Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:No mě taky při zapnutí dálkovek pořád svítí potkávačky...
Ale vždyť tohle je naprosto standardní řešení, resp. dálková světla jsou v případě zdvojených světel/dvou párů parabol na autě, vždy pomocná, tj. nemohou svítit samostatně. Výjimku z tohoto pravidla představují jednostopá vozidla.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Pedro »

:wink:
Adosi, jak bys to asi chtel.? :(
adosM

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od adosM »

jo tak to je asi u všech aut...Jsem si to splet s motorkama některýma. Tam při zapnutí dálkáčů u některých motorkek jedno světlo zhasne, ale jak jsem měl Starou Yamahu R1 a měla 2 světla, tak dálkovky svítili taky dvě
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Jerry3 »

adosM píše:...tak dálkovky svítili taky dvě
Pokud tam byly dvouvláknové žárovky.
Shi
Příspěvky: 1330
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:Shi- ze pouzivam polsky vyrobek ktery samozřejmě ma nazev, je spatne?? Sice sada podrazila na 160,nicmene za ty prachy "kresli hokejky" pres parabolu primo ukazkove, stk neni problem a plastove sklo? :mrgreen: :mrgreen:
Já nic proti polským výrobkům obecně nemám, ikdyž preferuji výrobky japonské :lol:
Jelikož si auta v rodině necháváme více než 10 let tak, se snažíme nešetřit tam, kde se to z dlouhodobého hlediska může vymstít. Low cost výrobce musí někde ušetřit a jedna z věcí, kterou zákazník nemá šanci poznat, je právě UV filtr na žárovce.

Žárovky kupuji buď Philips, nebo Osram. Mám koupenou jednu low-cost H7 žárovku, ale ta je pro policajty kvůli kontrolám, když jsem rychle potřeboval doplnit sadu. Vzhledem k ceně reflektoru mi low cost / no name žárovka do reflektoru prostě nesmí.
---------
Důležité je taky nečistit světlomety násilím, aby se nepoškodila ochranná vrstvička, která chrání sklo světlometu před vnějšími vlivy a zejména před zimní kapalinou do ostřikovačů. Kritické je to u aut, která mají ostřikovač světlometů. Tedy světlomety v zimě neškrabat :!:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Pedro »

Shi- krome posledních trech, auto max tri roky. Ovsem poslední mam 6 a bude nadale.
A svetla, ma plnotucne silne, skla zebrovane, zadna cira optika a hlavne sklenene. I ty auta predtim.
Ver tomu, ze jsem vyzkoušel dost halogenu, nejen na sobe..., a tyhle fakt fungujou.
Snasej i mirne vykyvy napeti. Jedině kde umiraly, byla OC I., s plastem a hlavne kolisanim, brutalnim napeti.
Ale chapu, ne kazdymu je neco pod nos a ma rad svoje vyzkouseny veci.
Nejvic na nich ocenuji, ze kdyz uz zdechne, dam ji novou a sviti stejne jako jeji kamoska na druhe strane.
Chuj s tym, je to vlakno o jinych svitidlech.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Hombre »

Všechna Mondea mk3 měla tlumené a dálkové H7 . Jen si nejsem jíst, jestli v mlhovkách je H1 nebo H11. Jinak u Fordů je známo, že se tam může dát cokoli a stejně svítí na ho.no.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :lol:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od lefort »

Všechna určitě ne, na nějakém fóru jsem se s tím setkal.
Jo, v mlhovkách je buď H11, nebo H8 (to měly tuším ST220), nebo snad i HB3 :-D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Shi
Příspěvky: 1330
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:A svetla, ma plnotucne silne, skla zebrovane, zadna cira optika a hlavne sklenene. I ty auta predtim.
Skutečně skleněná skla reflektorů se ještě dělají ? No u Rolls-Royce a podobných jsem tomu ochoten věřit, ale 99% aut má skla světlometů z polykarbonátu - to platí pro VW, TPCA i Ford. A polykarbonát vlivem UV záření degraduje, s čímž mají velmi neblahou zkušenost někteří majitelé některých vozů s xenony.
Pokud si vzpomínám tak na polykarbonátový výlisek se nanášela tenká vrstvička "organického skla".
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od bloke »

V kombinácii toho čo píše Hombre a čo v prvých príspevkoch odpovedal bjukemen...
by som preferoval žiarovky s dlhou životnosťou :) .

Kedysi som mal nervy na Osram Night Breaker, najprv som myslel, že boli v závadnej várke - ako skoro odišli, potom som sa dočítal, že ide o ich príznak (tuším som ich mal aj 2x po sebe, jedny dosť drahé a druhé v akcii).
Potom som kupoval Tungsram Megalight +30% a +60% , tie tiež nevydržali nejak ohromne, ale stále asi 3-4x dlhšie.
Napokon som zaparkoval u Philipsov +30% a tie mi fungujú už veky, takmer sa blížia pôvodným, ktoré som mal (odhadujem, že Valeo). Ide síce o H4, no podstata výberu je podobná.
Hoci, Philips už popredával takmer všetko, čo bolo ich, rôzne divízie, pred dvoma rokmi tuším aj ich auto-žiarovky. Ako si udržia kvalitu/trvanlivosť, môžu referovať už len aktuálni zákazníci, ja mám tie ich ešte od originálov.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od lefort »

Zloutnou skutecne vlivem UV, ale nikoli od zarovky, ale slunecniho! Vsimni se nekdy na dovolene u more, kolik aut takto trpi. Nejvice jsou videt stare Fabie, kde je kryci plast reflektoru totalne zazloutly. Ale staci vzit 2000, 3000 a 4000 smirek, pod vodou opatrne prebrousit, rozlestit, zavoskovat a je to ;-) jinak u xenonu byva spis problem s "mlecnou cockou", kterou staci vycistit, nebo s vysvicenou, ruzove zarici vybojkou.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
adosM

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od adosM »

Jo na Yamaze R1 1999 rok byly 2 žárovky, dvě světla a dvouvlákna

Jinak Bmw 330i rok 2001 mám i dálkáče na H7. Ted jsem to měl sundané, takže vemu 4 kusy philips x-treme vision H7 za 1240 na MLPARTS.. Lepší životnost než osram nightbraker a svítí to stejně. Ještě přemýšlím nad zatmavením skel
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Brembo »

kedisi som kupil neznačkové žiarovky,výrobca neznámi len na ukážku-do hmloviek. Mali mat vraj vyššiu svietivost o 100%. Ked som ich vyskušal,okamžite leteli do koša. Už po krátkej chvílke sa z nich začalo čosi odparovat,trochu akoby dymili. Potom som radšej kupil značkové,v prípade potreby som ich mohol použit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Lepsi zarovky osram nebo Philips. Ma to cenu ?

Příspěvek od Hombre »

Abych to upřesnil. Výkonnější žárovky v Mondeu se neprojevují delším a lepším osvitem vozovky, ale o hodně větší vzdálenost svítí značení na cestě a hlavně cedule. S obyčejnýma jsem přejel odbočku, nebo jsem musel fest na brzdy.
Taky už nejsem junák a roky v noci jdou znát.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět