Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jezevcik »

V případě těch hodinek za 50.000 Euro je navíc téměř jisté, že quartzky za pár šupů budou přesnější. Pro někoho, kdo není do dané věci fanda, jde tím pádem o skutečnost ještě nepochopitelnější.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

Návštěvník píše:Niekedy sa to dostáva do rozmeru onanotechnologie.... fakt je ten že marketing je výborný, vždy sa nájdu ľudiav čo kúpia olej za 70e, hodinky za 50 000e , bicykel za 10 000e.... vetička chcem motoru to najlepšie je taká úžasná a pritom za tento slogan Millers nedá ani cent.... a merania???? denne je v prevádzke mnoho milionov automobilov bez Onanočastíc a veselo si ševelia, Millers ich netrápi a do šrotu odídu po svojich s fungujúcim motorom. Takže čo tu asi môže Millers dokázať? Snád že kto pil umrel a kdo nepil taky...Ale už presvedčil dalšieho... teda skoro...
Máš v jistých věcech pravdu. Jezdí spousta lidí na normální oleje někdy i na nenormální. Nicméně po čase v servise plakají, proč jejich opravy jsou tak drahé a co vlastně zanedbali.Třeba koncerna VW má na nejprodávanějších modelech problém s vačkami. Když se nepoužije dobré mazadlo tak se vydře vačka s tím i poškodí hydroštely a je na světě oprava za 25tis. a servis je štěstný jako blecha. Dále nemusím mluvit o turbech a jejich mazání. To je všem známo je toho všude po netu habakuk.
Právě proto je na každém jakou si zvolí cestu. MO EE mám odzkoušeného, jsem jedním z těch co má vozidlo z koncernu VW a týká se mě věc s tou vačkou. Po 230tis.km je vršek motoru v dobré kondici a nemusím na to myslet.
michalv

Re: Millers Oils

Příspěvek od michalv »

Návštevníček, blábolíš tu dve na tri - slušný olej s Nanodrive stojí "zdrcujúcich" 53 E (cena za 5 litrov! ktoré potrebujem kúpiť).. ..iný olej od Mobile 1, ktorý je - zdá sa - tiež veľmi dobrý, ma bude stáť 38 E (za 5 l), takže tých "intergalaktických" 15 Euro naviac za celú náplň, ktoré som do toho chcel pôvodne "onanotechnologicky vraziť", rozhodne nestojí za tvoje pindy o 50 tisícových hodinkách!!!!!

BTW: ak výrobca hodiniek ukáže grafy, kde ich porovná s dobými quartzkami a ukáže, že sú o 30-50% presnejšie, menej sa opotrebovávajú a baterka vydrží trošku dlhšie (aj keď len v jednotkách percent) - pri čom rozdiel v cene oproti tým quartzkám bude 28%, tak určite budem také hodinky zvažovať, resp. aspoň skočím na fórum s dobrými hodinármi :wink: , kde mi k tomu dajú nejaké komenty a poradia, či sa na MOJE POUŽITIE tých 28% oplatí priplatiť! :wink:

Jerome: sám píšem, že v svetle vašich informácií mi príde najzaujímavejší "nový život", takže si hádam rozkódoval, čo budem kupovať! ;-) ..do úplne lacných olejov zase nechcem ísť, predsa len mi to príde ako najdôležitejšia prevádzková kvapalina v aute, ktoré nepoužívam úplne tak, ako to plánoval výrobca (moje krátke jazdy), a na ktoré sme si s drahou dlho odkladali korunky.

Všetkým rádcom ďakujem!
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Pozor, porovnávať cenu 0W-40 od Mobilu a 5W-40-ky od Millersu je trochu mimo. Ak chceš porovnávať férovo, tak sa pozrime na cenu oleja s rovnakou viskozitou. Napr. Shell Helix Ultra 5W-40, čo nie najlacnejší olej v tejto triede, a má cenu okolo 25 € za 5 litrov. A zrazu tam máš rozdiel 28 €, čo stavia Millers Oils do pozície, že za (o)nano platíš viac ako 2x toľko. Oproti tomu ale Millers Oils prezentuje v testoch nárast výkonu iba v jednotkách percent. Aj to porovnávajú svoj olej so svojim, nie s konkurenciou.

Alebo si zoberme 0W-40-ky! Päť litrov Mobilu stojí okolo 40 € (niekde aj menej). Millers Oils má svoju XF 0w40 za takmer 66 €. Rozdiel 26 €, tj. príplatok viac ako 60 % iba za to, že sa jedná o Millers Oils, pričom vôbec nevieme, či je lepší ako ten Mobil 1. Papierovo to ale tak nevyzerá. A teraz si ešte predstav, že aká by asi bola cena, keby existoval v ponuke Milles Oils EE 0w40 (tj. nanodrive)! Predpokladám, že cena by bola okolo 75 až 80 € za 5 litrov.

Ak to vynásobím nejakým rozumným počtom výmien oleja počas životnosti auta, tak dostaneme takú sumu, že to niektorým kolegom z tohoto fóra stačí tá suma na výmenu oleja do konca ich života, a možno zostanú peniaze aj na nejakú tú výmenu rozvodov.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Millers Oils

Příspěvek od jerome »

michalv píše:Jerome: sám píšem, že v svetle vašich informácií mi príde najzaujímavejší "nový život", takže si hádam rozkódoval, čo budem kupovať! ;-)
Niektore poznamky nesmies brat osobne hlavne ked je za nou smajlik. To sa tu zvykneme sem tam ozaj len vynimocne takto podpichovat. Vitaj na Oleje.cz 8)
Inak ten e1H spominany Shell 5W40 by tvojim poziadavkam sedel jak rit na serbel :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Millers Oils

Příspěvek od lefort »

michalv píše: BTW: ak výrobca hodiniek ukáže grafy, kde ich porovná s dobými quartzkami a ukáže, že sú o 30-50% presnejšie, menej sa opotrebovávajú a baterka vydrží trošku dlhšie (aj keď len v jednotkách percent) - pri čom rozdiel v cene oproti tým quartzkám bude 28%, tak určite budem také hodinky zvažovať, resp. aspoň skočím na fórum s dobrými hodinármi :wink: , kde mi k tomu dajú nejaké komenty a poradia, či sa na MOJE POUŽITIE tých 28% oplatí priplatiť! :wink:
Proč ta agresivita? Návštěvník má víceméně pravdu, když už něco napíšeš na fórum, musíš s podobnými reakcemi počítat...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jezevcik »

michalv píše:...rozhodne nestojí za tvoje pindy o 50 tisícových hodinkách!!!!!

BTW: ak výrobca hodiniek ukáže grafy, kde ich porovná s dobými quartzkami a ukáže, že sú o 30-50% presnejšie, menej sa opotrebovávajú a baterka vydrží trošku dlhšie (aj keď len v jednotkách percent) - pri čom rozdiel v cene oproti tým quartzkám bude 28%, tak určite budem také hodinky zvažovať, resp. aspoň skočím na fórum s dobrými hodinármi :wink: , kde mi k tomu dajú nejaké komenty a poradia, či sa na MOJE POUŽITIE tých 28% oplatí priplatiť! :wink:
Pokud ty nesmysly myslíš vážně, tak Ti mohu říct jen jediné:
To je tak strašně mimo, že se ve vlastním zájmu na žádném hodinkovém fóru neptej.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
michalv

Re: Millers Oils

Příspěvek od michalv »

Jezevcik: to bol len nejaká - zrejme nesprávne napísaná/pochopená - paralela k preberaným olejom.. ..v hodinkách sa nevyznám, takže sa hodinárom ospravedlňujem! :-) ..čo som tým chcel povedať, sa myslím dalo pochopiť.

Jerome: :wink:

lefort: Neviem, v čom má návštevník pravdu, ale píšeme o výbere oleja, kde by som pri "drahšej" voľbe priplatil 16E, a pri voľbe nejakej naozaj lacnej alternatívy (zrejme dostačujúcej) trebarz 25 E takže komentáre o bicikloch za 10 tisíc E a hodinkách za 50 tisíc E sú imho úplne mimo! ..ale to sa už zbytočne opakujem. :roll:

e1H: súhlasím a ďakujem za doporučenia a prepočty! ..s finálnym výberom "nového života" som spokojný - amatérsky odhadujem, že tá zimná nulka na začiatku by mohla ČIASTOČNE robiť práve to, čo som očakával od nanodrivu - čiže uľahčiť motoru pri mojom špecifickom použití! :wink:

Pomohli ste mi, ďakujem! :-)
Návštěvník

Re: Millers Oils

Příspěvek od Návštěvník »

Napíšem vám čo mi raz povedal kamoš o hi-fi, low-end,hi-end audio.... cena tej špičky audio začína od istej kategorie rásť exponenciálne pričom nárast kvality je lineárny ale krivka kvality je skoro plochá... takže za pseudo- onano nárast kvality o 1% priplatím 50% ceny... a povedzme 99% obyvateľstva má priemerný sluch a rozdiely čo počujú sú len placebo... Millers môže byť super ale načo.... myslíš že tvoj motor pozná aký má olej v sebe?
Ale ked budeš mať z Millers pokoj v duši kupuj... to je na nezaplatenie to vravia aj v reklame
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

A kto Vám vnucuje ten olej? Rozpisujete sa tu,ako keby ste museli kupovat práve MO. A aký je príplatok za 5 litrov oleja na 1 km pri 10 tisícovom intervale? To,že za liter oleja v servise dáte o 5€ i viac Vás netankuje?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Millers Oils

Příspěvek od buřtyskřenem »

e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Brembo, podľa mňa tu takmer nikto nekupuje predražený olej od servisov. A neide o to, že tie peniaze na drahší olej nemáme, len rozmýšľame trochu viac racionálne a pre to ich za tie drahé oleje nedáme (a radšej skracujeme interval a olej meníme častejšie).
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

Možná by jsi se divil, kolik lidí přijede do servisu na výměnu oleje a jsou rádi za výměnu. Nevadí ( resp. neví ) za kolik se ten olej normálně prodává, protože tomu až tak nehoví. Prostě jim auta nic neříkají.

---- Buřtyskřenem ---- zajímavé počtení. Díky za něj :wink:
Naposledy upravil(a) Sniper_2003 dne sob dub 30, 2016 6:49, celkem upraveno 1 x.
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Ale to nie sú ľudia z tohto fóra.
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

To máš pravdu, bohužel v reálném životě je x-krát více lidí nežli zde na fóru. Jak jsem řekl, jsou lidé co holdují autům, pak si vyhledají odborná fóra a jsou lidé co autům neholdují a ty to s důvěrou svěří originálnímu servisu s nehorázně předraženým olejem.
Odpovědět