Mazda Skyactiv

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od kornel »

Mazda 3 je vyborne vozidlo a na dnesnu dobu sa nebojim pouzit vyraz "skvele".. jazdil som aktivne v prvej generacii s benzin 1.6 motorom a nieco malo aj s dvojlitrom, ako aj mam odskusanu novu M3 a pokial by v nej bol pre mna poriadny (v zmysle silnejsi motor..), tak by som o nej asi dost vazne uvazoval (aj ked nad podvozkom by som musel jemnucko prizmurit oko)..

Ovsem napriek tomu, mam triezve nezaslepene a nezaujate uvazovanie (niesom fanusik ziadnej znacky a produkcie) a trochu krutim hlavu nad tym, aka az doslova uzasnost sa tu pripisuje vozidlam s JAP povodom..
Suhlasim s tym, ze ich kvalita-spolahlivost-prevedenie vo viacerych oblastiach, je u nich asi stale este o nieco malo lepsia (ovsem maju aj slabiny..), nez vacsina zbytku sveta, ale aj to sa meni a ide k horsiemu, tak ako celkovy trend vo svete a bavit sa tu o nejakej "zabavnosti a pocitu radosti z jazdy" je maximalne subjektivne a o tom nemienim s nikym diskutovat.

P.S a myslim, ze je to tu uz uplne o ho*ne debata.. kazdy si tu uz vylial svoje srdiecko, tak to hadam mozme ukoncit 8)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od skodovkar »

kornel píše:...trochu krutim hlavu nad tym, aka az doslova uzasnost sa tu pripisuje vozidlam s JAP povodom...
Jestli ono to není tím, že není nutno přehazovat kompletní podvozek z jiného auta, aby uspokojila tvé potřeby? :shock:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od kornel »

..z jineho auta je silne slovo, je to ten isty model, iba pouzite ine komponenty.. to za prve

za druhe.. som maximalny perfekcionista v otazke jazdnych vlastnosti, preto som siahol po tom najlepsom moznom, co je dostupne v ramci original fabrickych komponentov.. vymena kus za kus bez problemov.
Ale to neznamena ze origo FR podvozok je zly, tak to teda ani omylom.. s tuhsim zadnym stabilizatorom a silentmi na riadiacej tyci je lepsi, pevnejsi, stabilnejsi ako nova M3 a zaroven porovnatelne komfortny.

No podotykam, tym nevravim, ze M3 nestiha alebo je zla v otazke podvozku, ma vyborne vyladeny podvozok pre bezne uzivanie a aj nejake to nenarocnejsie vyblaznenie..ale jednoducho je tam citit uz viac kompromisov, ak to porovnam s predoslou verziou.

Cize nevytvarat si vlastne domnienky a teorie poprosim.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od jerome »

Japonci boli v minulosti o kus pred zvyskom sveta hlavne pouzitymi materialmy a motormi velky minus mali v antikoroznej uprave kde hrdzavelo prakticky kazde auto. Momentalne ich prednost vidim hlavne v motoroch kde kazdy motor s ktorym vyjdu na trh je :wink: Co sa o zvysku sveta povedat neda pretoze chrlia jeden motor za druhym s roznymi vykonmi a cele to stoji za prd. Japonci maju ponuku motorov znacne okresanu ale kazdy jeden stoji za to :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
opelfan
Příspěvky: 72
Registrován: úte lis 05, 2013 19:03

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od opelfan »

jerome píše:Japonci maju ponuku motorov znacne okresanu ale kazdy jeden stoji za to :wink:
Dovolím si v tomto oponovať. Ak si mal možnosť jazdiť s ktorýmkoľvek benzínovým agregátom v novom Aurise, tak mi dáš za pravdu, že sa nejedná o veľmi vydarené motorizácie z hľadiska reálneho výkonu
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od jerome »

OK zuzujem to na Mazdu + Hondu Obrázek Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:..z jineho auta je silne slovo, je to ten isty model, iba pouzite ine komponenty.. to za prve

za druhe.. som maximalny perfekcionista v otazke jazdnych vlastnosti, preto som siahol po tom najlepsom moznom, co je dostupne v ramci original fabrickych komponentov.. vymena kus za kus bez problemov.
Ale to neznamena ze origo FR podvozok je zly, tak to teda ani omylom.. s tuhsim zadnym stabilizatorom a silentmi na riadiacej tyci je lepsi, pevnejsi, stabilnejsi ako nova M3 a zaroven porovnatelne komfortny.
Já se musím jen pousmát nad naivitou některých lidí a jejich představě o perfektních jízdních vlastnostech a skvělém podvozku. A teď to nesrovnávám s Mazdou 3, ale s tím, co perfektní jízdní vlastnosti při zachování komfortu díky skvělému podvozku skutečně znamenají. Ono totiž jen pouhé přehození "lepších" (v daném případě lehčích a tužších - zde okazuji na mou dřívější poznámku o tom, že Japonci počítají s elasticitou všech prvků zavěšení a využívají ji ke zlepšení jízdních vlastností díky pasivním změnám kinematiky) komponentů ze stejného podvozku neřeší skoro nic z hlediska fyzikálně-konstrukčních požadavků na jízdní vlastnosti. Tak např. McPherson vpředu v jeho obvyklé funkci je řešení vyloženě špatné, což si uvědomují i ti Francouzi, když u sportovnějších modifikací svých rodinných vozů mění konstrukci přední nápravy. Atd. atd.

Jinými slovy, tůnit podvozek, jehož konstrukce je podřízena nízkým výrobním nákladům a účelu použití (v rukou převážně tupých ovladačů) je kontraproduktivní. A že to v daném případě dělá stejným způsobem i sám výrobce? Ano, ovšem jak který! A i zde VAG opět dostál svému tradičnímu přístupu k zákazníkům... :mrgreen:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od kornel »

Návštevník.. na to, aby som vedel zhodnotiť chovanie, vlastnosti podvozku a pocit z neho, mi teda rozhodne nestačia teoretické básnenia a výlevy na fórach, ale moje vlastné poznatky a reálne skúsenosti a preber si to ako chceš :D

Píšem tu reálne moje vlastné skúsenosti a fakty v konkrétnej oblasti a to nezaujato (a to aj reálne porovnania jazdou) a čo si kto z toho vezme, je len a len jeho vec a problém, ja sa tu nemienim o tom čo som ja zažil a aky názor som si na to tým vytvoril, s nikým dohadovať.

A viac k tomu nemám potrebu nič dodávať.
Návštěvník

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:... na to, aby som vedel zhodnotiť chovanie, vlastnosti podvozku a pocit z neho, mi teda rozhodne nestačia teoretické básnenia a výlevy na fórach, ale moje vlastné poznatky a reálne skúsenosti a preber si to ako chceš :D
Na to, abys to skutečně dokázal zhodnotit, nestačí jen slepá víra (např. v to, jak dobře jsi to udělal), ale především srovnání. A to ti navdory "vlastním poznatkům a zkušenostem" (umím si to živě představit... :mrgreen: ) evidentně chybí! Ono totiž když je něco špatně už teoreticky, pak je to obvykle špatně i prakticky. :idea: Což zároveň neznamená, že i konstrukce respektující teorii se nedá zkazit. Ale naopak, tedy popřít fyzikální poučky snahou, touhou, vírou..., to nefunguje nikdy :!:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od kornel »

Ty už len fakt vieš čo mne "evidentne chybi", a aké mam ja skúsenosti a poznatky ty veľký teoretik a praktik :lol: ..skús sa teda zdržať riešenia a hodnotenia mňa ako osoby, vyznieva to trochu trápne a hlúpo, nakoľko ma nepoznáš a nič o mne nevieš.
Návštěvník píše: Na to, abys to skutečně dokázal zhodnotit, nestačí jen slepá víra (např. v to, jak dobře jsi to udělal), ale především srovnání.
..neviem, máš nejaké problémy chápať písaný text alebo máš už slabší zrak.. Písal som, že vychádzam z mojich reálnych skúseností a porovnania jazdou, tak nechápem čo tu melieš o nejakej touhe, poučke a viere.. :roll:
Návštěvník

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:Ty už len fakt vieš čo mne "evidentne chybi", a aké mam ja skúsenosti a poznatky ty veľký teoretik a praktik :lol: ..skús sa teda zdržať riešenia a hodnotenia mňa ako osoby, vyznieva to trochu trápne a hlúpo, nakoľko ma nepoznáš a nič o mne nevieš.
Ono to platí přesně naopak: vnímám za tou citací silný mindrák... Co víš o mně? Tak schválně! A ptám se jen na to, co mám (přesněji co jsem měl) společného s auty.
kornel píše:..neviem, máš nejaké problémy chápať písaný text alebo máš už slabší zrak.. Písal som, že vychádzam z mojich reálnych skúseností a porovnania jazdou, tak nechápem čo tu melieš o nejakej touhe, poučke a viere.. :roll:
Z toho, co jsi tu kdy napsal, je mi jasné, že:
1. o problematice konstrukce podvozků máš jen mlhavé představy;
2. tvé zkušenosti jsou velmi omezené, přinejmenším co se týče historického srovnání automobilové produkce.

Jenže jsi hluboce přesvědčen o opaku, což je skutečně škoda. Hloubka znalostí a šíře shromážděných zkušeností totiž učí člověka pokoře k umu těch, kdož (konstruktéři, technologové, výrobci) skutečně uměli/umí. Ale možná jsi ještě příliš mladý, tak k tomu časem dospěješ, tedy s výjimkou absence zkušeností s perlami automobilového průmyslu z 90. let, což se jaksi dohnat nedá.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od kornel »

Až prestaneš v diskuziách riešiť ľudí ako osoby (a že to robíš často).. potom aj tí ľudia budu reagovať štýlom iným. Aká akcia, také reakcia..

Ako som už napísal, nepotrebujem teoretické poučky a básnické litánie na to, aby som vedel zhodnotiť, čo mi vyhovuje, z čoho mám lepší pocit a čo v reálnom porovnaní ma navrch a čo nie.

A ďalší fakt, ktorý si si nevšimol :roll: .. hodnotím tu od začiatku 2 resp. 4 konkrétne vozy ak beriem do úvahy aj modely, s ktorými mám konkrétne skúsenosti.. nič iné som tu neriešil a neporovnával, tak ma láskavo nezaťahuj do tých tvojich teoretických litánii a konštrukcií.. to je normálne na smiech.. mal si sa narodiť v antickom grécku ty filozof :wink: (sorry, ale ak si berieš do úst ty mňa a zbytočne ideš riešiť mňa, nemám s tým problém ani ja naopak..).

P.S. to bola moja posledné reakcia, na hlúposti tohto rangu nemám čas ani chuť, pokračuj si v tom kľudne sám.. prejavuješ sa, klobúk dole.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvníku, možná by stálo za to, hodit sem odkaz na to Mitsubishi forum, kde jste diskutovali o úpravách podvozku. Tenkrát se to tam nějak zvrhlo, ale mám pocit, že to tématicky zhruba odpovídalo a mohlo by to být k věci. Už si to ale také přesně nepamatuji, takže pokud v tom nenajdeš adekvátní souvislost, tak se na to vykašli.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Návštěvník »

kornel píše:...tak ma láskavo nezaťahuj do tých tvojich teoretických litánii a konštrukcií.. to je normálne na smiech...
Tak až si na svém autě všimneš nějakého éčka (velké E) v kroužku s jedno až dvoumístným číslem, vzpomeň si na mně. :mrgreen: To je totiž to, co stojí na teorii i praxi a na čem se navíc dokázali shodnout experti 60 zemí. :twisted:
Návštěvník

Re: Mazda Skyactiv

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:Návštěvníku, možná by stálo za to, hodit sem odkaz na to Mitsubishi forum...
A proč bych to měl hledat? Jestliže někdo nevidí rozdíl mezi roztáčením setrvačníku (předního kola) na nedostatečně zafixované a navíc dlouhé tyči (McPherson použitý jako nosná část zavěšení onoho předního kola) a téhož setrvačníku uvnitř na několika místech krátkými tyčemi důkladně upěvněné otočné klece (paralelogram s osou otáčení procházející ložiskem onoho setrvačníku), pak by to byla naprosto zbytečná snaha.
Odpovědět