lpg mazanie ventilov

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

jenik

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od jenik »

CHtěl si konkrétní vozy značky, dokonce jsem uvedl i motory. Kdybych tam neměl známého od kterého mám informace,ani bych nic nehledal Zdá se, že nejsi příznivcem lpg - proč ne, každý má svůj názor. Subaru tu je a stále jezdí, ano už to nenabízí a s rokem 2014 to nemá nic společného. Ale toto konkrétní existuje a přijde ni,že to nerad slyšíš, že stále jezdí normálně. Vynípávat věty z kontexu tu nebudu, myslím, že konverzace začla z počátku úplně jinde. Nepotřebuju mít vždy pravdu, to neber jako narážku na sebe,ale z dominantnosti jsem už dávno vyrostl a vypádá to, že zavolám strýci ať shodí forestra ze skály a zavolám panu XY odborníkovi, že 24 let plácá kraviny a je nevzdělanej blb. A rovnou to povím i dalším co znám. Forum bývá o komunikaci, zkušenostech, znalostech, odborných názorech i třeba jen i prosté povídání o kokrétní věci a bohužel i o blábolech,ale ty tu nikde nezazněly! Nerad používám přehnaně vykřičníky, hodně to vypovídá o osobnosti. Už jsem si zvykl z jiných fór, hold se to občas zvrtne kam nemá. Máš evidentně hodně času tu prosedět a propsat, já bohužel ano, zdravotní stav po úrazu nemám dobrý a nic dělat nemůžu. Hezký zbytek odpoledne.
Návštěvník

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Návštěvník »

jenik píše:...Zdá se, že nejsi příznivcem lpg - proč ne, každý má svůj názor. ...
Nikoli já, ale výrobci motorů.
jenik píše:...Subaru tu je a stále jezdí, ano už to nenabízí a s rokem 2014 to nemá nic společného. Ale toto konkrétní existuje a přijde ni,že to nerad slyšíš, že stále jezdí normálně. ...
Přestavbu nabízelo pouze české zastoupení Subaru a také za ni neslo odpovědnost, přesněji přebíralo na sebe záruku. S japonskou fabrikou to nemělo co do činění.
jenik píše:... Forum bývá o komunikaci, zkušenostech, znalostech, odborných názorech i třeba jen i prosté povídání o kokrétní věci a bohužel i o blábolech,ale ty tu nikde nezazněly! ...
Zaznělo tu několik blábolů, přičemž tento
jenik píše:... Dle plynaře, jak už tu bylo uvedeno, převážně všechny japon. auta to mít musí - mají měkké ventily i sedla a zaklepaly by se. ...
je přímo nebetyčný. Ostatně právě ten mne vyprovokoval reagovat a tratit tak - jak se ukazuje zbytečně - drahocenný čas uváděním věcí na pravou míru.
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Fahrer »

"Přestavbu nabízelo pouze české zastoupení Subaru a také za ni neslo odpovědnost, přesněji přebíralo na sebe záruku. S japonskou fabrikou to nemělo co do činění."
Předpokládám, že to české zastoupení a japončíkem konzultovalo. Resp., nedovedu si představit, že by nekonzultovalo.
Dušan H.

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Dušan H. »

Zdravím, nechal jsem si nedávno dát do Peugeota 308 1.4 VTi LPG, ale nemám přímaz olejem, ale přívstřik paliva 90% LPG a 10% benzínu k ochraně sedel ventilů. A zajímalo by mě, jestli by bylo dobrý pro lepší ochranu sedel ventilů, ještě dávat do benzinové nádrže pár panáků VIFU (benzínového), nebo rovnou olej LIQUI MOLY, nebo flash lube.... děkuji
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Colommbo »

Jestli se nepletu, tož VIF (sám jej používám) nemá s ochranou ventilových sedel nic společného... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
miki

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od miki »

Napíšem- prepíšem jeden názor skúseného automechanika z iného auto fora: zhrnutie : ktoré ventily majú problém s LPG ? Výfukové... kam sa dostávajú mini kvapôčky akejsi mazacej látky? Do sania.... čo sa stane počas cyklu? mini kvapôčka zhorí.... ako môže takáto zhorená kvapôčka mazacej látky ktorá ide do sania v počte 1-2-xx? za minútu ochrániť-ochladiť-namazať výfukový ventil? Nijako... má to logiku...
Mne do nissana 2.0 relat. nedávno montovali lpg, na otázku " prímaz" plynár s jemným úsmevom na tvári odpovedal " mám nissana.... netreba..." a to ten prímaz predáva, čiže sa vlastne obral o peniaze....
tak nech si každý urobí názor po svojom.... ak sa ten motor má poškodiť tak sa poškodí aj s prímazom....
Návštěvník

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Návštěvník »

Blahé paměti byl nejlepším "přímazem" přídavek jedovatého tetraetylolova. Jeho účinek byl dvojí: jednak, a to především, šlo o antidetonační přísadu, tj. ochranu před vysokými teplotami ve spalovacím prostoru vlivem detonačního spalování, jednak právě "přimazávací" - tenká vrstvička vyloučeného olova fungovala jako "tlumič" při dosednutí talířku výfukového ventilu do sedla, k tomu navíc usnadňovala jeho samovolné otáčení za běhu motoru, což je nejlepší prevence podpálení. Nemůže snad některá ze soudobých nejedovatých přísad plnit stejnou funkci :?:
Návštěvník

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Návštěvník »

Používá se draslík, sodík nebo fosfor. A jako prostředek ke zvýšení oč. MTBE a ETBE
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od NOVON »

miki: Nevím jak ten přípravek shoří,když je nehořlavý..Jedna kapička rozhodně nic neochrání,ale jak tam prokape postupně 0,5 litrů a více,tak už to nějaký ochranný film udělá,na to vem jed.Navíc ten matroš i pěkně čistí spalovací prostor od karbonu a bordelu.Moje AUDI bohužel papá olej,čučel jsem do válců endoskopem-plno karbonu,taky svíčky byly zakarbonované-nechal jsem je tak,bez očištění..
Rozhodl jsem se udělat pokus a ač jezdím na benzín,vzal jsem přimazávací sadu z megana a nainstaloval do audiny.Chtěl jsem si ověřit reklamovanou čistící schopnost toho olejíčku.Mno a "světe div se",vážně to funguje.Po spotřebování 1 litru toho olejíčku je spalovací prostor defakto čistý (ještě ne úplně ,ale znatelně je tam méně úsad) a svíčky jsou vyčištěny úplně..
Jsem rozhodnut to míchat i do benzínu,píšou,že i tak je možná aplikace a takhle to i čistí palivový systém..
Tot můj názor a zkušenost podložená praxí.. 8)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:Používá se draslík, sodík nebo fosfor. A jako prostředek ke zvýšení oč. MTBE a ETBE
Ano,právě ten draslík je účinná složka,která chrání ventily před vysokou teplotou ve spalovacím prostoru.
Někde jsem viděl i tabulku-rozbor různých přímazů na obsah draslíku,čím více,tím lépe..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
miki

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od miki »

veď to je vec či tomu niekto verí alebo nie... ja nie, presvedčil má názor mechanika ktorý opravuje problematické motory a je expert na diagnostiku... a videl toho asi tisíc krát viac ako ja... tá kvapka vo valci proste zhorí a zmení sa na niečo plynné popr. niečo na spôsob sadze s vysokou teplotou - to je fyzika, nič nespálené čo by bolo studené tam jednoducho neostane - nemá tam čo ochladiť - namazať ventil - dokonca x ventilov.... skúste si len predstaviť počet cyklov za minútu, počet ventilov a to spárujte s množstvom-počtom kvapiek.... aj keby to vôbec nezhorelo, vôbec by to nedosiahlo teplotu výfukových plynov beztak by to v takom množstve nič nepremazalo...
... ale je to názor, ja sa k nemu prikláňam... inak ten mechanik lpg veľmi neuznáva pretože si myslí že motor bol primárne vymyslený pre iné palivo a riadenie skrz riadiace jednotky lpg zariadenia nemôžu fungovať tak presne-dobre ako primárna RJ....
miki

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od miki »

Tu som našiel jeden jeho príspevok k tejto téme :
Väčšina ľudí vie ako vyzerá sedielko ventilu.Ten prúžok tenký cca 1 mm kam dosadne ventil. Sací. Zámerne to píšem.Lebo ním preletí tá kvapôčka toho čuda neznámej veľkosti v prúde vzduchu pri nasávaní.Ak sa trafí na ten prúžok alebo nie,je to vlastne jedno.Asi tá kvapôčka či dve to sedielko dokola neobehnú,ale aj to je jedno.99% preletí do valca kde sa zúčastní popravy po zapálení paliva,spolu sním sa zmení na niečo čo sa síce dá nazvať inertným plynom,ale ťažko akoukoľvek kvapôčkou schopnou niečo ešte pozítivne v živote vykonať.Z valca je to všetko všetko za velkého tresku a smradu vyhodené von,možno filtrované a možno nie,ale rozhodne ako čosi dávno pozbavené čohokolvek takého,aby sa dalo nazvať mazaním.A tak dávam na zváženie každému slobodne podla uváženia,že čo sa tomu výfukovému sedlu z toho všetkého ujde aby si splnilo ten deklarovaný účel.Nech si každý odpovie ako vie.Ja hovorím v tejto forme tak akurát prd makový.
Tibor

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Tibor »

miki píše:Tu som našiel jeden jeho príspevok k tejto téme :
Väčšina ľudí vie ako vyzerá sedielko ventilu.Ten prúžok tenký cca 1 mm kam dosadne ventil. Sací. Zámerne to píšem.Lebo ním preletí tá kvapôčka toho čuda neznámej veľkosti v prúde vzduchu pri nasávaní.Ak sa trafí na ten prúžok alebo nie,je to vlastne jedno.Asi tá kvapôčka či dve to sedielko dokola neobehnú,ale aj to je jedno.99% preletí do valca kde sa zúčastní popravy po zapálení paliva,spolu sním sa zmení na niečo čo sa síce dá nazvať inertným plynom,ale ťažko akoukoľvek kvapôčkou schopnou niečo ešte pozítivne v živote vykonať.Z valca je to všetko všetko za velkého tresku a smradu vyhodené von,možno filtrované a možno nie,ale rozhodne ako čosi dávno pozbavené čohokolvek takého,aby sa dalo nazvať mazaním.A tak dávam na zváženie každému slobodne podla uváženia,že čo sa tomu výfukovému sedlu z toho všetkého ujde aby si splnilo ten deklarovaný účel.Nech si každý odpovie ako vie.Ja hovorím v tejto forme tak akurát prd makový.
řekl bych, že tvůj mechnik nemá pravdu:
http://www.ochranamotoru.cz/flashlube-s ... -fluid.php
miki

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od miki »

Tibor píše:řekl bych, že tvůj mechnik nemá pravdu:
http://www.ochranamotoru.cz/flashlube-s ... -fluid.php
- to mám veriť čomu? reklamnému textu? ešte dajte nejaké porovnanie flash lube, jlm, v-lube a neviem koľko tých mazadiel je na trhu.... ktorý je najlepší?
... že napíše Barum že pneu Barum je skvelá beriem s rezervou....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Pitris »

Já bych se vůbec nebál použít "něco" na přimazávání ventilů, ale taky bych řešil co benzin.
Protože většina lidí jezdících na LPG má benzin v nádrži dost dlouho - tam bych určitě VIF
(nebo něco podobného) nalil - a raději i "prémiovku" bez biosložky, která se časem separuje....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět