kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

L_U_K: Záběr mám, s výjimkou Globusu, v poslední době zcela totožný a zatím bez připomínek. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bloke

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Práve o tie akoby nesympatické benzínky ide... raz som netradične na moje pomery, na takej skúsil natankovať (N95), konštatoval som že benzín je ako každý iný, a keď som tam prišel asi o 2 týždne (nie zámerne na pumpu, ale do hypermarketu, z miesta kde som parkoval bolo na ich čepačku len asi 50 metrov), tak po tomto ďalšom tankovaní začali problémy jak hovado (absolútne zakapanie motora, strata ťahu, vyrovnaných aj maximálnych otáčok, výkonu...).
Bolo to už pred vyše rokom a pol, a keďže ide o vozidlo na ktorom sa nejazdia desaťtisíce km ročne, len pricmrndávačky, tak sa z toho čiastočne dostávam do pôvodnej úrovne dodnes. Niekedy sa to javí akoby som sa dostal už na 90-100% pôvodného stavu, inokedy to nemám ako otestovať (krátke jazdy na nezahriaty motor neprajú skúšaniu vMax a rpm max), inokedy sa zakapanie vrátilo. Na "vlastné" prísady som ešte odvtedy neodjazdil dostatočý počet km.
Párkrát v živote sa mi už stalo, že po konkrétnom načerpanom benzíne bol motor citelne skapatý (dosť dávno, všetko tak pred vyše 12 rokmi napr. 1x slovnaft, 1x aral keď bol ešte u nás, 1x shell, novšie prípady 1x rakúsko... ale vždy s novým natankovaním, alebo naliatím STP toto odznelo).
Bolo to tesco a to asi nebude mať vyrovnaného dodávatela vždy čerstvých palív ako slovnaft, OMV, Lukoil...
Na ostatné čerpačky platí zhruba konštatovanie, že je to jedno (na niektoré som nešiel nikdy, iné typu Hypernova som kedysi používal bez újmy) ale nikdy nevieš, "kedy príde tvoj čas"
L_U_K píše:...jsem dospěl k názoru, že kromě vyloženě tzv. "nesympatických" benzinek je uplně jedno, kde tankuji. O
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od rousini »

No já jsem od r 2000 v podstatě naftový, ale pamatuju jak jsem kdysi dostal v Brně u Hypernovy slevu 1kč/l za nákup. Měli jsme namířeno na Slovensko, tak jsem vzal plnou. Z Vectry 2,0i se stala přidušená koza...
Jindy jsem nepoznal rozdíl žádný a to jsem na benzínu pár stovek tisíc km nalítal. Asi ty karbecový a nepřímovstřkový motory nebyly tak háklivý. Ale u té Hypernovy to musel být čistý mazut :idea:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
bouchy

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bouchy »

bloke: Tesco sice nemám možnost čepovat, ale pokud vím, tak celkem standardní benzín, ovšem rumour pravil, že stojany přeměřovaly. Na Globus v éře Unipetrolu i Slovnaftu jsem něco najezdil, a kdyby mi někdo natankoval Shell, určitě nepoznám rozdíl - všechno "obvyklá" kvalita, tedy sotva plnící normy... na Hypernovu jsem taky občas zavítal... raději tam, než Shell, OMV, kde benzín dlouho stojí. Stále mám za to, že HM mají ceny nižší nikoli kvůli soustavnýmu pančování, ale kvůli obchodu s potravinama, kterej sype víc a toto je jen "doplňková" služba. Jako velkou výhodu spatřuju shodnost cen v hobby marketu a ČS, tedy pokud někdo musí co chvíli dolívat olej aj. - to bývá u benzínek značně dražší. Za to dříve jsme měli problém s Slovnaft UNI, ale to už je minulost... a pokud jde o "značkovost", přeji Shellu hodně štěstí s jeho strategií, 3Kč na litru se vyplatí, i když zavifuju. Jsou to naprosto obyčejný motory, nic citlivýho...
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Hombre »

Ráno mě dnes volal brácha, jestli jsem sledoval Ráno na NOVĚ. Údajně tam byla reportáž,že chtějí zavést od nějakého datumu nové paliva, které budou odrovnávat veškeré motory 2006 a starší. Tím chtějí donutit, aby konečně zmizely staré dobré klasické motory a začali se kupovat ty oturbované zdechliny. Má někdo o tomto informaci?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Dost dobře si neumím představit, jak by to bylo možno v případě benzínových motorů uskutečnit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:....aby konečně zmizely staré dobré klasické motory a začali se kupovat ty oturbované zdechliny. Má někdo o tomto informaci?
Jako že by atmosféry nejely a turba jo :?: Někdo tu nedávno psal něco o "okurkové sezóně".... :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Co je na TV HOVNA, jako by nebylo... :mrgreen:
A Blesk: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... torum.html
Jako laik se domnívám, že obsahuje-li dnešní BA "až" 7% bisložky a benzínová auta jezdí, tož zvýšení podílu o tři procenta je taky nezabije... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Brusel zdechne na ekologii. A lidi s ním. Tam kde byla včera pšenice je dnes řepka.... Co na tom že nebude co do huby - hlavní je, že se bude jezdit ekologicky. Ale bude mít KDO jezdit :?: :shock: :(

A ono i na tu E10-ku půjde jezdit - s VIFem. Ale Favority do dnešního provozu asi fakt už nepatří :( a kdo ho má jako "miláčka", dá mu N98....:)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Příležitostný host

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Příležitostný host »

Zdravím, na lžiděsu se též zobrazil onen blitek:

http://auto.idnes.cz/benzin-natural-e10 ... tomoto_fdv
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

Hnedle jsem si stříkl do textilu,ti novináři jsou fakt vypatlaná paka,jinak se to říct nedá. :mrgreen: Pokud se nepletu,tak v Německu E10 tankují už nějakou dobu a pokud vezmu jen "mé" fórum,tak tam chlapi jezdí na směs E50-ku (50 E/50 BA)jen to sviští a právě s těmi starými stroji,bo mají hluboko do žlabu a šetří každou korunu.Najdou se i tací,co jezdí téměř na čistý etanol,tam už ovšem s jakousi konverzní jednotkou.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Misojogi »

kromě vyloženě tzv. "nesympatických" benzinek je uplně jedno, kde tankuji.
ked som mal deravy vyfuk viac som citili kvalitu benzinu
zaujimave ze na Slovnaft benzin bol motor citelne najtichsi (teda lepsi aj ako OMV ci Shell)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Ono to tak horké možná nebude.... https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

"Na osobní auta a lehké užitkové vozy totiž v současné době připadá zhruba 15 procent emisí CO2 v EU." - To není mnoho...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Když ono je asi nejjednodušší šlapat po výrobcích aut / potažmo po řidičích.... :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět