LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
FF

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od FF »

S tými lacným LED-kami je to tak! Žiadna sľubovaná životnosť 50000 hodín, ale u niektorch tak 5 hodín... :idea:
...a v predných svetlometoch - tam sa jednoducho uvaria - to je snáď jasné alebo nie?! :idea: :lol: :wink:
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

v aute sa neprehriali,su v parabole pre dialkové svetlo a navyše dost daleko od žiarovky+dialkové takmer nemám možnost použit,svetia tak daleko,že ked ide auto oproti a je odo mna na 250 m tak už preblikáva,aby som stlmil. Takže dialkové nemám možnost vzužit. Na moto som zase hladal náhradu za klasické,nič nevydržali,skusil som i Osram Cool Blue 1x9,5d,tá vydržala cca 3x tolko,no i tak za rok odišla,zrejme kvoli otrasom. LED nevydržala ani tolko,čo Cool Blue.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon led 04, 2016 11:07, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od skodovkar »

Čím více se dívám na testy nových aut s LED světly vzadu, tím více mi nedá spát proč blikají. Je zjevné, že snímací frekvence kamery se neshoduje s frekvencí blikání ledek. Ale mě hlavně překvapuje, že LEDky by měly blikat. Měl jsem za to, že LED dioda svítí spojitě :|
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

a hlavne že to už dávaju i do predných. A BMW chce do do dialkových montovat namiesto LED laser. A možno o pár rokov sa zistí,že LED boli velmi škodlivé a vymyslia niečo ešte drahšie. Nástupcom sa zdá laser,no ktovie ako to dopadne.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Koxooo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Koxooo »

Používal som ledky do špz. Naprv tieto:
http://profiledziarovky.sk/1433-led.aut ... s.radiator Svietili trochu domodra ale mali postačujúcu svietivosť. Nezhoreli ale neskôr som ich vymenil za tieto: http://profiledziarovky.sk/led-auto-zia ... m-15w-1874 . Tieto svietili nie do modra ale mali pekné biele svetlo. Mám ich už asi rok a pol. Tie podlhovate ledky su proste lepšie. Do obrisoviek som si nakúpil tieto: http://profiledziarovky.sk/1430-led-aut ... md5050-t10 Vydržia asi tak rok a vyzerajú skvele, za tú cenu pravidelne mením. Kamoš si kúpil také denne svietenie kde má 6x T10 a tam nakúpil z tej istej stránky nejaké CREE Ledky ktoré tam teraz nemajú. Bola to jedna taká veľka ledka http://www.lck-led.com/images/XPG_Neut_Angle_med.jpg a to svietilo lepšie ako originálne tie príplatkové denne svietenie do VW. :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od jerome »

Koxooo nabuduce objednavaj z Ciny. Ta stranka je predrazena jak hovädo :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Misojogi »

Vydržia asi tak rok
dufam ze si isiel reklamovat, maju zaruku dva roky v EU
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

najkvalitnejšie su zatial Osram,cena ale nie je 5€ za kus. Svietivost oproti klasickej vyššia,výdrž oproti číne takmer nekonečná. V moto zatial parkovačka drží 2. rok,čína 3 mesiace až pol roka+ som musel lovit z paraboli zbytky.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Colommbo »

Namísto obrysových bezpaticových celoskleněných 5W žárovek v předních světlometech mám už asi dva roky vložené jasně bílé Cree LED 3W s čočkou, svítí to ohromně, požívám je jako denní svícení... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Cumil

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Cumil »

požívám je jako denní svícení..
Colommbo píše:Namísto obrysových bezpaticových celoskleněných 5W žárovek v předních světlometech mám už asi dva roky vložené jasně bílé Cree LED 3W s čočkou, svítí to ohromně, požívám je jako denní svícení... :oops:
Což ovšem odporuje zákonu.
Cumil

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Cumil »

skodovkar píše:Čím více se dívám na testy nových aut s LED světly vzadu, tím více mi nedá spát proč blikají. Je zjevné, že snímací frekvence kamery se neshoduje s frekvencí blikání ledek. Ale mě hlavně překvapuje, že LEDky by měly blikat. Měl jsem za to, že LED dioda svítí spojitě :|
Používá se pulsní napájení z důvodu zatížení čipu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Colommbo »

Cumil: Já vím, Bohumile, já vím...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od skodovkar »

Cumil píše:
skodovkar píše:Čím více se dívám na testy nových aut s LED světly vzadu, tím více mi nedá spát proč blikají. Je zjevné, že snímací frekvence kamery se neshoduje s frekvencí blikání ledek. Ale mě hlavně překvapuje, že LEDky by měly blikat. Měl jsem za to, že LED dioda svítí spojitě :|
Používá se pulsní napájení z důvodu zatížení čipu.
Díky za info.
Itall

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Itall »

Mám zkušenost jen s koncovými LED na terénním enduru. 6 let jsem se o ně nemusel starat, pak prodal motorku. Tak 2500 km jsem s najezdil na motokrosové trati, zbytek (asi 10000 km) po silnicích a cestách. Silniční motorka je má také, zatím 10000 km bez závad. Proti žárovkám pohoda.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pedro »

Juro, co ze to pouzivas jako denni sviceni v parkovacích svetlech? Se snad pamatuji, zes neco zminil.
Budu ted hodne jezdit, měsíčně 20-21 x 70km, z to velka cast po dálnici, ze bych nemusel tam zbytečně svitit halogenkama. A jak jsem někde psal, provozovnu mam hned u sjezdu dalnice, tož netřeba v tomto místě a po D5,svitit na plny pecky. Pokud nebude nutno.
A nemam zajem o denni LED světla. Ucel to asi ma, ale nechci. Nelíbí se mi LED ani na jinych vozidlech. Nemam rad tento typ, druh světla. Divne bily. A ani u koncovych svetel ci smerovek.
Odpovědět