Mobil 1 New Life 0W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Já nevím, ale Pitris bude řvat jak tur, že narušujete vlákno :D :D :D \Ale jinak dobrý :wink: :D
Pitris nebude řvat jako tur :D
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

ka-spel píše:...... Rozdíl je v tom, že ty první se prodávaly jen v té nejlepší kvalitě. Později se začaly prodávat i levnější provedení (nejrůznější Eco atd.). Takže člověk chtěl ušetřit a tak to dopadlo.
Nebude to s těmi "levnými" oleji prémiových výrobců podobně :?:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

No pokud je to např. Total Quartz x Total Classic, pak jo. U stejného balení Mobilu bych si nebyl jistý. Další věc je, jestli např. Exxon nedodává do Východní Evropy z levnějších polských mícháren obecně, ale oficiálním distributorům u nás to neprodává za ceny ze západních mícháren. Před časem se tady probíralo to, že Total využívá rafinérie v Bulharsku nebo Rumunsku.

Ještě k těm zářivkám. Díval jsem se např. na Osram a u kompaktů jsem našel jen jednu typovou řadu (nemyslím rozdíl závitů nebo tvarů). Dříve jich bylo několik a kvalitativně i cenově rozdílných.

Total Quartz x Total Classic, zde je rozdíl v certifikacích
Mobil 1 x Mobil S - rozdíl PAO, HC olej, ale u stejného označení bych se hádal.
byloObrázek
je Obrázek
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od TOM »

Trošku oživím toto vlákno... :D
Nějak mně nepasují informace ze stránek Mobilu a z obalu 4 L verze oleje Mobil 1 New Life, rok výroby/plnění 2011:

Kód: Vybrat vše

http://www.pixhost.org/show/67/30089040_dsc_0603.jpg
Proč Mobil 1 uvádí na stránkách API SN/SM/SL/SJ/CF, viz:

Kód: Vybrat vše

http://www.mobil.com/UK-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_New_Life_0W-40.aspx
ale na obalu z roku 2011 je pouze API SN/SM/CF ???

To mně hlava nebere... Kde je problém :?:

PS: vznesl jsem dotaz přímo na stránkách Mobilu, tak uvidím, co mně odpoví... :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od jerome »

Netreba stresovat. Olej ma normu API SN ktore je najnovsia a pod nu spadaju automaticky aj tie ktore boli predtym tj SM,SL,SJ. Pride mi to taky chytak na toho kto hlada olej so starsimi normami a ked to Mobil takto napise tak kvazy splna vsetky normy :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od TOM »

jerome:
bohužel s Tebou nesouhlasím a myslím si, že ani jiní s Tebou nebudou souhlasit... To, že je norma novější/nejnovější přece nemůže znamenat, že automaticky "je zpětně kompatibilní" s normami, které byly pro starší motory (podle toho, co vím se jedná o cca historii 20 let - možná i víc), takže asi tak... Spíš jde o tu nesynchronizaci informací... Ještě jsem našel k tomuto oleji jedno PDFko, které je také přímo od Mobilu a tam jsou i trošku odchylky veškerých hodnot, které jsou uváděny v rámci testování, jako viskozita apod., což už taky nenavozuje nijak dobrý dojem...

PDFko...:
http://oilgroupbg.com/pdf/mobil/mobil-1 ... e-0w40.pdf
nebo
http://www.ebeso.cz/stahnout/soubor/26
Návštěvník

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od Návštěvník »

ale pravda je že sú nové rady olejov kde výrobca priamo píše že splňajú aj staršie API - SN,SM,SL... takže minimálne možné to je, či je to všeobecne tak????
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od jerome »

TOM nemusis suhlasit ale tieto hratky s API normami som si vsimol len u Mobilu a nielen v SAE 0W40
Aha: http://www.olejcentrum.sk/Mobil-Super-2 ... 579022.htm
Vacsina tu ma nazor ze starsie oleje boli "poctivejsie" kdezto najnovsia API SN uz je aj o emisiach a znizeni spotreby paliva. Ako by vyrobca namiesal olej aby splnal vsetky normy od SJ po SN ?
p.s. este jazdi kopec aut do ktorych vyrobca odporucal normu v ktorej sa uz oleje nevyrabaju. Ak by neboli tie novsie kompatibilne co tak ludia naleju ?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od Návštěvník »

Aj Total to tak má.... a zrejme vyššia norma ozaj znamená splnenie aj ten nižšej
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od TOM »

jerome: Kdyby to bylo tak jednoduché, že novější API je automaticky 100 % kompatibilní se všemi staršími, tak by nemělo ani význam nějaké API uvádět a prostě by se oleje "zdokonalovaly" nebo se na nich šetřilo a nikdo by nic neřešil... Ale je fakt, že třeba výkonnostní třídu u svého auta mám podle manuálu A2 a takový olej tam nemám, takže asi tak...
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od TOM »

jerome: Hold ekologie je v tomto směru naprd...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od jerome »

TOM píše:jerome: Kdyby to bylo tak jednoduché, že novější API je automaticky 100 % kompatibilní se všemi staršími, tak by nemělo ani význam nějaké API uvádět ...
Toto ja netvrdim. Mobil to tak pise na obaly a do TL. Moj nazor je taky ze ked vyobca odporuca napr. API SH a oleje s touto API sa uz nevyrabaji (vynimka je Sunoco 5W50) tak najvhodnejsie je pouzit najblizsiu platnu normu tj API SJ -SL :wink: Toto je uz tak trochu vyspickovane a motoru neublizis ani ked pouzijes novsiu normu. Dolezitejsia je vcasna vymena ohladom na jazdne podmienky 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od Pedro »

Ale SG 5-50 ano.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od jerome »

ELF ?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Mobil 1 New Life 0W-40

Příspěvek od Colommbo »

Ano, Excellium 5W50... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět