kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Tak to byla benzinka OMV....
A byl to už MaxxMotion nebo ještě Carrera ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Je-li OPT 95E aditivován VIFem, to nevím, a tu popisku jsem už našel taky (vpodstatě obyčejné cancy, jako většinou.) Jen jsem myslel, nemá-li někdo déledobější praktické zkušenosti a nejlépe na benzínovém atmosférickém šestihrnku... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od rousini »

Colommbo, vyzkoušej. Tím nic nezkazíš. Špatný naturál to určitě nebude, ale logika říká N95 + aditiva.
Ale připlácet korunu? - to už bych radši testnul jejich N98
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Návštěvník píše:Tak to byla benzinka OMV....
A byl to už MaxxMotion nebo ještě Carrera ?
Bylo to v r. 2013. A odpověď na položenou otázku neznám, neboť si to s určitostí nepamatuji.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Díky i když je to vlastně v podstatě jedno....

A nezjišťovali jste někdo jak je to teď s bio u Vervy 100 ? Má stále ještě p. Loula pravdu ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Dnes som sa po tankovaní na čerpačke Oliva spýtal kolko biozložky má ich Natural, teta najprv pozerala do dodacích listov ktoré predo mnou kryla (ako v škole pred opisovaním), potom povedala že to tam nevidí, tak som jeden potom už pozeral ja. Dodávatel Čepro, Etanol 1,1% a oktánové číslo podla metodiky (1) cez 97 , podla metodiky (2) okolo 93-94? To si už fakt nepamätám (ani tie metodiky) a fotiť som nechcel. V podstate som ten list chcel vidieť aj pre overenie, či sú v benzíne naozaj ohlasované prísady - aditíva, no tie som nenašiel - uvádzajú sa pod nejakým názvom?
Tiež keď vidím, že benzín dodali z ČR do Bratislavy (keď tu máme SlovnaftoMol, či občasné dovozy z neďalekej rafinérky OMV), tak mám malé podozrenie z nejakých starých zásob hmotných rezerv, prečo by sa im práve taký dovoz oplatil...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

Metodiky na meranie cetánového a taktiež oktánového čísla su 2. Motorová metoda-cetánové alebo oktánové číslo su vždy o niekolko jednotiek nižšie. Skušobná-udávaná i na stojanoch a listoch palív uvádza vždy hodnotu vyššiu. Do benzínov sa ako bio podiel najčastejšie pridáva Etanol,pomenej Metanol. A podla dodatku smerníc z uznesenia vlády z minulého roku,učinnost nadobudla tento rok,musia všetky palivá obsahovat 5% až 7% biobordelu. Toto nevychádza zo smerníc EU,ale z iniciatívy vyhoviet lobbingu pestovatelov a výrobcov. Vačšina menších benzíniek má viac dodávatelov,napríklad Jurki ich ani neuvádza-len v technických listoch. A Shell si svoje V Poveri tiež dováža z Rakuska,Full Save dodáva Slovnaft.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Iná príbuzná zložka tam už nebola uvedená, len etanol 1,1%, čo ma prekvapilo, keďže som čakal niečo okolo 4%. To prvé oktánové č. cez 97 teda vyzerá byť na predajnú N95, alebo aj na N97-98?
V podstate ten benzín z môjho laického pohladu vyzerá dobre (aditíva neviem či ozaj má; asi teraz predsa pridám aj VIF), no Čepro sa zaoberá aj skladovaním hmotných rezerv ČR, takže jediná závada by v takom prípade mohla byť odležanosť (a tá sa nie vždy prejaví; nikdy nevieme či išlo o tieto zásoby, a ak, tak aké dlhé boli ležiaky).
Navyše Oliva bude mať v čase asi tiež viacerých dodávatelov (hmotných rezerv :P ).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

Na Olive tankujem dlhodobo a nikdy žiadny problém nebol s kvalitou. Pred tím som tankoval Shell,tiež žiadny problém ale ich cenová relácia je už uplne mimo,takže tankujem Olivu a Gas. A oktánové číslo N 95-výskumná metoda,všade udávaná. Nakolko predpokladám,že odoberá od viacerých dodávatelov,i oktánové číslo sa pohybuje,takže nechaju na stojanoch N95,ktoré splna. Norma uvádza len minimálne oktánové číslo,ktoré musí palivo splnat.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pát srp 26, 2016 22:03, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Takže ten benzín, čo mali na dnes na tejto jednej pumpe, bola regulérna N98, predávaná ako N95 (za cenu jednej z najlacnejších N95 na miestnom trhu).
Mne na Olive chýbajú fúkače gúm; neskúsiš si tiež vypýtať náhlad do dodacieho listu vo vašej pumpe?
Či tam uvidíš aditíva a ostatné tu preberané položky (octanes, bio %...).
P.S. Teda ak by si tam tankoval aj benzín.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

Vždy im tam stoja minimálne 2 autá,tak to nechcem zdržiavat. Možu totiž tankovat naraz len 2 autá. Kompresor síce tiež nemaju,no maju u nás výdajný stojan na zmes do ostrekovačov. Nakolko neponukaju vedlajšie služby a predaj,maju nižšie náklady,možu mat i nižšie ceny palív.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

A niečo si možeš prečítat i tu http://cerpackyoliva.tumblr.com/
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od L_U_K »

zdravim, pánové... jak tady padla zmínka o Optimal 95e, tak za mě: NE. Přijde mi o ničem. ani jedna z mých Fabijí to nepoznala - tedy žádný zlepšení něčeho, či snížení či zvýšení něčeho... prostě stejný chování aut jako na jejich N95 a ten je uplně v pohodě mimochodem.... :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Ptal jsem se tu na něj já a ještě jsem jej nezkoušel. Zhruba korunový rozdíl mě nezabije, ale stejnak přidávám Wynn's... :) A nemyslím, že bych poznal nějaký rozdíl... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarod72pm

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarod72pm »

Asi to bude lepší když doaditivuješ sám = víš kolik ...
Pokud mohu tak si zajedu na čistou N98 k RobinOil a dodám VIF nebo winns - připadá mě to lepší varianta než cpát N95 aditivovaný , navíc mám odzkoušeno že na toto auto nic moc včetně odběru na MOL který mě taky zklamal.
Odpovědět