LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od emge »

Príklad z praxe zo začiatku obdobia montáže svetiel pre denné svietenie:
Vodič si nechal v servise namontovať svetlá pre denné svietenie a bol presvedčený, že je všetko v poriadku. Zastavil ho policajt a dal mu pokutu za to, že svetlá nemá zapísané v technickom preukaze. Zároveň sa mu vyhrážal, že ak nezaplatí okamžite, pôjde do správneho konania, a tam zaplatí 2x až 3x vyššiu pokutu. Vodič si je vedomý, že svetlá nemá zapísané v TP, takže v tomto smere nemá dôvod namietať. Ak nie je právnik, tak si ťažko môže byť istý, že neporušil zákon. Policajt, ktorý dozerá nad dodržiavaním zákonov, by mal byť POVINNÝ zákony poznať, preto dokazovať mu, že zákony nepozná, je absurdná situácia. Preto väčšina vodičov pokutu zaplatí, zvlášť, keď za požiadavku na dokázanie priestupku mu hrozí ďalšia (vyššia) pokuta.
Keď si vodič neskôr overí, či porušil zákon, a zistí, že ho policajt oklamal, tak nemá možnosť sa odvolať. Veď zaplatením pokuty s priestupkom "súhlasil".

Takýchto neoprávnených pokút bolo dopravnými policajtmi vybraných veľa a nie len v súvislosti s denným svietením. Vôbec nie je dôležité, či policajti klamú vodičov pri vyberaní pokút vedome, alebo nevedome. Ak policajt nepozná zákony, nemá čo v polícii hľadať.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

problémom okolo denného svietenia a vyberania pokut bolo,že policajti už nedokázali sledovat neprestajné legislatívne zmeny a noveli a taktiež uplne protichodné zákony. Kým legislatíva na jednej strane žiadala zapísanie do TP,na strane druhej to naopak vyvracala. Policajti ,predajcovia a servisi sa uplne stratili v nezmysloch legislatívi a nedokázali dat jednoznačnu odpoved. Takto to dopadne,ked halda darmožráčov,čo sa rozumaju len do klamania a zlodejiny udeluju zákony. Stop nezmyslom dalo až nariadenie EU-momentálne nie je potrebný zápis do TP,no musím byt správne zapojené-može svietit len samostatne,po zapnutí osvetlenia musí byt mimo prevádzky,musí byt homoligizované-označenie RL, amusí byt správne namontované-vzdialenost od saba vozovky a okraja vozidla. Pokial niektoru čast nesplna,može byt udelená bloková pokuta i odobraný TP.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

A čo sa týka náhrady žiaroviek H1,H7 atd LED odporučam pribalit si i nejaké svetlo navyše,pretože v noci neuvidíte nič. Ostatné náhrady žiaroviek LED su síce proti legislatíve,no svietivost je mnohokrát lepšia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od emge »

Keď policajti nedokázali sledovať neprestajné legislatívne zmeny, novely a protichodné zákony, tak nemali vyberať od vodičov pokuty. Svojim konaním len dokázali, že vyberanie pokút je pre nich dôležitejšie, ako bezpečnosť na cestách a spravodlivosť.
Nechcem sa veľmi vzďaľovať od pôvodnej témy, ale príkladov na neoprávnené pokuty by som vedel uviesť oveľa viacej. V súvislosti so svetlami to bolo napr. protiprávne pokutovanie množstva vodičov, ktorí "bliknutím" upozorňovali protiidúcich vodičov na meranie rýchlosti.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od NOVON »

No o LED osvětlení SPZ a LED sufitek do osvětlení interiéru uvažuju taky..Nemáte nějaký dobrý e-shop?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
FF

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od FF »

Včera som rozobral prístrojovku a vymenil pár kontroliek. Najprv som to chcel dať na pozície štyroch žiaroviek, ktoré posvieťujú budíky, ale budem si musieť zohnať LED-ky zrezané s protikužeľom aby rozptyľovali svetlo, pretože budíky boli podsvietené namiesto po celej ploche iba na 4 kruhoch/bodoch, nakoľko tie svetlovody berú svetlo nie z vrchu, ale z boku (žiarovka je do nich vnorená). Zatiaľ som nahradil 6 kontoliek (všetky ktoré mám, čo majú niečo spoločné s vonkajším osvetlením + smerovky), svieti to pekne - to biele svetlo dodá tým kontrolkám pekné farby (modrá je sýto modrá, oranžová je poriadne oranžová a zelená je krásne sýta), ale večer, keď som išiel, tak to celkom bije do očí - má to silu ako sviňa (to, že mám zapnuté diaľkové som videl aj bez priameho pohľadu na kontorlku - keď si odmyslím pohľad na cestu, kde je to samozrejme vidieť :idea: ) chcelo by to tiež rozptylky, aby to zoslabilo svetelný tok v priamom smere, ktorý kontrolky výhrdne využívajú - narozdiel od podsvieťovacích svetlovodov budíkov (inými slovami - na podvietenie treba svetlo dostať s predu do bokov, aby to svietilo rovnomerne a na konrolky zasa, aby to nebolo v priamom smere také silné).
Ešte ma napdlo, že by som na osvetlenie EČ a predné obrysovky kúpil LED-ky so žltým, a nie bielym svetlom - to by pohľadom nikdy nepritiahlo policajtov, nakoľko by to bolo na pohľad svetlo ako zo žiaroviek (ja ich chcem totiž nahradiť z iných ako etstetických dôvodov).

P. S.: nahradenie žiaroviek LED-kami v prístrojovke je poriadna pakáreň aj z dôvodu, že je treba dodržať polaritu a kontakty sú prístupne zvnútra, takže sa nedajú dosť dobre pomerať a tak zostáva iba najprimitívnejšia metóda: osadiť - zapojiť konektory - poskúšať - odpozorovať - poodpájať konektory - tie, ktoré nesvietia pootáčať - znova pozapájať - znova vyskúšať :( :oops: :mrgreen: :shock:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

žlté LED su uplne žlté,ako smerovky. Lepšia by bola teplá biela,tá sa ale v takomto malom formáte nevyrába.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

emge píše:Keď policajti nedokázali sledovať neprestajné legislatívne zmeny, novely a protichodné zákony, tak nemali vyberať od vodičov pokuty. Svojim konaním len dokázali, že vyberanie pokút je pre nich dôležitejšie, ako bezpečnosť na cestách a spravodlivosť.
Nechcem sa veľmi vzďaľovať od pôvodnej témy, ale príkladov na neoprávnené pokuty by som vedel uviesť oveľa viacej. V súvislosti so svetlami to bolo napr. protiprávne pokutovanie množstva vodičov, ktorí "bliknutím" upozorňovali protiidúcich vodičov na meranie rýchlosti.
postupovali podla vyhlášky,používanie svetelnej hukačky je už zakázané-podakuj sa poslancom.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Brembo »

NOVON píše:No o LED osvětlení SPZ a LED sufitek do osvětlení interiéru uvažuju taky..Nemáte nějaký dobrý e-shop?
http://www.led-autozarovky.cz/
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
FF

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od FF »

Brembo píše:žlté LED su uplne žlté,ako smerovky. Lepšia by bola teplá biela,tá sa ale v takomto malom formáte nevyrába.

...myslel som, že sú také slabožlté, ako klasické LED-ky... ...ináč ideálna by bola nejaká 2500-3000K - to by bolo od žiarovky na nerozoznanie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brembo píše:
emge píše:Keď policajti nedokázali sledovať neprestajné legislatívne zmeny, novely a protichodné zákony, tak nemali vyberať od vodičov pokuty. Svojim konaním len dokázali, že vyberanie pokút je pre nich dôležitejšie, ako bezpečnosť na cestách a spravodlivosť.
Nechcem sa veľmi vzďaľovať od pôvodnej témy, ale príkladov na neoprávnené pokuty by som vedel uviesť oveľa viacej. V súvislosti so svetlami to bolo napr. protiprávne pokutovanie množstva vodičov, ktorí "bliknutím" upozorňovali protiidúcich vodičov na meranie rýchlosti.

postupovali podla vyhlášky,používanie svetelnej hukačky je už zakázané-podakuj sa poslancom.

...ide o to, že ak súhlasíš, tak to majú ľahké - dokázať však úmysel, že upozorňuješ vodičov by až také jednoduché nemali ani keby ťa mali zaznamenaného na kamere, pretože môžeš použiť svetelnú húkačku na odvrátenie bezprostredného nebezpečia a keď povieš, že ten oproti mal, aj keď počas dňa, zapnuté diaľkové svetlomety a tie ťa oslňovali, alebo naopak nemal zapnuté nič, alebo sa ti zdalo, že sa talčí mos na tvoju stranu cesty... ...ja viem, že ľahko sa to povie, ale keď sa v takomto prípade zatneš, tak zistíš, že oni reálne v takomto prípade toho moc nemajú.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Colommbo »

Objednal jsem si v jednom e-shopu m.j. čtyři bílé LED sufitky do dveří a namísto nich mi poslali dvě červené a dvě zelené. Tož jak se vám to líbí, braši...? :D
Obrázek
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Pitris »

Já bych řekl, že to není špatné :wink: Červené do silnice a zelené do trávy :P Nechal bych klidně tak.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od Colommbo »

Přesně tak jsem totiž uvažoval i já a každýmu se to tak i líbí... :oops: Navíc si říkám, že když někde v noci budu muset zastavit a otevřít dveře na obou stranách, tož ten barevný cirkus spíš upoutá pozornost a kolemjedoucí šoféři třeba budou dávat bacha... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od skodovkar »

Dobře vyřešeno, ale ta červená je tak povedená, že bych asi vzal další dvě červené :idea:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: LED-ky (aj namiesto žiaroviek)

Příspěvek od NOVON »

Ještě mě napadlo,jak bude reagovat zpožďovač vnitřního osvětlení,když dám místo klasické sufitky 10W tu LED sufitku..Bude to fungovat?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět