Mlhovky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Mlhovky

Příspěvek od Fahrer »

:) :wink:
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

To jsou tady dedukce....V opravdu husté mlze se mi nestalo, ze by jel někdo stabilně těsně za mnou, řekl bych blíž, než cca 30 metrů (mám stěstí, že u nás mlhy moc nejsou a zadní mlhovku jsem použil tak 5x v životě). Lízače nesnáším, to radši ujedu. Ve zpětném se dívám, zda někdo jede a reaguji. Nepsal jsem, že jsem lidi za mnou cíleně oslňoval, jako hovado se v silničním provozu nechovám.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Mlhovky

Příspěvek od Fahrer »

Dedukce? Pak to byl zřejmě tvůj příspěvek na který jsem reagoval. :? Bohužel má zkušenost je taková, že v koloně 5 aut mají 3 první škodovky rozsvícenou zadní mlhovku. A to i v případě, že je mlha jen na poli okolo silnice. Do toho přiletí borec, který všechny předjede, samozřejmě taky s rozsvícenou mlhovkou. Asi chce všem ujet. Ale protože je borec a je taková mlha, že musí mít rozsvícené mlhovky, tak mu nedělá problém předjet všechny jedmím vrzem. Do toho všeho se přidá ještě další skupina, která jede za každou cenu na denní. Převážně kokta, sup a kia.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

Osobní zkušenosti s piráty silnic, kteří by měli "zbytečně" zapnuté zadní mlhovky, naštěstí nemám (oni se, jak vidím, většinou neobtěžují mhovky v mlíku zapínat). Tady té mlhy je naštěstí fakt málo. Zde spíše platí za pravidlo, že si řidiči, z prominutím hovada, ve velkém zapínají mlhovky přední. Ať už jako přísvit, nebo místo denního svícení, za to bych kopal do kulí.

O denním svícení se radši nebavím. Mám ale vypozorováno, že nejvíc v šeru na denní jezdí H/K. Jestli je to tupostí senzoru, nebo lidí, nevím. Dodělávané (nefabrické) denní vidím většinou spíše nesvítit, než svítit (svit stojí často za prd). Cest výjimkám ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Jerry3 »

Přední mlhovky mi v protisměru povětšinou nevadí. Zato těch zbytečně zapnutých zadních potkávám pravidelně až příliš mnoho. Navíc za některými typy aut v tomto případě skutečně nelze jet, poněvadž míra oslnění je extrémní. :x
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Mlhovky

Příspěvek od rousini »

Přední mlhovky normálně seřízené nemohou absolutně vadit, protože svítí do škarpy a krátce před auto. Běžně takhle jezdím za deště po vedlejších silnicích, kdy je na nenamalovaných černých silnicích prd vidět.
V mlze oceňuji protijedoucí s dálkovýma, protože to je skutěčně něco vidět a mlhou rozptýlené světlo neoslňuje. Stačí ztlumit na posledních 100m. Tohle není ironie. Jen se k tomu těžko ostatní vychovávají...

Naopak když dojedu auto a nevypne zadní mlhovky, přepínám dálkové. Někdo pochopí hned, někdo až po pár km...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od BigBang »

a někdo vůbec... a když ho předjedeš aby ti nevypaloval sítnici, tak tě ještě problikává dálkama, protože co sis to dovolil na něj blikat, když jsi byl za ním :roll:

Za tmy a deště jsou mlhovky protijedoucích opruz, protože se světlo odráží od mokrý silnice, oslňuje a z blbý viditelnosti je vidět akorát ještě hůř.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Mlhovky

Příspěvek od lefort »

S těmi předními mlhovkami musím nesouhlasit. Pokud je mokrá silnice a není mlha, hází takové odlesky, že konkrétně mě to hodně vadí. Takže většinou pouštím dálky. :-D
Další machrovina a to speciálně u koncernu je zapnutí parkovaček a k tomu mlhovek místo denního svícení. To mi taky hlava nebere...
Edit: Big Bang byl rychlejší :-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

Ano, za normálních okolností přední mlhovky nemusí vadit, za normálních okolností... a jak u kterého auta. I tak mi to ale vadí. Navíc spousty aut je mají "rozeštelované" a to je nač narážím. Připadá mi totiž, jako by se na STK veškerá činnost na STK soustřeďovala na hlavní světlomety a na mlhovky házel bobek. Stáhl jsem si vyhl. 82/2012, abych se presvědčil, zda tohle patří do kontrolních úkonů a náhodou to nevypadlo. Bod 4.5. tam je pořád. Dělám si teď z toho standu, ale fakt mi připadá, jako by to opomíjeli.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mlhovky

Příspěvek od kornel »

..s ču*ákmi, ktorí zapínajú zadné hmlovky dokonca už aj za slabého dažďa a vôbec sa nerozpakujú toto urobiť v kolóne aj niekoľkých vozidiel idúcich s rozostupmi cca 20m od seba maximálnou povolenou rýchlosťou, sa stretávam dosť často a pravidelne na jednej trase.. Dokonca sú schopní toto robiť aj za tmy... Takého debila keď dobehnem ani neobieham, ale zopár krát mu bliknem ďiaľkovými a keď nepochopí do pár sekúnd, tak ich dostane natrvalo. V tomto prípade ide moja zdvorilosť a snaha nikomu nevraciať rovnakým spôsobom mimo. Takzvaných "hmlovkárov" vyslovene neznášam a som na nich alergický.. považujem ich za maximálne arogantných, ignorantských sku*vencov alebo totálne vypatlaných nekompetentných tupcov, ktorým ani len nanapadne, že niečo zlé vôbec robia.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Mlhovky

Příspěvek od rousini »

K těm předním mlhovkám... Vždycky je to o ohleduplnosti a možná i nastavení. Prostě vím o tom, že je mám zapnuté a když mě někdo problikne (zcela vyjmečně), tak vím, co mám dělat... Navíc, jak jsem psal, jedná se o málo frekventované silnice II. tř. mezi dědinami.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Mlhovky

Příspěvek od bloke »

Správne slovo, ohladuplnosť. Zadnú hmlovku v hmle som mimo mesta zapol len párkrát, aj som ju počas jazdy striedavo vypínal, keď som išiel v akejsi kolóne. Zato som ju istého času používal práve aj v meste bez ohľadu na počasie, cez kratšie prebliknutie na bezohľadných lepičov (* odznelo i na predošlej strane, toto vlákno vzniklo asi presúvaním z iných). Reakcia takmer zaručená - od odlepenia sa, až po zúrivé vytáčky až zákerné protiakcie :P :evil:.

*Pitris, nedalo by sa pri presúvaní príspevkov z iných tém zachovať ich „Predmet" = nadpis, tak by si človek vedel aj spätne nájsť, kde začala rozprava :wink:.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Mlhovky

Příspěvek od Brembo »

zadnu hmlovku zapínam výnimočne,zvačša ju i vypínam,okrem lepičov-tým nemám v umysle čokolvek ulahčovat alebo vobec brat i najmenšiu ohladuplnost. S prednými zapnutými hmlovkami sa stretávam uplne bežne,že nikto nevypína tlmené pri státí pri vlakovom priecestí tiež-a najviac ma dojímaju retardi,ktorý ešte preblikávaju dialkovými,aby som im nesvietil na vymetenu hlavu,zato oni nemaju ani najmenší umysel osvetlenie prepnut. žial jazdím pevažne v okresoch,kde 99% jazdí zvykom a o dopravných predpisoch a ohladuplnosti nepočuli.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Mlhovky

Příspěvek od Misojogi »

Další machrovina a to speciálně u koncernu je zapnutí parkovaček a k tomu mlhovek místo denního svícení. To mi taky hlava nebere...
teoria hovori ze hmla sa drzi az kusok vyssie nad zemou
preto hmlovky su najnizsie polozene svetla v aute a teda by mali svietit tam kde hmla nie je, cize tesne nad zemou a zabezpecit dostatocny rozhlad
naopak stretavacky ktore su vyssie su rozptylovane hmlou a teda viditelnost este znizuju (pretoze ziari rozptyleny odraz od hmly a nevidno tak az dolu na cestu)
tolko teoria preco mat v hmle vypnute stretavacky a zapnute jedine predne hmlovky (pripadne zadnu)
samozrejme prax zavisi od kvality hmloviek (ktora byva pochybna) a od mnohych dalsich faktorov, preto nech si kazdy nastavi svetla tak aby co najlepsie videl

------------------------------------
..s ču*ákmi, ktorí zapínajú zadné hmlovky dokonca už aj za slabého dažďa
zaujimave ze mna hmlovky nikdy neoslnovali, vnimam ich len ako trocha silnejsie obrysove
a na starsich autach zadne hmlovky svietia dost slabo, som rad ked ich niekto pred mnou zapne, aspon ho vidim.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Mlhovky

Příspěvek od lefort »

Psal jsem o použití mlhovek místo denního svícení, nikoli o jejich použití při mlze s vypnutými potkávačkami!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět