Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Millers Oils

Příspěvek od yosemitak »

To je docela hodne, u me 1.6 MPI (4,5 l oleje) to v autorizaku vyjde na cca 3500 Kc (olej 5W-30 LL kastrol, filtr, sroub, labour). Z toho olej je 600 Kc/l a uctuji si ho o pul litru navic, tak doufam ze aspon ten pullitru doopravdy pouzili na vyplachnuti vsech zbytku ven, ale mam o tom sve pochybnosti. :lol:

Takze pokud je nekdo takovy strelec, ze tyto penize dava treba kazdych tech 15 tis. km. za autorizovany olej, tak potom ano, muze doma nalivat Millers a jeste usetri. V praxi si spis myslim ze je castejsi, ze za tuto cenu (kdy tam olej je 2 roky nebo 30 tis. km.) tam sam doma dam obycejny olej, ale 2-3x. (Kompletni vymena doma za Mobil1 ESP 0W-40 me vyjde na nejakych 1770 Kc, za odlevane Texaco 5W-40 tady z oleje.cz jenom 1100 Kc.)
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Millers Oils

Příspěvek od lengy60 »

No a nejkrásnější na tom je,že to z největší pravděpodobností bude stejně k prdu,takže je to spíš pro dobrý pocit. :D Myslím,že těch 100-120 tkm ten můj motor vydrží(nebo taky ne) :D i s "obyčejnou" 0W-30 C2 a 0W-40 C3,výměnnými intervaly 5 tkm v zimě a 10 tkm v létě v úplné pohodě a že by to pak někdo při prodeji ocenil do té míry,že bych to prodal dráž než jiné auto si fakt nemyslím. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Millers Oils

Příspěvek od jerome »

Nie nikto neoceni takuto starostlivost o motor alebo teda malokto
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Millers Oils

Příspěvek od tonny »

Určitě věšina z nás zapálených se k autu chová jako by ho měl mít do smrti a v tu chvíli se neuvažuje o zisk z prodeje. A po pravdě, oleje a většinu údržby si dělám sám (i to baví), nikdy jsem nekouřil a také nikdy jsem ty ušetřený peníze neviděl (pro odlehčení, nedával jsem si je do prasátka).
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Millers Oils

Příspěvek od jerome »

A to je ta chyba :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:... v servisu za 750,-Kč/litr,ze staré známosti cca 550,-Kč/litr. :wink:
Jerry3 píše:Doporučuji před nalitím do motoru extrahovat ten zlatý prach v něm rozpuštěný: motoru je to jedno a po drobné slévárenské úpravě bude možno zlato prodat. :lol:
Dyť sem to už kdysivá psal. Aurum oilum :mrgreen:
To ani Millers nemá 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

Jakákoli přehnaná péče škodí zdraví, o autě to platí taky. A pokud to někomu dokonce dělá moc dobře, je to medicínská záležitost tuplem. :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

rofek, tak aby som to zosumarizoval:
1. S prevodovým olejom od Millera dokážeš radiť. To je vlastnosť ktorú by som od prevodového oleja naozaj nečakal.
2. Trident 5w-40 je lepší ako 3 roky nemenený neznámy olej.
3. Pozitívna je skúsenosť ktorú postrehla aj manželka. Ostáva otázkou, že aký olej tam bol pred tým, ako bol menený, o akom starom aute je reč s akým kilometrovým nábehom. Je známe, že niektorý olej a niektorý motor si jednoducho nesedia.
4. S EE ti klesla spotreba PHM. Aj keď vlastne nevieme, či to nie je aditivovaním paliva, alebo jednoducho iným štýlom jazdenia, počasím, atď.
5. A čo sa týka nákladov na olej, to je iba jedna z položiek na prevádzku auta a nie najväčšia, ale práve preto, že okrem PHM je tých nákladov aj tak viac než dosť, tak racionálne zmýšľajúci bežný motorista si ich zbytočne nezvyšuje olejom, ktorý je síce dobrý, ale jeho reálny prínos pre 99% prípadov je nula celá prd.

kornel, toto už má viac hlavu a pätu, ale musím do toho tiež vŕtať. Evidentne nie si typ šoféra, ktorý sa zakarbonuje motor stálym jazdením na nízke otáčky (aj ja tvrdím, že motoru je lepšie jazdiť v otáčkach) a rovnako asi nie si ten typ, kto pri takomto jazdení necháva olej v motore 15 tisíc a viac km. Tipujem, že meníš maximálne po 10 tisíc. Myslíš si, že by tvoj motor nebol v takomto stave, keby si tam pri rovnakom zaobchádzaní a rovnakom štýle jazdenia a rovnako častej výmene dával napr. vyššie spomenutý Mobil 1 0W-40, nejakú 5W-50-ku alebo iný podobný ACEA A3 olej v podobnej cenovej relácii? Lebo ja osobne si myslím, že za čistotu svojho motora môžeš ďakovať hlavne častým výmenám oleja, spôsobu jazdy a tomu, že tam nedávaš nejaký blbý Magnatec.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

Já normálně žasnu, zas máš ode mě bod! :shock: :wink: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

e1H píše: Myslíš si, že by tvoj motor nebol v takomto stave, keby si tam pri rovnakom zaobchádzaní a rovnakom štýle jazdenia a rovnako častej výmene dával napr. vyššie spomenutý Mobil 1 0W-40, nejakú 5W-50-ku alebo iný podobný ACEA A3 olej v podobnej cenovej relácii?
Mám tiež za to, že o moc odlišný stav by pravdepodobne nenastal (podstatné sú samozrejme hlavne optimálne nastavené intervaly výmen a štýl prevádzkovania ak sa bavím o olejoch "rovnakého druhu"..), ale ktohovie :lol: :)

Dôvody a výsledky použitia oleja, ktorý používam som uviedol.. či by to iný olej splnil rovnako dobre alebo skoro tak isto dobre pri tých istých podmienkach a intervaloch výmen, neriešim, pretože nemám dôvod to riešiť.. ten olej plní svoje úlohy do bodky a neexistuje teda dôvod zaoberať sa prípadnou zmenou.

Edit..
V každom prípade toto a predošle uvedené, píšem len z dôvodu tvojej prosby.. nikdy som nemal a ani nemám záujem tento konkrétny olej tu niekomu dávať zvlášť do pozornosti, nieto ešte ho skúšať presviedčať k jeho používaniu..
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Millers Oils

Příspěvek od bjukemen »

nechapem co vas odrazu pali na olejoch Millers, vsak kazdy si da do motora olej aky chce a je to jeho vec..Carlson je vam smejd Millers je zase na pi*u lebo je predrazeny clovek vam nevyhovie..hlavne ze mobil je najlepsi
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

bjukemen píše:nechapem co vas odrazu pali na olejoch Millers, vsak kazdy si da do motora olej aky chce a je to jeho vec..Carlson je vam smejd Millers je zase na pi*u lebo je predrazeny clovek vam nevyhovie..hlavne ze mobil je najlepsi
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

Včera výmena motorového oleja (+ ďalšie tekutiny.. prevodový, brzdovka, chladiaca kvap.), aplikovaný bol už najnovší CFS 5w-40 NT+, nahradzujúci CFS NT (ktorý sa už len dopredáva)..

Netuším čo zmenil výrobca na receptúre.. no na pohľad je farba-odtieň toho oleja od pôvodného badateľne odlišný.. nazelenalý odtieň a má aj odlišný zápach. To len taký postreh do vlákna :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jerry3 »

Já jsem o víkendu nalil do motoru MO EE, ale ještě jsem s tím nejel, tedy poznatky zatím nemám žádné. Snad jen takový, že ve značkovém servisu mi utáhli olejový filtr nafest klíčem. :x
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Millers Oils

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Já jsem o víkendu nalil do motoru MO EE, ale ještě jsem s tím nejel, tedy poznatky zatím nemám žádné. Snad jen takový, že ve značkovém servisu mi utáhli olejový filtr nafest klíčem. :x
To je schválně,aby zabránili babralům se v tom hrabat. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět