rubrika
Já osobně bych tam tento olej také dal. Se značkou Q8 mám dobré zkušenosti (a nejen já), navíc je tu dobrá cena. Ostatní tu již bylo uvedeno.
Zdenda

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Zdenda »

Ahoj oživil bych téma, mohl bych požádat a aktuální doporučení oleje ?
Jedná se o zmíněný 1.6 valvematic 97 kw. Manuál básní o 0w-20 a tak dále, auto má najeto 100 k Km.
Auto jezdí trasu 15 km a pak nějaké ty výlety jednou za čas (100 - 300) km.
Napadl mě Mobil New Life 0W-40 nebo Total Quartz Energy 9000 0W-30. Dám však na mastní doporučení.
Interval výměny bych viděl na 10k km. Nejsem zastáncem dlouhých výměnných intervalů. První interval samozřejmě zkrácen (nově koupeno).
Díky Zdenda.
e1H

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od e1H »

0W je kvôli pomerne krátkym trasám dobrá voľba, takže vlastne si si aj sám odpovedal. :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od jerome »

Za mna ten Mobil 1 :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mot.olej Toyota Auris 1.6 Valvematic 97Kw

Příspěvek od Pitris »

Má cenu zde psát zase to co už tu na vlákně napsáno je :?: Stačí si to přečíst. 0w30 - 5w40 ACEA A3 :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět