MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Fabia353ZZ

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Fabia353ZZ »

To malo byt vtipne? O Vife a inych aditivach si sa tiež iba docital z for tak isto ako aj mi ostatny .Jedine čo mas na dokazanie že funguje VIF je to že nikomu neubližil ale či je naozaj TOP ako pišu podla mna testy ktore su podla mna len dobry reklamny tah a fraška.Tym nechcem povedat že VIF je zly sam ho lejem uz dlhe roky ale okrem toho že ho tam lejem so nič ine nepocitil.Možno iba že je motor tichsi ale nejaky narast vykonu alebo nižsiu spotrebu nie.A čo sa tyka čistenia vstrekovacou tak aspon v pomere ktory je uvedeny v navode plus sem tam som dal dvojnasobok tak trysky su stale vtakom istom stave ako boli aj pred 5 rokmi a upozornujem nemal so ich nulove..Samozrejme nie som proti VIF len som vyskusal nieco ine a uvidim možno aj nieco pocitim okrem toho čo som uz vysie spomenul.Proste mi tie testy už pridu smiešne a zakažde je VIF super uni tuti :) A nehovorim otom ako som uz pisal z hovna bic neupletieš takže pri kazdom tankovani je vysledok aditivacie iny nakolko kazda pumpa a každa nafta je diametralne ina i ked by nemala ale vsetci vieme že unas kvalita nafty stoji za dve veci.Samozrejme aditivovat podla mna treba ked uz kvoli nicomu inemu tak kvoli strekovacom a dufat ze snad tomu pomahame a nie naopak :) To je moj nazor a inak stym počasim si mal pravdu unas je dost naprd teraz.Takže by si kludne mohol ist robit meteorologa. :D
Návštěvník píše:Pocul som, ze rano bude hmlisto, v poledne tak isto a vecer bude tma.....
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

Ja by som suhlasil s Fabia353ZZ. Myslim,ze ak niekto pociti lepsi chod s inym aditivom ako zrovna vif-tak nech nan prejde- oficialne testy su pekna vec-len problem je ked produkt nevykazuje to co ma. Ak je naozaj u nas nekvalitna nafta-to je tiez na diskusiu -ved sme v eu uz nejaky rocik- mame ich normy plus technologie vyroby-no ale ak nie- tak potom urcite ,, kondicionery,, teda tie aditka, co sa o nich bavime, no a urcite cistice- ja lejem veci od pro tecu v oboch pripadoch.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

Budeme-li se bavit o aditivech do benzínu, ať už od Miller's či kohokoli jiného, bude to vždy subjektivní a individuální jak ve vztahu k motoru tak i k uživateli (asi jediné změřené tvrzení tady má Pitris... :) ) Před časem jsem asi půl roku používal Petrol Power Ecomax od Miller's'e, žádnou změnu jsem nepocítil, jednou-dvakrát do roka do nádrže aplikuju TEC2000, nicméně žádný zázrak neočekávám, spíš jen tak ze zvyku a pro formu, se vstřiky či s palivovou soustavou jsem v důsledku zanesení či znečištění nikdy problém neměl (a to se TEC2000 lije do co nejmenšího množství paliva v nádrži, kdy mi PC ukazuje dojezd třeba jen 20km, takže by se i případný usazený sajrajt v nádrži měl ode dna pěkně zvířit... :oops:) Hlavní věc je tankovat dobré palivo u osvědčených prodejců, naftaři jsou na tom v tomto směru, bohužel, hůř... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Návštěvník »

Jelikož mám motor s přímým vstřikem benzínu a navíc pracujícím s extrémně chudou směsí, občas se stane, že se na špičkách vstřiků umístěných přímo ve spalovacím prostoru usadí karbon, který je přiucpe, což se projeví nepravidelným chodem motoru tak do 2 tis. ot./min., a to hlavně za studena. Léčím to aditivy do benzínu (od různých výrobců) určenými právě na čištění vstřiků a musím konstatovat, že efekt je prakticky okamžitý. Ona aditiva tedy přinejmenším pro daný účel skutečně fungují! :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od skodovkar »

Millera jsem zkoušel cestou na sraz. Na čistý benzín bylo HTP tragédie. Při 2400rpm už motor nechce moc akcelerovat pod zátěží (jízdy do kopce), rozklepe se a není schopen se sebrat. Je třeba podřadit.
Miller rozklepání výrazně posunul až na hranici 2000rpm a to i pod zátěží. Měl jsem dávku Millera tak 150% a jednoznačně to pomohlo. Motor se sebral a šel nahoru. Rozvážně, plynule.
Pokud jsem předávkoval VIF (cca 250%), tak efekt byl podobný, ale při akceleraci se motor zapřel a začal táhnout opravdu výrazně.
Takže je výsledek jasný. Miller určitě funguje, ale vzhledem k ceně a dostupnosti zůstanu u VIFu.
adosM

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:Budeme-li se bavit o aditivech do benzínu, ať už od Miller's či kohokoli jiného, bude to vždy subjektivní a individuální jak ve vztahu k motoru tak i k uživateli (asi jediné změřené tvrzení tady má Pitris... :) ) Před časem jsem asi půl roku používal Petrol Power Ecomax od Miller's'e, žádnou změnu jsem nepocítil, jednou-dvakrát do roka do nádrže aplikuju TEC2000, nicméně žádný zázrak neočekávám, spíš jen tak ze zvyku a pro formu, se vstřiky či s palivovou soustavou jsem v důsledku zanesení či znečištění nikdy problém neměl (a to se TEC2000 lije do co nejmenšího množství paliva v nádrži, kdy mi PC ukazuje dojezd třeba jen 20km, takže by se i případný usazený sajrajt v nádrži měl ode dna pěkně zvířit... :oops:) Hlavní věc je tankovat dobré palivo u osvědčených prodejců, naftaři jsou na tom v tomto směru, bohužel, hůř... :(
Tady ale nepomůže když budem brát palivo od velkých firem benzina a omw..Od shelu bych nevzal nikdy nic, za tu kvalitu benzínu jsem je poslal na pumpě do hajzlu a byl klid. V benzínu je biosračka na každé benzině. A já to tam už z principu dávat budu, aby mě časem z biosraček nekleklo pal čerpadlo atd. A ty aditiva chrání líp celý pal. systém. Menší spotřeba je jako bonus pokud bude
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Ono pokud je v benzinu opravdu do 5-ti % biosložky, což je v podstatě líh, tak to zase "likviduje" vlhkost v nádrži, což je dobře - hlavně v zimě. Ale nesmí tam toho být moc, aby to nebyl E85 :(
A právě proto já taky občas vezmu "prémiovku", a Millerse Ecomax dávám pokaždé....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Ono pokud je v benzinu opravdu do 5-ti % biosložky, což je v podstatě líh, tak to zase "likviduje" vlhkost v nádrži, což je dobře - hlavně v zimě. Ale nesmí tam toho být moc, aby to nebyl E85 :(
A právě proto já taky občas vezmu "prémiovku", a Millerse Ecomax dávám pokaždé....
Přesně tak. Já taky ob 2 nádrže vemu Vervu 100 asi 20 litrů. Verva se mě nejvíc osvědčila. Tam ale už aditiva zvlášt nedávám to nemá smysl.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

adosM píše: ...Od shelu bych nevzal nikdy nic, za tu kvalitu benzínu jsem je poslal na pumpě do hajzlu a byl klid...
Vidíš to, já tankuju pouze a výhradně u Shellu už asi sedm let (a možná déle), zpočátku jen V-Power a teď už asi dva-tři roky běžný N95 a nikdy, opravdu nikdy jsem, co se paliva týče, problém neměl... :)
P.S. A tankování 100 postrádá smysl... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od adosM »

Jo je to možné, ale tady bude průser spíš v majiteli té a oné benzinky shell. U nás to třeba smíchal u vás ne..A to je to. Šak říkám že za 1300 km tam dám 20 litrů vervy, to nic neudělá a vyhodím 40kč oproti normální benzině 95N..No bože :D
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Fahrer »

Ono s tankováním na Shellce je to docela zajímavé. Občas čtu příběhy o zabetonovaných paliváčích. A vždy to končí podivením: "Jak to, vždyť tankuju jen shell." Nikdy se ten podiv netýkal jiné značky.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Colommbo »

S Omčou tankuju pět let výhradně u pump s mušlí ve znaku (cca dva roky V-Power 95 a pak už jen N95, s předchozí Omegou (deset let) to bývalo tak půl na půl, nikdy jsem problémy s palivovým filtrem či s chodem motoru v souvislosti s benzínem od Shellu neměl... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Tomas-SA

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Tomas-SA »

Radsej natankujem na hociktorej noname dedinskej pumpe, ako na musle v znaku :D Minimalne po tej afere, ktoru nasa lokalna musla v meste predviedla, ze boli aj v telke, v hlavnych spravach vecer...
Ked tankujete muslobenzin, nezabudnite si kupit poriadne vela pripravku na eliminaciu vody. A popripade si obcas treba kupit aj pripravky na konverziu nafty na benzin, alebo naopak.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Já taky beru u Shell-ky. Do auta to "střídám" s Agip-em, do motky dávám Shell V-Power 95 a na zimní odstavení "stovkovej" V-Power Racing Nitro+ a NIKDY jsem neměl problém. Do auta ale i s "milerem".
Podle mě když je problém s kvalitou paliva, tak to bude problém té které pumpy, event. přepravy a ne značky. A blbě - ale i perfektně - to může jet s Benzinou, Agipem, Shellem, Eurooilem.... Je to o lidech, kteří mají na starosti skladování, transport a "nalití" paliva do (ne)čistých nádrží čerpačky....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
šulda

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od šulda »

Tak tak, jen ta kvalita je jinde, nu což, když máme podle soudruhů od mušle zastaralý vozový park tak nám přeci u nás nebudou čepovat to co např. v Rakousku či Německu, ale na ceně se to neprojeví :mrgreen:
Odpovědět