Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od bjukemen »

novy stojí 300€ myslim ze motor je tam cennejsi
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od gabriiel »

Diky radam na tomto foru jsem dnes v pravidelnem intervalu udelal vyplach motoru (pouzil jsem TEC 2000 Engine Flush dle navodu), poradne proplachl novym olejem at toho vytece a vykapce co nevic ze stareho a konecne tam nalil Ford Formuli F 5W-30.

Prvni zkusenost? Na trase, kterou bezne davam s prumernou spotrebou 6,1 l, jsem dnes udelal 5,1 a to jsem se s tim fakt nemazlil. To je to KU.VA tak znat ten rozdil? :mrgreen:

Jako na svem palubnim PC jsem hodnotu 4,5 po 80 km jeste nevidel (z toho dalnice asi 15 km), po dojezdu do Prahy a popojizdeni v kolone od Holesovic az po IPak to stouplo na 5,1..

Zajimavym faktem je, ze po 15kkm co jsem tam mel tu 5w-40, toho oleje moc neubylo. Porad to bylo nekde kolem rysky MAX.

Jestli te Formule casem treba kousek ubyde, tak porad se to vyplati. Jestli mi celkova prumerna spotreba klesne z 6,1, co mam doted, na 5,1, po 15kkm mluvime o uspore 150 litru nafty. To tam ten olej klidne vymenim 2x za ten doporuceny interval a porad se mi to vyplati :mrgreen:

Uvidime, jak to pojede v case, dam vedet 8)
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Autoxxxrady

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Ford Formula F 5W-30 má sníženou HTHS viskozitu. Tyhle oleje ti spotřebu sníží .) proto se vyrábí. Proto se dělají i 5W-20 a 0W-20 ty už mají HTHS viskozitu kolem 2,6 normální snížená je kolem 2,9 a normální je 3,5.
Ještěr

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Ještěr »

Chtěl bych se zeptat, zda by někdo z přítomných nedokázal vyšťourat technický list od oleje Ford Formula E 5W30, kterou pro Forda do r. tuším 2009 dělala firma Mobil? Od Formula F už si to najdu, je to jen přebalovaný Castrol a pro Forda ho dělá furt. A jestli jsem dobře pochopil, tak z E na F (ze polosynt. na syntetiku) přecházel Ford v té době kvůli DPF filtru, není-liž pravda?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od jerome »

Rozdiel medzi E a F by mal byt aj v dlzke vymeny oleja.
E (bez DPF) ma ACEA A1/B1 :arrow: normalne intervaly vymeny
F od 2009 ( s DPF) ma ACEA A5/B5 :arrow: predlzene intervaly vymeny + setri palivo :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ještěr

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Ještěr »

Aha, tak takhle. Ale furt mi nejde do hlavy, proč je Fordem předepisován nejkratší termín údržby po 20ti tis. km (zážehový motor, nicméně stejný olej jako vznětový)...při této údržbě se mění mot. olej, což mi na tu Formulu E přijde hodně. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Pitris »

Pro 90% motorů je 20 tkm na olej hodně. Ale naoko to vypadá dobře - výměna oleje až po 20-ti tkm.
Ušetřím, si řekne zákazník.... to ušetřím však patří do uvozovek :? (A není polo/plná syntetika, oba jsou HC)
A není to typický tech. list, ale něco přece http://msdspds.bp.com/ussds/amersdsf.ns ... 05W-30.pdf
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
dj.dekl

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od dj.dekl »

Ecko melo Ford normu B, Fko ma Ccko... interval vymeny stejne vysokej :roll:

Jinak uz pres rok jezdim na 5W40 A3B3 misto 5W30 Ford a zadnou usporu paliva teda nepozoruju :twisted:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Pitris »

S 5w40 nebudeš mít oproti 5w30 A1/B1 nižší spotřebu paliva. Právě ta "třicítka" je zaměřená svoji viskozitou na úsporu paliva/nižší emise - je nízkoviskóznější (řidší). Ale s 5w40 bude (o něco málo) nižší spotřeba oleje, je silnější/pevnější olejový film (vyšší HTHS viskozita), a motor je asi i tišší 8)
....protože oleje se sníženou HTHS viskozitou (xw20 a xw30 ACEA A1/B1 a drtivá většina A5/B5) jsou právě a jen na ty nižší emise :roll: U olejů xw40 a xw50 A3/B3 je "upřednostněna" kvalita mazání.... :!:
A čím vyšší číslo za "w", tím je olej možné více teplotně zatížit bez rizika trhání olejového filmu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Pitris »

Aby to ale nevyznělo špatně - oleje A1/B1 nejsou špatné; jezdí s nimi mnoho a mnoho aut, ALE :!:
1) MUSÍ na ně být motor uzpůsoben; výrobce ho musí povolit - nejdou použít do každého auta
2) Snesou jen běžnou (možná trochu vyšší) zátěž - v létě s karavanem k moři nebo do Alp raději NE
3) Pokud má motor už něco za sebou, je z hlediska kvality mazání a vymezení vůlí lepší olej A3/B3
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ještěr

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Ještěr »

Souhlas, ba naopak - s 5W40 A3B3 mám spotřebu paliva oproti 5W30 A1B1 nepatrně zvýšenou. Ale zase spotřeba oleje klesla. A koukám, známá tvář z Fordích fór - čau Deklíku :P
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od jerome »

Ještěr a ked nalejes 5W50 spotreba pojde este pidi hore :o to je holt dan za to ze chces zabranit unikom oleja. preto je niekedy dobre vypocitat si kolko ta vyjde dolievanie od vymeny k vymene a kolko vacsia spotreba na cca 10.000 km :idea: Mne neberie motor ani deci preto sa v poslednej dobe zahravam s myslienkou prejst v zime na 5W30 :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ještěr

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Ještěr »

S tím bohužel počítám, ale víš jak - na LPG mě to moc nemrzí, jestli o půl litru plynu/100km, tak to je 8Kč...spíš jsem zvědav, jestli ta spotřeba klesne, jako třeba Colommbovi. Škoda, že ten motor prvních 100tis. km jezdil tak dlouhý intervaly na olej 5W30 A1B1, dnes bych to třeba nemusel řešit :(
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od jerome »

Jaj ty mas na plyn zabudol som :wink: Nieco urcite pomoze ta 5W50.
p.s. prisiel si sem na forum po radu ale vidim ze sa tu asi zabyvas na dlhsie :mrgreen: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ještěr

Re: Mot. olej do 2.2 TDCi (Mondeo MK3)?

Příspěvek od Ještěr »

Jo, vypadá to tu dobře, asi tu zůstanu :mrgreen:
Odpovědět