kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Problém ovšem je, když máš "značné" rozpětí průměrné spotřeby. Pak se PP docela hodí.
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od BMW »

Chalani neviete ci je biozložka vo v-power nitro 95? :roll:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9918
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Já už delší čas obchodní názvy paliv u Shellu nesleduju, ale V-Power byla odjakživa pětadevadesátka a tedy později s povinnou bisložkou a jestli k názvu přidali ještě Nitro, nic se nemění.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Pedro »

Navic mi ty akcni nazvy pridou k smichu.
Power,Nitro,Maxx Motion,Racing,Evo...
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od BMW »

To som vedel ye je to 95 s aditivom len som myslel ze biozlozku neobsahuje...no nic tak pred tankovanim dam vifko alebo liqui moly este neviem ktore kupim a potom tu 95 s biozlozkou natankujem.Dufam ze to aditivum tu biozlozku eliminuje 8) A ked nie aspon mam istotu cistiaceho efektu + mazivost :mrgreen:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Takže když dáš V-Power 95 a k tomu VIF, tak vlastně přeaditivuješ. Některému motoru to nevadí, některý může třeba trošku cukat.... vyzkúšaj. Jinak ale když nic jiného (jakože fakt snad jiného pozitivního), tak biosložka na sebe váže v nádrži zkondenzovanou vlhkost.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od BMW »

Vyskusam a uvidim.Par rokov dozadu som tankoval klasicky fuelsave 95 a pred tankovanim som daval cistiacu prisadu od liqui moly 500ml a v pohode.Ziadne cukanie alebo nekultivovany motor nic take sa nedialo.Ok aj ked Vif ma urcite odlisne zlozenie ako Liqui Moly.No ale tu nam kolega pred par dnami pisal ze do 100 oktanoveho pre istotu prida aditivum, tak preco ho nedat aj do v-power 95 :mrgreen:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

Dávám do V-Power Racing 100 panáka Wynn's a nic necuká,do 98 ONO panáky 2.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Takže když dáš V-Power 95 a k tomu VIF, tak vlastně přeaditivuješ. Některému motoru to nevadí, některý může třeba trošku cukat.... vyzkúšaj. Jinak ale když nic jiného (jakože fakt snad jiného pozitivního), tak biosložka na sebe váže v nádrži zkondenzovanou vlhkost.
Nedávo jsme se o tom bavili na foru MOTORKY. Ted co je u nás i nová benzina místo OMW, kde jsem bral jen obyč benzín a doaditivoval si sám. Tak jsem převážně dával tu Efektu 95 a ještě aditivoval millersem. No ted jsem dal do auta obyč BA95 na eurooil + millers a zdálo se mě že auto ožilo. Nevím jestli jsem to tak poznal.. Placebo nebo čerstvý benzín a nebo zmíněné přeaditivování
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od NOVON »

No je v tom pekny "gulas",ze jo..
Me osobne by zajimalo,kolik tam toho aditiva davaji a jakym zpusobem,dale jestli to nekdo kontroluje,jestli tam to aditivum opravdu je a v jakem pomeru.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

A právě proto je možná lepší vzít "obyčejný" palivo (ONO, Eurooil) u nějaké větší pumpy a aditivovat sám.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:A právě proto je možná lepší vzít "obyčejný" palivo (ONO, Eurooil) u nějaké větší pumpy a aditivovat sám.
No ano,prave to tak delam..Mozna jsem paranoidní,ale v tomto pripade,"že je to napsano na stojanu,či tabuli",tomu prostě neverim.
Žijeme v česku a zdejší folklór ve smyslu "Co jde ojeb.t se ojebavá a s čím jde vydrbat s tím se vydrbává".To snad musí byt človeku,co uz ma neco prožité,jasné.Nebo se pletu?
Proto se ptám,jestli to nekdo nejak kontroluje a zda to vubec lze kontrolovat.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Libor »

Když jsem byl naposledy minulý týden tankovat BA95 Optimal, ptal jsem se obsluhy na "typový - stáčecí" list a ten na mě čuměl jako puk. Chtěl jsem vědět jaká jsou v tom aditiva, nebo alespoň poměr.
Prý, je to na našem (Eurooil) webu. Hm, leda prd (a nebo jsem slepý). Nezbývá, než abych jim napsal maila, co už...
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od BMW »

Pitris píše:A právě proto je možná lepší vzít "obyčejný" palivo (ONO, Eurooil) u nějaké větší pumpy a aditivovat sám.
No ved presne tak.A v-power nitro 95 je tiez len natural 95 aditivovany ako ostane benziny natural 95 na vsetkych cerpacich staniciach.Nie jeden clovek uz povedal ze je to len reklamny nazov a nic viac, tak aj ten pre istotu aditivovat.Natural 95 je vsade aditivovany len nevieme v akom rozsahu a hlavne je v nom ta biozložka ktora udajne motorom nerobi to najlepsie :cry:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lefort »

Pleteš tu trochu hrušky s jablky.
N95 rozhodně všude aditivovaný není, viz např.EuroOil.
Já to řeším tak, že primárně beru N95 EuroOil+Vif, pokud si zapomenu odlít aditivum, beru Optimal95 a jednou za cca 5 nádrží tankuju Vervu 100, nebo Maxx100.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět