MOGUL EXTREME 5W-40 pro škodu fabia 1.2HTP 40kw rv 2006

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Cimi

MOGUL EXTREME 5W-40 pro škodu fabia 1.2HTP 40kw rv 2006

Příspěvek od Cimi »

Zdravím,

chci se zeptat, je možné do škody fabie 1.2HTP 40kw použít tento olej, jsem druhý majitel a předchozí tam lil 10w40 neznámé značky. Můžu přejít na tento olej. Auto jezdí hlavně po městě plus v létě do Chorvatska a v zimě na hory. Slyšel jsem na něj celkem chválu. Jen chci slyšet i jiné názory. Díky
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

predpokladam, ze tu povolanejsi sa vyjadria konkretnejsie a jednoznacnejsie..ale podla mna ten prechod je uplne v poriadku pri dodrzani vykonnostnych noriem,, aj ked v lete by mala v pohode stacit aj 10w-40 pokial vyslovene nejazids len po meste s mnozstvom startov. Inac ak s tou 1.2 HTP jazdis v lete do chorvatska tak, ja by som skor uvazoval nad 5W-50 pretoze tieto "motory" tepelne dost zatazuju olej a v takych horucavach ako vladnu v lete v chorvatsku by 5w-50 mohla byt vhodnejsia.. Ale uvidime ako sa vyjadria zdatnejsi :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Mám stejné auto, taky jsem jezdil na 10W-40 (Castrol, Mogul). Teď mám Mogul 5W-40 Racing. Počítejte s tím, že se může trošku zvýšit hlučnost motoru.
Je to ideální olej, splňuje VW 502.00, ale pokud tomu dáváte plný kotel na dálnici, tak do Chorvatska doporučuji 5W-50 (není podmínkou, ale bylo by to lepší) např. http://eshop.paramo.cz/produkty/Katalog ... tu=V531398

Výměna oleje by měla být ideálně v 7500Km a jelikož nevíte co tam bylo za olej před tím, tak bych to dodržel. Pokud tam majitel předtím lil olej s API SL (což je pravděpodobné), tak by neměl být žádný problém.
Přeji hodně šťastných kilometrů :wink:

PS: stojí za přečtení http://cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

opravdu nepochopím jak si po přečtení tohoto článku může někdo tuhle motorizaci pořídit?????? :shock:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MOGUL EXTREME 5W-40 pro škodu fabia 1.2HTP 40kw rv 2006

Příspěvek od Pitris »

Cimi píše:......je možné do škody fabie 1.2HTP 40kw použít tento olej, jsem druhý majitel a předchozí tam lil 10w40 neznámé značky.....
Už to bylo mockrát - třeba
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3257 (strana 1, 2 a 7)
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3514
Pokud to nebyl Madit Super 10w40 API SD/CB - což ale (snad, asi) určitě NE,
tak lze použít olej Mogul Extreme 5w40 - je :wink: - zvláště pokud se jezdí po městě.

Vůbec nejlepší řešení by bylo ale na to "letní Chorvatsko" použít olej SAE 5w50 -
- dát ho tam před dovolenou, a po 7-8-ti tkm vyměnit, a pak dát 5w40
(proč? a jaký? se probíralo v těch výše zmíněných odkazech), a nebo 5w50 používat celoročně. S tou "čtyřicítkou" bych měl "trochu obavy" u tohoto motoru s teplotní rezervou (a výdrží) v letním Chorvatsku na dálnici.....
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned kvě 30, 2010 16:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MOGUL EXTREME 5W-40 pro škodu fabia 1.2HTP 40kw rv 2006

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:opravdu nepochopím jak si po přečtení tohoto článku může někdo tuhle motorizaci pořídit?.....
Cimi píše:.....fabie 1.2HTP 40kw.....Auto jezdí hlavně po městě plus v létě do Chorvatska a v zimě na hory.....
A proč ne??? :?: Jako "městské vozítko!!! :!: (Rychle se ohřeje, po městě na svůj obsah malá spotřeba benzinu a vyšší krouťák, nízké povinné ručení, snadnější parkování....)
Rozhodně je to lepší (pro motor, i pro peněženku), než si koupit třeba čtyřapůl metrový třílitrový nafťák, který by sice byl ideální na to Chorvatsko, ale zbytek roku s ním "poskakovat" po městě?
No, nevím..... :(
Cimi

Příspěvek od Cimi »

Všem díky za odpovědi a odkazy na starčí témata. 5W-50 to jistí. Kvůli 200,- nemá smysl olej přehřívat...

Díky
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

a ako su na tom motory vo fabii II?idem teraz menit olej svokrovi vo Fabii II 1,2 BBM 44kw.doteraz mu tam liali v servise shell 5W-30 a menili po 15000km.po poslednej vymene som mu interval nastavil na 7000km a teraz mam nachystany cinol 5W-40 s normou VW502.00.auto je garazovane,svokor ma dost tazku nohu(motor rad vytaca) a jazdi kazdy den do prace 25km tam+25km spat po okreskach ale v kopcoch.najazdi okolo 1300km mesacne.bude 5W-40 OK?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ta 5w40 (VW502.00) bude určitě vhodnější, než 5w30, a pokud "je nastaven" interval výměny po sedmi tisících kilometrech (který je taky mnohem vhodnější pro motor, než 15t.), BUDE TO V POHODĚ; těch "25km tam+25km spat po okreskach ale v kopcoch" není zas až taková "porce" kilometrů, a i když "ma dost tazku nohu(motor rad vytaca)" - počítám k pěti tisícům - tak to "čtyřicítka" vydrží......
Cimi

Příspěvek od Cimi »

Ještě se zeptám, máte někdo tip na 5w50 do 1.2 z předmětu, co se týče značky?

VALVOLINE VR1 RACING - (5W/50)?
MOGUL 5W50 EXTREME Sport?
Mobil1 5W-50 Motorsport?
Agip Eurosports 5W-50?

Nebo který? Díky
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Agip Eurosports 5W-50 - API SJ
MOGUL 5W50 EXTREME Sport- TBN 12
VALVOLINE VR1 RACING TBN 10,1
Mobil1 5W-50 Motorsport TBN 11,8

Vůbec bych se nebál jít do Mogulu, Valvoline sice vypadá levnější ale má nižší TBNko. Mobil by byl taky dobrá volba.
Cimi

Příspěvek od Cimi »

Tak to vypadá, že jsem našel vítěze. Vzhledem k tomu, že jsem z Brna a snad v celým JM kraji není jediná firma, která by měla solidní ceny Mogulu, tak to vidím na Mobil RALLY FORMULA 5W-50. Jen pro jistotu. Tento olej splňuje normu VW 505.00, sice to není 502., ale jestli to chápu tak by to nemělo vadit. A snad poslední dotaz, nebude vadit pro celoroční ježdějí převážně město, občas mimo město a to že to bude přechod z 10w40 na 5w50, já jen aby to nezačalo někde prosakovat, přece jen je to olej asi na trochu jiný úrovni :o).
Cimi

Příspěvek od Cimi »

Nebo se na to rači vykašlat a rači Mobil Syst S 5W/40, přece jen se do toho Chorvatska jede jen jednou ročně.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ano to je dobrý nápad ale já bych mu dé top fuel dragster 1.2HTP (1500 ps) spíše doporučil 60tku :wink: přecejenom tuhle bestii umazat musí bejt problém :roll: (hlavně mě tu nepište o přehřívání oleje)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Cimi píše:Ještě se zeptám, máte někdo tip na 5w50 do 1.2 z předmětu, co se týče značky?
Cimi píše:......Mobil RALLY FORMULA 5W-50.....Tento olej splňuje normu VW 505.00, sice to není 502., ale jestli to chápu tak by to nemělo vadit....
VW505.00 je norma pro VZNĚTOVÉ, a VW502.00 pro ZÁŽEHOVÉ motory VW,
ale u olejů SAE 5w50 by snad nemělo vadit, že nemají uvedenou normu VW502.00,
protože, jak napsal alfi.....
alfi166silver píše:Všechny syntetické oleje 5W-50 a 5W-60 (Mobil1, Divinol, Agip,MOL Dynamic atp....) splní normu VW 502.00 s bodákem v pr**li. Źe ji neuvádí na obalu je v celku logické, norma stojí cca 30.000 Euro na jeden rok a "šarži" a při nízkém prodeji těchto olejů proti tzv.standardním viskozitám se to nevyplatí a kvůli pár motorům HTP už vůbec ne.
Doplnění: Přestože je norma např. VW502.00 obsažena v nakoupeném aditivačním balíku, MUSÍ se zaplatit "poplatek" výše jmenované částky, aby mohla být norma uvedena na obalu oleje.
.....výkonnostní úroveň olejů 5w50 by měla přesahovat požadavky normy VW502.00 -
- otázkou ale zůstane, jak je to s (dlouhodobou) snášenlivostí oleje s použitými materiály (např. těsnění) v motoru. Jinak - olej 5w50, který PLNÍ (a má uvedenu) normu VW502.00 je http://www.millersoils.cz/116/xfs-5w50/
Odpovědět