Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda

Re: Millers Oils

Příspěvek od šulda »

Ehm, drobet OT, pro Kubas - chodím sem (nejen sem) z 99% z telefonu a o to je to v takových případech horší, leckdy kroutím hlavou jak někteří "uživatelé" neohleduplně (spoustu jich podle mě ani nechápe co tím způsobují) nesmyslně svazují x citací a zaplevelují vlákna, brodit se tou lebou je úžasná věc. Teď vlezu sem a co nevidím, inteligentně píšící člověk tu udělá takovou lebedu ne z citací ale z několikrát se opakujícího textu v x postech, něco jsi požil či jsi přepracovaný? :roll:
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

Pěkně napsáno, právě jsem též chtěl napsat něco v podobném smyslu, ale takto pěkně bych to nedal. Šuldo za mě máš :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Já to trochu poopravil - snad dobře. Ty zmatky v kopírování by měly být už pryč. Admin
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

Teď už lahoda. Díky
adosM

Re: Millers Oils

Příspěvek od adosM »

Kubas: To nejsou žádné plky jedna paní povídala a vymýšlení. Jezdil jsem 5-6 let Na yamaze R1 olej Motul 5100 10w40 s esterama a byl to supr olej. Jen mě to tak napadlo, že zapřemýšlím i nad jiným olejem. Nic víc. Moje auto je stařeček. Ale stejně jsem chtěl zkusit Millers, tak u toho Nano EE semi syntetic zůstanu a nebudu špekulovat. Je tam jistota kvality. Ne jak u jiných olejů castrol, shell, možná i motul se s tím setkal. Made in poland apod srágory a pajcovaní.
Kubas

Re: Millers Oils

Příspěvek od Kubas »

adosM píše:Kubas: To nejsou žádné plky jedna paní povídala a vymýšlení. Jezdil jsem 5-6 let Na yamaze R1 olej Motul 5100 10w40 s esterama a byl to supr olej. Jen mě to tak napadlo, že zapřemýšlím i nad jiným olejem. Nic víc. Moje auto je stařeček. Ale stejně jsem chtěl zkusit Millers, tak u toho Nano EE semi syntetic zůstanu a nebudu špekulovat. Je tam jistota kvality. Ne jak u jiných olejů castrol, shell, možná i motul se s tím setkal. Made in poland apod srágory a pajcovaní.
Byť to tu bylo i v nesmyslném opakování nakopírováno vícekrát, stejně někteří nepochopili… :D :D

To adosM: „O tenhle, či tamten olej“ mi vůbec nešlo. Projeď si ty příspěvky ještě jednou a měl by si být v obraze.
Sám jsem Millers chtěl vyzkoušet a také zkoušel. Protože… už bych se zase opakoval.
V převodových olejích mě nadchnul. U motorových jsem zatím nenašel, co jsem hledal, ale to neznamená, že jsou špatné.

To co se mi nelíbí, je toto:
adosM píše: …jezdil jsem 5-6 let Na yamaze R1 olej Motul 5100 10w40 s esterama a byl to supr olej…
Olej s esterama… Pokud se bavíme o syntetice, což je při hledání takto kvalitního oleje takřka samozřejmost, tak je tohle slovní spojení prostě naprostá hovadina.
Copak někdo z nás chodí do krámu pro chleba a chce po prodavačce: „Prosím jeden CHLEBA Z MOUKY“??
Esterované uhlovodíky jsou prostě nedílnou součástí každého syntetického oleje a jde jen o to jaké a jak esterované ty polymery jsou.
…mimo jiné samozřejmě.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Durex »

adosM píše:Kubas: To nejsou žádné plky jedna paní povídala a vymýšlení. Jezdil jsem 5-6 let Na yamaze R1 olej Motul 5100 10w40 s esterama a byl to supr olej.
Nechci toto vlákno plevelit motorkama,ale jen podotknu toto: Zrovna Motul 5100 je skoro základ. Žádnej hi-tech. Jak si poznal,že ten olej byl super? :lol: Abych se vrátil k původu vlákna. Millers jsou dobrý oleje. Každopádně pokud nemám nějaký vyloženě race nářadí,tak je jedno,jakej olej se použije. Pro životnost motoru má největší přínos dodržení výkonových požadavků výrobce motoru,zvolení vhodné viskozity,pravidelný servis a výměny oleje a správné zacházení v době ohřívání na provozní teplotu. Pokud tohle dodržím,tak si stojím za tím,že takový motor najede a vydrží víc km na normální olej,než motor,který bude plněn tím nejlepším,ale budu se k němu chovat jako prase - ať už vědomě či nevědomě
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Kubas

Re: Millers Oils

Příspěvek od Kubas »

S tímto naprosto souhlasím.

Zároveň taky předpokládám, že pokud někdo řeší olej na „úrovni“ MO, tak snad dodržuje alespoň nějaký rozumný interval výměny…
adosM

Re: Millers Oils

Příspěvek od adosM »

Durex píše:
adosM píše:Kubas: To nejsou žádné plky jedna paní povídala a vymýšlení. Jezdil jsem 5-6 let Na yamaze R1 olej Motul 5100 10w40 s esterama a byl to supr olej.
Nechci toto vlákno plevelit motorkama,ale jen podotknu toto: Zrovna Motul 5100 je skoro základ. Žádnej hi-tech. Jak si poznal,že ten olej byl super? :lol: Abych se vrátil k původu vlákna. Millers jsou dobrý oleje. Každopádně pokud nemám nějaký vyloženě race nářadí,tak je jedno,jakej olej se použije. Pro životnost motoru má největší přínos dodržení výkonových požadavků výrobce motoru,zvolení vhodné viskozity,pravidelný servis a výměny oleje a správné zacházení v době ohřívání na provozní teplotu. Pokud tohle dodržím,tak si stojím za tím,že takový motor najede a vydrží víc km na normální olej,než motor,který bude plněn tím nejlepším,ale budu se k němu chovat jako prase - ať už vědomě či nevědomě
Je to základ ale dobrej. Vím že je i motul 300v factory double ester apod ale na moje ježdění zbytečný. I lidi na okruhu lijí 5100 a mění častěji a v klidu to umaže. 300v je jistota. Já měnil olej v R1 co 4 tis a po 4 letech se dělala rozborka kvůli převodovce a motor uvnitř krásně čistej. Ale to asi ty častější výměny.
adosM

Re: Millers Oils

Příspěvek od adosM »

Kubas Durex: Jinak v mém starém Bmw nevytáčím motor nad 2.5-3 tis ot dokud nenajedu aspon 12-14 km. Voda je na 90 už za 4 km v zimě za 6-7km ale olej má pořád hodně málo. Někdo předemnou tam nechal olej asi déle podle mazutu pod víkem, tak jsem to ted aspon 2x prolil Valvolinem durablend 10w40 po 3 tis km míto 7 tis ročně. Víc za rok nenajedu..No a ted už chci dát olej na celý rok na 6-7 tis km. Zacházení s motorem jak jsem psal výše. Motor rád vytočím ale ohřátý po 14 km. Vím že u Bmw rády praskají hlavy z toho že to někdo nevydrží těch aspon 10 km. Nevím jestli to platí i u 320i. R6 rok 96. U 2.8 ček asi spíš. Tam už byla hlava tenší. Jo liju aditiva millers do benzínu a spotřeba mě fakt klesla. ( asi o 0.2-0.3 L )A prevence proti biosračkám. Ted objednám Millers Nanodrive ee semi synt 10w40. Na 10w40 to jezdilo i předemnou říkal majitel. I kdyby ne, tak to neva. V zimě toho najedu málo. Tak se to má kluci. 8)
Golf608

Re: Millers Oils

Příspěvek od Golf608 »

Chcem sa opytat ako to vyzera s olejom EE v norme 507.00.Je niečo nové? Myslím ci ho budú vlastne vyrábať? Ďakujem
Uživatelský avatar
Millers Oils
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 02, 2009 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Millers Oils

Příspěvek od Millers Oils »

Dobry vecer
Ano urguji to pravidelne u vyrobce, ze je velmi vhodne mit v nabidce EE Longlife 5w30 s normami 504.00/507.00 ovsem nejde to bohuzel tak rychle :-(
Pro nas trh a nase prodeje je to celkem klicovy produkt, jsem si toho vedom.
Diky za pochopeni.
Petr Vejvoda
Sniper_2003

Re: Millers Oils

Příspěvek od Sniper_2003 »

I reakce se cení. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

A já se podepíšu pod to, že pro motor je nejdůležitější včasná výměna oleje a pořádné prohřátí :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Millers Oils

Příspěvek od adosM »

Můžu se zeptat Millerse:
Olej Millers EE Nanodrive semi synthetic 10w40 pořád patří mezi tzv. high SAPS oleje?
Nebo se tam něco změnilo? A jakou zásilkovou službou zboží posílate.?
Děkuji. Za 12 dní bude výplata a už budu objednávat 6 L.
Odpovědět