Mobil 1 5W-50

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Mobil 1 5W-50

Příspěvek od Návštěvník »

Dobry den, mam za dobru cenu tento olej a chcel by som sa spytat ci ho mozem pouzit v motore s normou vw 502 00 (1.6 MPI). Co som cital tak 505 00 ma ale to je pre diesel. Co myslite?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je možné ho použít, normu 502 00 vysoce překračuje, bez problémů funguje i ve velmi výkonných motorech, takže v motoru VW 1,6 MPi bude mít ještě velkou rezervu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

okej, super. Dakujem za odpoved..
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Jen pro info co je to dobrá cena? Já jsem ho na netu našel nejlevněji cca 250 Kč/l.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

na vase asi cca 150kc/liter.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Už se tu něco podobného probíralo - třeba tady: je to sice o jednadvojce HTP, ale řeší se tam právě i 5w50 a norma VW502.00: http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3580 nebo http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3257
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No com som sa pytal mechanikov tak hovorili, ze Mobil 1 5W-50 patri medzi najlepsie oleje v kategorii xW-50.. Takze som spokojny. Dakujem za odpovede.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

a dost kamaratov ho dava aj do HTP aj ked nema vw 502 00 a ziadny problem.
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:No com som sa pytal mechanikov tak hovorili, ze Mobil 1 5W-50 patri medzi najlepsie oleje v kategorii xW-50
Sám za sebe to rozhodně potvrzuji! :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Já bych mezi Mobil a Mogul dal s klidem rovnítko. Obé API SL , ale Mogul má TBN o 0,2 větší ale zase Mobil vydrží o 8 stupňů více než vzplane. :idea:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

pozeral som aj Mogul 5W-50 ale na Slovensku je strasne drahy a malo dostupny, takze preto som nakoniec vybral Mobil.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To je hlavní problém Mogulu.Špičkové oleje za absolutně šílené ceny.Proto u mě Mogul neexistuje :( :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Řada EXTREME od Mogulu je v SAE 0w a 5w/"něco" opravdu drahá, ale třeba 10w40 4litry za necelých 5stovek není zas tak moc, a opravdu dobrá cena (a dobrý olej) je třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=962
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Inak ja len rozmyslam, ze preco ten Mobil 5W-50 nema tu normu 502 00, pretoze pre znacku Mobil to urcite nieje problem zaplatit. Takze rozmyslam ci ju podporuje, aj ked parametre normy prevysuje.. Ale to len tak na zamyslenie :))
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Ano dobrý olejíček, mám ho ve Fabině, 150kč/litr. Byla to náhoda, že byl ve výprodeji.
Odpovědět