Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

Či je niečo moja chyba alebo nie je, je mi dosť šuma :) ..Ja som tu fakt medzi poslednými, čo by mal nejaký záujem MO oleje niekomu dávať do pozornosti (a to aj napriek tomu, že CFS NT užívam cca 170tkm v mojom voze k maximálne spokojnosti) a tobôž vnucovať (a je to vidieť aj reálne nakoľko som to tu nikdy ani nerobil 8) )
..No z druhej strany u teba je vidieť averziu a dávaš to tu pomerne často najavo v súvislosti s touto značkou, hoci sám s ňou žiadnu skúsenosť nemáš.
Dokopy mi o nič nejde, no tentokrát som už na teba zareagovať mal potrebu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

Dovolím si tu položit (spíše jen řečnickou) otázku: jsou-li hen ty nanočástice takovým technologickým přínosem, proč už je tam dávno nesypou i ostatní renomovaní výrobci olejů...? :idea: Nebo mi něco uteklo...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

sú / nie sú (zisti si, hľadaj, ak ťa to zaujíma.. napíš/zavolaj výrobcovi, prelúskaj zahraničné fóra..)
Máš averziu podloženú reálne čím? ničím.. alebo len prípadnou vyššou cenou? (neporovnával som ceny olejov rôznych značiek rovnakej kategórie).. v tom prípade je tvoja potreba dávať najavo averziu k MO pomaly pri každej príležitosti (ak tu tieto oleje niekto spomenie), už trochu smiešna. Núti ťa to niekto kupovať, strká ti tieto produkty niekto neustále aktívne pod nos? :D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pedro »

No my co mame agregaty zkostruovany v 90tych letech, jsme trochu opatrni na novoty, i proto, ze nam davno neni dvacet a ne vse hned sezerem. Po zkusenostech (v hromade veci).
Mohlo by se stat, ze se Nanony shluknou, nekde usadi a neco ucpou. Ja mam cely motor uvnitr vc.vany bez naznaku spiny ci usazenin. A tekon, kdyz to motor neustoji, se zacne cosi Nano usazovat. Fuj, rekne si a zadre se. Spousty let jezdim na oleje za 120-150kc a najednou toto, rekne si olejove hospodarstvi a zdechne.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

Pedro.. to je v poriadku, nik tu na (nazvime ich trebárs) konvenčné/bežné oleje, nikdy nepovedal ani pol krivého slova a neponižoval ich v porovnaní s niečim iným, bola by to úplna sprostosť a nezmysel. No rovnako to vnímam aj opačne..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Millers Oils

Příspěvek od Colommbo »

Věci se mají asi takto: jsou lidi, není jich mnoho, ale jsou, které jsem v životě potkal, a byť mi nic špatného neudělali, prostě je nemusím, nemám se s nimi o čem bavit, nesednou mi, jejich společnost nevyhledávám a spíše se jich straním. Nemůžu za to, prostě je to ve mně, v mojí hlavě. A se společností MO je to podobné... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jerry3 »

Já jsem MO vyzkoušel a výsledky mého "testu" jsem tu zevrubně popsal. Proti MO nic nemám, jen jsem se ještě rád a pokorně vrátil k Yacco. Tím rozhodně nechci říct, že v jiném motoru by byly výsledky stejné. V motoru mého auta to ovšem dopadlo tak, jak to dopadlo. Na pocit "prémiovosti" ze značky MO kašlu, nejsem značkař.

A je to podobné, jako zkušenosti jiných vs. moje s prémiovým benzínem od OMV v mém skútru. Mnohem víc než spotřeba mne totiž vcelku logicky (jde o velký těžký skútr) zajímá to, jak to na něj jede. A jelo mi to na něj bezkonkurenčně nejhůř ve srovnání se všemi palivy, nejen těmi prémiovými od jiných firem, které obvykle tankuji. Zároveň mi připadá vcelku logické, že když to nejede, tak to také nežere. Zato to však zřejmě dost "žerou" sledovači spotřeby.

A zřejmě mne teď všichni značkaři sežerou, když napíšu, že s benzínem od ONO jsem nikdy neměl ani ten sebemenší problém. Naopak u jednoho dost specifického a na palivo mimořádně citlivého motoru jsem na něj dokonce dosahoval v průměru o litr nižší spotřeby - při stejném jízdním projevu, jako na N95 odjinud.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od kornel »

Colommbo.. ak niekoho (v tomto prípade) niečo nemusíš, nebolo by jednoduchšie to proste ignorovať a neriešiť..? Koniec koncov, čo komu negatívne tá značka spôsobila/spôsobuje, že je potrebné sa o ňu opierať a dávať to do pozornosti (trebárs napr. ako je to oprávnené v prípade koncernu VAG) ? Jednoducho hlava mi to neberie, k čomu je to dobré.. Ak by som mal na každú značku, produkt a pod., ktoré z relevantných príčin ja osobne nemusím (nehovoriac o tie, ktoré nemusím už len nejak tak z princípu) všade poukazovať a nadávať, tak mi asi praskne cievka :lol:

Moje dlhodobé (a niekoľko ďalších kamarátov) skúsenosti s konkrétnym olejom od MO (rady CFS) sú viac než :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Millers Oils

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:Věci se mají asi takto: jsou lidi, není jich mnoho, ale jsou, které jsem v životě potkal, a byť mi nic špatného neudělali, prostě je nemusím, nemám se s nimi o čem bavit, nesednou mi, jejich společnost nevyhledávám a spíše se jich straním. Nemůžu za to, prostě je to ve mně, v mojí hlavě. A se společností MO je to podobné... :)
S tym Millersom to nebude u teba az tak zlé jak s ludmi. Toto vlakno vyhladavas dost casto :)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pedro »

Chlapci mladi, kdyby jste Colommba znali dele, pochopili by ste. Zivot ho naucil a keci v kleci, :D. Kde co proste nesezere.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Millers Oils

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Chlapci mladi, kdyby jste Colommba znali dele, pochopili by ste. Zivot ho naucil a keci v kleci, :D. Kde co proste nesezere.
Prostě do auta z minulého století nepatří olej ze století 21. :wink: :lol: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pedro »

my z minulého stoleti, nepotrebujem auta-motory z 21.
Cest vyjimkam.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:....ve "spolupráci" s akcí tohoto prodejce a odpočtem DPH :lol: jsem se dostal za 5 litrů MO 10w40 CFS na zhruba 1100,- českých penízků. Po zimě ho vyzkúšam :lol:

Edit: Dívám se že už vyprodáno - bylo za 1395,-
Tak nakonec litr MO CFS 10w40 za cca 140,- :wink: Poslali místo pěti litrů osm :shock: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Millers Oils

Příspěvek od lengy60 »

Tak po včerejší plodné debatě téměř dozrálo dilema,jaký oil dám na letní sezónu do mého stroje.Zkusím ty nanočástice 5W-40,jen ještě nevím zda to bude civilní EE Long Life nebo vyšší verze CFS NT+. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Millers Oils

Příspěvek od rousini »

lengy60 píše:Tak po včerejší plodné debatě téměř dozrálo dilema,jaký oil dám na letní sezónu do mého stroje.Zkusím ty nanočástice 5W-40,jen ještě nevím zda to bude civilní EE Long Life nebo vyšší verze CFS NT+. :mrgreen:
No, já si myslím, že v našem případě jsou ty nanočástice vo hounu. Tobě v motoru několik podstatných částic chybí a mě naopak přebývá částicový filtr :mrgreen:

:oops: sem musel...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět