Med do nádrže

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Basilisc

Med do nádrže

Příspěvek od Basilisc »

Je to možná úsměvné ale co říkáte na tohle?Někdo někde vyčetl že med v palivu pro dvoutakt-benzín s olejem-a spřídavkem 0,5 dcl na 10 litrů zvyšuje výkon a snižuje spotřebu?Přikládám dvě reakce,snad mně jejich autoři nezabijí...

1.No leju to už přes 6 měsíců do své YAMAHY a jezdí to mnohem lépe. Chystám se teď na jeden motosraz a tam jim to natřu. Mám o 1/3 větší výkon, než motorky ve srovnatelné kubatůře.

2.Taky jsem o tom slyšel a říkal jsem si co to je za blbost a pak jsem si říkal, že to vyzkouším. No co trabant snese všechno . Ten med, výrazně zvýší kompresi a má další blahodárné účinky na motor. Med jak je známo obsahuje jednoduché cukry a ty se nepřipalují při vysokých teplotách jako u cukru obyčejného. Takže já jsem letos na směs benzin + olej + med (jedna lžička na 10 l benzínu)navrčel 12hodin a motor si jen pobrukuje.
Mr.babetta

Re: Med do nádrže

Příspěvek od Mr.babetta »

Basilisc píše:Je to možná úsměvné ale co říkáte na tohle?Někdo někde vyčetl že med v palivu pro dvoutakt-benzín s olejem-a spřídavkem 0,5 dcl na 10 litrů zvyšuje výkon a snižuje spotřebu?Přikládám dvě reakce,snad mně jejich autoři nezabijí...

1.No leju to už přes 6 měsíců do své YAMAHY a jezdí to mnohem lépe. Chystám se teď na jeden motosraz a tam jim to natřu. Mám o 1/3 větší výkon, než motorky ve srovnatelné kubatůře.

2.Taky jsem o tom slyšel a říkal jsem si co to je za blbost a pak jsem si říkal, že to vyzkouším. No co trabant snese všechno . Ten med, výrazně zvýší kompresi a má další blahodárné účinky na motor. Med jak je známo obsahuje jednoduché cukry a ty se nepřipalují při vysokých teplotách jako u cukru obyčejného. Takže já jsem letos na směs benzin + olej + med (jedna lžička na 10 l benzínu)navrčel 12hodin a motor si jen pobrukuje.

Hej tak tohle je teda zajímavá věc.......že bych to dal ochutnat mojí babettě? to bych rád věděl co mi na to řekne..........za pokus to stojí ale stejně si nejdřív vyslechnu názory odborníku na tomto serveru.
ombre

Příspěvek od ombre »

Ano, to je zaručené, akorát se do dvoutaktů musí dávat med slunečnicový a do dieselů pak řepkový. Na ošetření vstřikovacího čerpadla pak přidat i trochu prasečího sádla a citronovou šťávu na pročištění vstřiků. Do převodovky potom přidejte med lesní, skvěle ji to ztiší. Ono se to vlastně celé hodně ztiší, až se to zastaví napořád.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

vždyť si z vás dělá kozy basilišek jeden. :lol:
byloObrázek
je Obrázek
Mr.babetta

Příspěvek od Mr.babetta »

ka-spel píše:vždyť si z vás dělá kozy basilišek jeden. :lol:
No sice sem o tom na chvíli zauvažoval ale asi bych to neudělal protože doma med nemáme a kupovat ho nechci :D ........no prostě NE!!!
Eduard

Příspěvek od Eduard »

http://sweb.cz/meddovozu/ zas takova blbost to neni
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Eduard píše:http://sweb.cz/meddovozu/ zas takova blbost to neni
Ta stránka má fakt informační hodnotu. Blbost je především platit za kilovku medu 350 Kč :shock: , což je 3x více než je obvyklé. Z tohoto hlediska je to jen další lumpárna jak na něčem vydělat x násobek.
byloObrázek
je Obrázek
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Asi nejblíž tomu je ombre. :D
Už jsem slyšel o hodně divných přísadách jak do paliva tak do maziv, ale takovou ptákovinu ještě ne.
Ještě, že se med nerozpouští v benzínu, jinak by těm kdo to zkusí asi nebylo do zpěvu. :lol:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Luboš T. píše:Ještě, že se med nerozpouští v benzínu, jinak by těm kdo to zkusí asi nebylo do zpěvu. :lol:
To mě připomnělo dávný kanadský žertík kostku cukru do nádrže motorky. :D Takový zcukernatělý med bude to samé. :lol:
byloObrázek
je Obrázek
Basilisc

Příspěvek od Basilisc »

Fór je že med se v benzínu rozpouští...Na nějakých chemických stránkách na netu jsem to viděl...
Rafael

Příspěvek od Rafael »

... len ten med musí byť od novovyšľachteného maďarského hmyzu, kríženca včely medonosnej a čmeliaka "seremedturbo" ... ktorý prospieva hlavne turbomotorom ale kľudne môže byť aj do Babety :wink:

včela - seremed
osa - nemseremed
čmeliak - nemseremedturbo
sršeň - nemseremedturbospecial
drgi

Příspěvek od drgi »

Rafael píše:... len ten med musí byť od novovyšľachteného maďarského hmyzu, kríženca včely medonosnej a čmeliaka "seremedturbo" ... ktorý prospieva hlavne turbomotorom ale kľudne môže byť aj do Babety :wink:

včela - seremed
osa - nemseremed
čmeliak - nemseremedturbo
sršeň - nemseremedturbospecial
srsen je predsa nemseremedturboaggresor :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Med je od včeliček ,tak dvoutakt na medovou směs krásně bzučí a místo jízdy přímo letí.Někde ,už nevím kde jsem četl ,že je dobré přidávat co benzínu Bonpari.Stačí jeden bonbon na 10 litrů:-))))))
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Příspěvek od Matěj »

ombre píše:Ano, to je zaručené, akorát se do dvoutaktů musí dávat med slunečnicový a do dieselů pak řepkový. Na ošetření vstřikovacího čerpadla pak přidat i trochu prasečího sádla a citronovou šťávu na pročištění vstřiků. Do převodovky potom přidejte med lesní, skvěle ji to ztiší. Ono se to vlastně celé hodně ztiší, až se to zastaví napořád.

:D :D :D :D :D :P :wink:
Návštěvník

med

Příspěvek od Návštěvník »

všechno je na h...o, jenom včely jsou na med, a med je taky na h...o
Odpovědět