MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

Pokud je to normální, nešizená a obyčejná nafta tak jo ale pokud je to pančovaná (jak píšeš sračka) tak sou to vyhozený peníze páč tu sračku žádný aditivum nevylepší a je to jen o pocitu, stejně jako to lejt do prémiovky.
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

V daném případě jde ovšem o benzín, nikoli naftu.
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

njn, v prvním postu sem zahlídl že jde hlavně o naftu :twisted: Ono je tohle celkově smutný téma, dohánět kvalitu "něčeho" přídavkem dalších "kvalitních" přísad :roll:
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Třeba v Itálii není k mání benzín, který by motoru mého vozu chutnal. Zkoušel jsem střídat čerpačky, ale vždy to bylo stejné, tedy jde nejspíše o systémové nastavení normy. Co bych pak dal za to, kdybych měl po ruce nějaké osvědčené "zlepšovadlo" (jako že žádné takové nemám, jelikož nic pravidelně nepoužívám).
Pítrs

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pítrs »

Zdravím motoristy.
Má zkušenost s aditivem Petrol Power ECOMAX:
Jezdím na to už asi rok, tzn. spotřebovaná první lahvička.
Rozdíl ve spotřebě paliva jsem vůbec nezjistil.
Při prvním nadávkování jsem též měnil motorový olej, Millers Oils EE Semi Synthetic 10w40.
Subjektivně (a snad i objektivně) má motor o něco tišší chod.
Emisní kontrola dopadla bez problémů.
Chování agregátu při akceleraci je oproti dřívějšku beze změny.

Motor je Rover řady K, přeplňovaný čtyřválec DOHC, 150 KS/216 Nm, Euro 3, najeto 127 000 km.
e1H

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od e1H »

Mám podobné skúsenosti ako ty, tj. neregistroval som žiadne zmeny v chovaní motora s aditívom Millers Oils Petrol Power ECOMAX.
adosM

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI

Příspěvek od adosM »

Sice možná mimo téma, ale budu asi na jaře kupovat motorku a zajímá mě, jestli do ní můžu míchat Millers petrol power aditivum s benzínem ? Do Bmw to dávám už 10 tis km a nestěžuje si. Naopak to je supr a už z prevence. Jenže jsou ty aditiva primárně asi dělané do aut a nevím abych v moto něco neposral. Ale myslím si že ne. Benzín jak benzín a součásti tam jsou stejné. Čerpadlo, vstřiky... U motorek občas sem tam odejde palivové čerpadlo z důvodu malé mazivosti benzínu a biosraček v něm. Tak z prevence a třeba poznám rozdíl i ve výkonu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI

Příspěvek od Pedro »

Nevim toto,ale Vif dávám do všech motorek leta. Nikdy jsem nepoznal výkon ani spotřebu. Asi proto že motkám nedávám limit,ani sobě,vyjma podmínek jízdy. Pokud nedám prémiovku,vždy něco Vifu naleju. A když na dálkách nemám,nevadí,doma vždy dle paliva,drobet dám. Ale jen kvůli čistotě,možnosti vody co nenabere boisoučást,nikdy a na ničem,bordel v pal.soustavě. Toto praktikuji i v plechovkách.
Nikdo kolem mě nic nedává a je na to stejně. Protože tomu nerozumí a jen čumí. Maj lehčí život.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI

Příspěvek od Pitris »

Ani já v tom problém nevidím - spíš naopak. A když si najedeš na webovky Millerse, tak ho pro moto i nabízí http://www.millersoils.cz/aditivace-motocykly
adosM píše:....ale budu asi na jaře kupovat motorku....
Jakou :?: Pojďme sem 8) http://www.oleje.cz/forum/motorky-a-o-m ... -2859.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Chalani a nejake testy ML aditiva do benzinu by sa nenasli? 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Testy nevím - já Ti mohu "nabídnout jen" svoji asi čtyřletou zkušenost s MPPE. Při soustavném používání onoho aditiva a auta provozovaného v podstatě ve stále stejných jízdních podmínkách se spotřeba dostala v průběhu těch 4let o půl litru na sto km níž. Tehdy Honda Civic 1.5VTEC a za ty 4 roky se průměrná spotřeba (měřeno vždy za rok) postupně dostala z 6,8 na 6,3l/100km....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

4 roky no to je dost.Ja pouzivam LM (Liqui Moly) :wink: Chlapi len nerozumiem tomuto :roll:
MPPE (Millers petrol power ecomax 500 ml je tam malinka odmerka na 50ml teda po 10 plnych nadrzi cca 50 až 60 litrov.A v MPPE 250ml pisu ze aditiva vystacia na 60 az 70 litrov paliva :roll:
Tak isto VIF Super Benzin Aditiv 500 ml kde je odmerka 20ml.Ked je nadrz cca 50 az 60 litrova tak dam tich po 20ml toho vifu kedze je to 1:1000. A vo VIF Super benzin Aditiv je mala flasticka 125ml a tam tiez pisu ze az na 50 max 70 litrov benzinu to vystaci.Tak potom sa naozaj asi oplati kupit bud pixlu (plechovku VIFU 500ml alebo Millers 500ml.Len zase tych par ml ci to bude aj v nadrzi poznat :roll: Ja davam pixlu Liqui Moly 300ml pred tankovanim celu pixlu lebo tam pisu ze tiez na 60-až 70 litrov benzinu. :mrgreen: Tak teraz neviem mam z toho gulas tak niekde ide na plnu nadrz 300ml niekde dokonca 500ml taktiež Liqui Moly :mrgreen: Niekde na plnu nadrz od VIFU 125ml :mrgreen: A niekto dava len po par mililitrov cca 50 max 60ml.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9845
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Budou rozdílné koncentrace... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Kluci "poslal" jsem to do vhodnějšího vlákna bo ne již jen MPPE, ale i VIF, Wynn's a Liqui Moly....
http://www.oleje.cz/forum/aditiva-do-be ... 68-64.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
frantas

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od frantas »

Ma cenu lejt neco do staryho Transita TDDI ? At leju naftu tu nebo tu, spotreba a beh stejnej... u tohodle je to asi jedno co ? To spis do tech novejsich TDCI s DPF apod. ze ?
Odpovědět