MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Tomas-SA + šulda: Vy jste, kluci, taky chytří jak rádio - žádné osobní zkušenosti (a tedy ani ty negativní) s benzínem od Shellky (asi) nemáte, ale radit, to umíte... :lol: :lol: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Tomas-SA píše:Radsej natankujem na hociktorej noname dedinskej pumpe, ako na musle v znaku :D...
Správně, každý ať si do auta leje, co je mu libo... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

Co to plácáš čoeče :mrgreen: Kde vidíš nějakou radu? :idea: Cena je jasná, to co prohlásili soudruzi od mušle o našem vozovém parku taky a co se kvality týká tak testy nedělá jen Svět motorů. Pro upřesnění, nikde sem nepsal že je to špatný palivo, požadovaný parametry určitě splňuje, pokud to někdo neojebe ale to je všeobecnej problém. Takže otevři mysl při čtení a nenačínej zbytečně láhev z "flame" :wink: :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

šulda píše:Tak tak, jen ta kvalita je jinde, nu což, když máme podle soudruhů od mušle zastaralý vozový park tak nám přeci u nás nebudou čepovat to co např. v Rakousku či Německu, ale na ceně se to neprojeví :mrgreen:
Právě proto, že jsem otevřel mysl při čtení - rada je ukrytá přesně tady, ale jak už jsem psal, ať si každej tankuje, co chce a kde chce... :) Nenutím nikoho u shellky tankovat, jen je mi prostě proti srsti, když se třeba kvůli průseru u nějaké čerpačky zatracuje celý podnik, dycky je to jen v lidech... :?
P.S. A že je v Česku vozový park zastaralý, není přece žádným tajemstvím... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Tomas-SA

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Tomas-SA »

Sova povedala vrabrcovi, ze ma velku bhlavu.. :)
miki

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od miki »

a ja na Tesco benzín cca 145 000km , na 3 rôznych autách dohromady a nikdy problem.... pocedal by som že čo sa benzinu týka tie pumpy sú dnes porovnateľne dobré, nehovoriac o tom že na Slovensku je beztak všetko Slovnaft. O nafte neviem zhola nič ale keby tesco nafta stála za h.... tak by to netankovali od Felicii po BMW - čo je niekedy srandovné vidieť M3-M5 na Tesco benzínke...
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Koliesko »

suhlasim, tiez som par desiatok tisic KM tankoval vylucne len SHELL benzin, teraz dalsich par desiatok tisic KM najlacnejsi TESCO benzin a rozdiel vidim iba v penazenke.
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

Jasně, jak sem psal, žádnou radu v tom nehledej, jen sem napsal co se ví o kvalitě paliva (v CZ) věhlasné značky a taky to není žádné tajemství. Mě je zase proti srsti když se zdůvodní kvalita zastaralým parkem a když dám za výčepní stejně jako za ležák :mrgreen: Taky u mušle občas tankuju když je po ruce, ale ne v CZ :D btw nějak to tu vybočilo od aditiv :oops:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

šulda píše:....Cena je jasná....
....a třeba v Brně patří Shell-ky k těm levnějším. A ano, tady jsme off topic, dám to na vlákno
Aktuální ceny PHM
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

jj, přesunout to patří. Že jsou někde u mušle jedny z nejlevnějších vím, stáčí to sledovat tady nebo jinde ale to není to na co sem mířil. Např. v Rakousku je rozdíl ceny paliva jen od mušle v přepočtu cca až 5kč/l, ale jak píšu to není to na co sem poukazoval, asi sem to blbě napsal. Zkusím jinak, teď sem koukal jakou si naposledy uvedl cenu 36,60 a kouknul sem na mušly v Rakousku a přepočet 36,40. U nás výčepní a u nich za stejný peníze ležák :mrgreen: Ležák ti nedají páč máš starou šunku tak chlemtej za cenu ležáku krkavou vodu, prostě se k tobě chovají jako k osobě z východního bloku :mrgreen:
btw chtělo by to přesunout vše, nejen tenhle tvůj post.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Já pochopil, jak si to myslel, a proto je vhodné to 10° palivo něčím vylepšit / upravit na 12° :wink:
i když to potom s tím přidaným aditivem může stát jako 14° :P
šulda píše:....chtělo by to přesunout vše....
Jo, je to jen dvě stě kilometrů a možná ještě blíže.... :P Prafotr Morava mohl jít o kousek dál na jih.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

A to jdeme s cenou ještě kousek výš. Ještě že to mám za humny a žena tam pracuje. Vrátím se k tý kvalitě, respektive zkušenostem jak psal pan inspektor. Osobně zkušenosti mám hlavně s naftou ale když tam jedem třeba na kuželky tak jede více aut a samozřejmě ne každej je "hňup" s dieselem ale pár lidiček najede ročně sotva 10tkm tak mají benzín a jsou to většinou kluci kteří nenavštěvšťují různé stránky kolem aut protože jen jezdí a ostatní přenechávájí servisu, samozřejmě autorizovanému a do aut lejou od "věhlasných" značek a tedy i od mušle. Když pak od takového člověka slyšíš jak po cestě domů natankoval u své oblíbené pumpy, ale v Rakousku, že se mu zdá už několik set km auto lepší tak to vydá za 10 "zmanipulovanejch" testů :D Věřím že pokud by sledovali spotřebu, byli by ještě spokojenější.
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Čistě empiricky (na základě cca 750 tis. km najetých v cizině prakticky výhradně právě na Shell) potvrzuji, že doma to není ten Shell, jako venku, a to včetně Balkánu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:....A koncem června jedu s rodinou Chorvatsko, tak jsem docela zvědavej za kolik :?:
Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych to spočítal. Tam kde je, tak po dálnici až do / ze Splitu.
V nádrži N95 + Millers Petrol Power Ecomax a v motoru Millers EE Semi Synthetic 10w40.
Accord "s plnou polní" -> tzn. plný zavazadelník + 4 dospělí, cestovní rychlost plus minus 140 km/h....
....7,4l / 100km. Je fakt, že na dálnici ta šestka trochu chybí, bo motor točí při 140-ti 4000, ale zase si to i na pětku zachovává slušnou akceleraci - dost jsem se musel hlídat protože 170 tam bylo hned.
Jóóó - Civic 1.5 to není. A říkám to po srovnání kladů i záporů obou těchto modelů Hond....Ale celkově je Accord jiný level :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Hombre »

Návštěvník píše:Čistě empiricky (na základě cca 750 tis. km najetých v cizině prakticky výhradně právě na Shell) potvrzuji, že doma to není ten Shell, jako venku, a to včetně Balkánu.
To je pravda, ale i na tom Balkáně je znatelně lepší, ikdyž nedosahuje parametrů v německu. Má zkušenost je taková, že když jsem natankoval vrchovatou u nás tak dojedu na Krk a začne svítit hladové oko. Na zpáteční cestě to samé po hrdlo /to ještě byl lacnější jako u nás/, v pohodě jsem dojel a ještě jsem otočil cestu k rodičům - 120 km na Balkánský benzín. Na Pc jsem měl dojez 40km, když jsem zajel tankovat. Proto, když se netankuje prémiový, tak jakékoliv aditivum do prodávaných obyč-sr..ek je jen plus pro motor.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět