Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Millers Oils

Příspěvek od Máchal »

Pokud má RSku a tahá za to, tak bych tam dal klidně Sunoco 5W50. Za bezkonkurenční cenu 5l/680Kč je dle místních velmi dobrý olej (sám ho chvíli používám v 1.8T) :wink:
Měnit častěji (já měním po cca 8tis.km) a pohoda.
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Millers Oils

Příspěvek od LadikRS »

Jojo, jedná se o RS. Ten převodový olej tam teda dám raději originální. Ptal jsem se, protože sniper_2003 myslím psal, že na MO v převodovce jezdí, tak mě jen zajímalo, jestli má více lidí zkušenosti.

Máchal: Brzda provozu nejsem, ale zase na druhou stranu jezdím rozumně. Převážné jezdím k přítelkyni cca 15km a do práce cca 25km. To se toho ani moc vymyslet nedá, za těch 15km mám olej ve vaně na 80°C teď v zimě. Když jedu dál, svezu se rád, ale ne stylem brzda-plyn. Měnění oleje max 10tisíc km mi je jasné. Za dobrý olej si klidně připlatím, ale pokud je i ten Sunoco dobrý, nemám problém ho zkusit. Navíc 5W50 jsem zvažoval kvůli problému s chlazením oleje.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

to LadikRS: pokud jde o převoďák, viděl bych to jako e1H - raději neexperimentovat a dát origo,
i když ten "milerův" EE 75w90 určitě špatný nebude - ale nemá psanou normu VW501.50....
A do motoru bude ten CFS NT 5w40 jeden z TOP, ale zde je výběr obrovský - mimo "nano"olejů ale doporučím držet se známých značek a norem VW502.00 nebo (aspoň) 500.00 či 501.01. 5w40 bude gut, 5w50 je teplotně zatížitelnější.... a buď to Sunoco, nebo třeba Mobil1. A Engine Flush je zbytečný....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

Dobrý den,
dlouho očekávaný přírůstek řady NANODRIVE Energy Efficient - tedy energeticky efektivních olejů s nanočásticemi pro osobní a lehké dodávkové automobily - je již oficiálně představen a brzy bude dostupný našim zákazníkům v ČR a SR.

EE LONGLIFE 5w30

Výkonový profil:
ACEA: C3-12
VW: 504 00, 507 00
BMW: Longlife 04
Mercedes-Benz: 229.51
Porsche: C30

Doporučená MOC za 5l balení nepřesáhne 2.000,- Kč s DPH.
Obrázek
tomášFuk

Re: Millers Oils

Příspěvek od tomášFuk »

"Doporučená MOC za 5l balení nepřesáhne 2.000,- Kč s DPH" asi zase špatnej kurz...nebo další reklama v Autosalonu? Určitě to nebude špatný olej, ale poměr výkon/cena, už je mimo... určitě je lepší pro motor koupit dva levnější oleje a měnit 2x častějc...
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

Dobrý den,
co víte o výkonu toho oleje, když jste jej již dokázal zhodnotit a porovnat s cenou?
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Millers Oils

Příspěvek od renal »

Millers Oils píše:Dobrý den,
co víte o výkonu toho oleje, když jste jej již dokázal zhodnotit a porovnat s cenou?
Tak se pochlubte :-)
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Millers Oils

Příspěvek od bjukemen »

nevidim problem v cene nano oleja za 5L bandasku, nechapem posmesky ale ked sa vam nepaci nekomentujte tu kraviny :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
e1H

Re: Millers Oils

Příspěvek od e1H »

Prosíme si čísla. :)
Návštěvník

Re: Millers Oils

Příspěvek od Návštěvník »

Já MM časem vyzkouším. Tím "časem" myslím asi tolik, že teď, po 6 tis. km od nova, tam dám obyč. olej dle normy výrobce motoru (ti abych nepodtrhl záběh), koncem roku tam dá "něco" značkový servis v rámci pravidelné prohlídky po roce, no a příští jaro tam už konečně půjde nějaký "pořádný" olej. :)
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Millers Oils

Příspěvek od renal »

bjukemen píše:nevidim problem v cene nano oleja za 5L bandasku, nechapem posmesky ale ked sa vam nepaci nekomentujte tu kraviny :wink:
Klidně si kupuj 5L bandasku i za 5.000,- kč, my ostatní chceme vědět parametry tohoto oleje a porovnat ho s konkurencí a potom se rozhodneme :-)
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

e1H píše:Prosíme si čísla. :)
Tady je TL
http://www.millersoils.cz/ee-longlife-5w301?c=451
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

renal píše: Klidně si kupuj 5L bandasku i za 5.000,- kč, my ostatní chceme vědět parametry tohoto oleje a porovnat ho s konkurencí a potom se rozhodneme :-)
Nu podívej se, je vidět že jsi nikdy MO neměl a ani mít nejspíš s tímto přístupem nebudeš. Pokud na to nemáš tak si opravdu raději jak říkáš kup 2x levný olej. :wink: Ale nepiš sem příspěvky viz poslední 2. :roll:
Máchal

Re: Millers Oils

Příspěvek od Máchal »

Asi budu muset někdy toho Millerse taky zkusit a trošku "vykrvácet" v peněžence :D
Otázkou je, jestli to bude mít u cca 15 let starého motoru smysl :-)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

Sniper_2003: Odpusť, prostě mi to nedá - jsem jedním z těch, kteří nikdy oleje od MO nepoužívali a používat nebudou a není to vůbec otázkou toho, "jestli na to mám nebo nemám". A taky souhlasím s tím, že je lepší použít klidně olej bez nanočástic a vyměnit jej třeba dvakrát častěji. Podle tvého příspěvku to vypadá, že MO v motoru ti zvyšuje ego a je-li tomu skutečně tak, tož je mi tě líto...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět