Křižovatka

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Křižovatka

Příspěvek od jerome »

Ano idealne by bolo, keby obidve zelene zasvietili skoro naraz, aby si videl ked sa rozbiehas, ze sa pohli aj chodci. V tomoto pripade musis stale mysliet na to, ze mozu sa pohnut aj tesne pred tebou. Pravda je taka, ze malokto na to mysli a pocita s tym. Tak ako sa to stalo teraz skodovkarovi :? Najlepsie je, ked je semafor so sipkou dolava. Ten ta pusti az po tom co presli auta z tvojho pohladu rovno (s nimi aj ti inkriminonani chodci) a potom uz mozes letiet. Len tento styl o nieco viac zbrzdi premavku. S klasickou zelenou sa vybavia vsetci naraz 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Křižovatka

Příspěvek od kornel »

Jednoducho sú určité situácie pri prejazde cez križovatku, kde človek musí počítať aj s prípadnými chodcami, ktorí mu križujú cestu a k tomu prispôsobiť svoju jazdu a chovanie aj keď nemusí mať v danej chvíli a na danej križovatke 100% istotu, že je to tam nastavené "na chlp" rovnako a funguje "na chlp" rovnako ako na inej podobnej križovatke..
Podľa mňa tu moc čo riešiť nieje :)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Křižovatka

Příspěvek od Pedro »

Nejak furt nevidim problem,Lubosi.
Chlupata noha ma skoro vzdy prednost,nemuzes vedet,videt,ze vlezl do cesty na zelenyho ci cervenyho tajtrlika.
V tomto maj trochu vyhodu tramvaje.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Křižovatka

Příspěvek od Jerry3 »

Já vidím problém v něčem, co bych (nesprávně) nazval zvykovým právem. Prostě sice stále platí určitá pravidla, nicméně díky systematické jiné místní úpravě na ně řidiči rychle zapomenou, a pak je problém.

Dva příklady za všechny: ve velkém městě, kde lze téměř vždy na zelenou hladce odbočit i doleva, poněvadž ti v protisměru mají červenou, existuje snad jediná křižovatka, kde tomu tak není a je nutno dát přednost protijedoucím vozidlům. A samozřejmě zde denně dochází k nehodám, přičemž ti, co nedali přednost, se velmi diví. Nebo zcela překvapivá přednost zprava na "nerozlišené" křižovatce, když se ta ničím - tedy kromě stopky či dej přednost cedule z bočního směru, na kterou ovšem ten v průběžném směru obvykle stejně nevidí a ve svém směru nemá ceduli hlavní silnice - neliší od tisíce dalších v témže velkoměstě.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Křižovatka

Příspěvek od skodovkar »

No v čem je problém? Problém je v tom, že smyslem PSP je bezpečnost a plynulost provozu (na tom se jistě všichni shodneme).
Z mého úhlu pohledu je zde zbytečně omezena plynulost, protože auta stojí přes celou křižovatku a blokují tak tramvaje i všechny ostatní směry. Přitom chodci nic moc navíc nedostanou, protože mohou bezpečně přecházet, když jsou na křižovatce puštěny 2 ze 4 směrů.
Chodci jsou přitom vpuštěni do cesty těsně před přijíždějící auta (včera jsem tam viděl Audinu, která to stihla projet na červenou chodců!). A co když tam půjde někdo s telefonem nebo nějaké dítě, které vidí zeleného panáčka a už se nerozhlídne?
Přesto tady málokoho zaráží, že se z našich daní staví semafory, které svým časováním vrhnou chodce pod kola rozjetého auta. Nechápu, proč bychom si měli ukazovat prostředníčky a nadávat si v místě, které by mělo být naprosto jednoznačné, přehledné a maximálně bezpečné – z toho důvodu tam ty semafory jsou!
Z mého pohledu jsou možné dvě varianty:
1. Chodcům blikne zelená v tu chvíli, kdy ji budou mít auta, která budou odbočovat doleva.
2. Chodci budou mít červenou po celou dobu, kdy budou projíždět auta odbočující doleva. To by podle mě bylo ideální řešení.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Křižovatka

Příspěvek od Pedro »

...zijes v Cesku...
Proto mi se lip ve mestech,kupodivu,jezdi v It.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Křižovatka

Příspěvek od jerome »

skodovkar píše:2.Chodci budou mít červenou po celou dobu, kdy budou projíždět auta odbočující doleva. To by podle mě bylo ideální řešení.
Ok a kedy budu mat tito chodci zelenu :?:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Křižovatka

Příspěvek od skodovkar »

jerome píše:
skodovkar píše:2.Chodci budou mít červenou po celou dobu, kdy budou projíždět auta odbočující doleva. To by podle mě bylo ideální řešení.
Ok a kedy budu mat tito chodci zelenu :?:
Když pojedou 2 směry ze 4, které křižovatka má. Z jednoho směru na ně nikdo nejede (pokud se neotočí v křižovatce) a z druhého směru jim budou dávat přednost při odbočování doprava, což tam funguje, je očekávatelné, nebrzdí to provoz (aut tak jede málo) a mají chodce pořád dobře na očích a jsou i méně rozjetí :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Křižovatka

Příspěvek od lengy60 »

Já bych napsal návrh změny na ministerstvo dopravy. :D Při rychlosti našich zákonodárců by se mohly jednou tvé děti nebo spíš děti tvých dětí kýžené změny dočkat. :wink: Ale tuhle jsem četl,že děti našich dětí již auty jezdit nebudou,takže ..... :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Křižovatka

Příspěvek od Pitris »

Ještě že nebudu dítě mých dětí :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Křižovatka

Příspěvek od Colommbo »

Jak to tu někdo psal...? Bože, dej mi sílu změnit věci, jež změnit mohu, dej mi moudrost smířit se s tím, co změnit nemohu, a dej mi rozum, abych odlišil jedno od druhého...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Křižovatka

Příspěvek od lengy60 »

:lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Křižovatka

Příspěvek od jerome »

skodovkar mozno niekto kto zistoval v akom poradi a ako dlho budu svietit zelene na tejto krizovatke usudil ze cesta z "tvojej" strany nie je tak dolezita,zaplnena ako cesta oproti a tym padom je vyhodnejsie ked chodci idu vtedy ked aj ty.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Křižovatka

Příspěvek od bloke »

skodovkar, fakt je že náležitú obozretnosť máš dodržiavať, no po tvojom odsledovaní časovania vidno, že ide zároveň o zákerné semafory, ktoré ich načasovaním zbytočne vyvolávajú možnosť stretu vozidiel s chodcami. A to ako u vodičov začiatočníkov, tak aj u tých, čo sa s podobným za celé roky napriek množstvu prejdených križovatiek inde nestretli, a jazdia zo zvyku (+ čo ešte phonbies - mátohy jazdiace s očami/ušami na telefónoch v paprči, alebo pri hlave -> detto vybraní chodci).
Takmer každá samospráva sa už hrdí nejakými spôsobmi - portálmi na nahlasovanie, tak by som to ako podnet k zlepšeniu bezpečnosti (značenia) nahlásil trebárs sem. Možno im to budeš musieť aj fotiť (keď ti oznámia e-mail), aby pochopili o čo ide.
Občas som tiež u nás nahlasoval nezmyselné značky na mestskú políciu, alebo cez portál tzv. pre starostu.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Křižovatka

Příspěvek od jerome »

bloke to je dobry napad :wink: Cez portal odkaz starostovi sa vyriesilo kopec veci/problemov jak vacsich tak aj drobnych,ktore nikto neriesil, alebo sa riesili brutal pomaly.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět