kolik oleje do tdi?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
FF píše:...je ti dúfam známe, že olej je v priebehu nájazdu kilometrov čím ďalej tým "hustejši" a "hustejší"?! Takže povedzme po 10000km je zo SAE 10W kľudne niečo ako SAE 15W... ...takže ten SAE 5W bude vždy výhodnejší!
Olej provozem nejdříve ŘÍDNE, houstnout začíná až po několikatisíckilometrovém přetažení výměnného intervalu - pokud mění po 10-ti tkm, neviděl bych v tom problém....
Pitris myslíš že tam muže bejt ten mogul i 15tis km?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Těch 15tkm je sice předepsaný interval výměny od výrobce motoru, ale to je "strop", a při ideálních podmínkách provozu - což 90% řidičů (a motorů) NEMÁ !!
Nejhorší pro výdrž oleje jsou časté starty, a krátké jízdy - tam olej nejrychleji chemicky degraduje (vyčerpá svou alkalickou rezervu), a vhodné je ho měnit třeba už v půli výměnného intervalu. Čím jsou jízdy delší, tím je možné ten interval prodlužovat blíže k tomu předepsanému - když to napíši zjednodušeně, pro olej je nejlepší nastartovat,
a jet, a jet, a jet.......A něco je napsáno i tady:
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus9

Pro Tvé jízdní podmínky
Anonymous píše:.....jezdím vzdálenosti 20km tam a zpět.Auto je celoročně garážovaný tak že ta 10W40 tam stačí né?Auto je 25dní v provozu dojíždím s ním do práce a jestě spousta ježdění okolo.....
bych viděl ideální výměnu tak do 12-ti tisíc km - nebo každopádně (maximálně) PO 1 ROCE.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Těch 15tkm je sice předepsaný interval výměny od výrobce motoru, ale to je "strop", a při ideálních podmínkách provozu - což 90% řidičů (a motorů) NEMÁ !!
Nejhorší pro výdrž oleje jsou časté starty, a krátké jízdy - tam olej nejrychleji chemicky degraduje (vyčerpá svou alkalickou rezervu), a vhodné je ho měnit třeba už v půli výměnného intervalu. Čím jsou jízdy delší, tím je možné ten interval prodlužovat blíže k tomu předepsanému - když to napíši zjednodušeně, pro olej je nejlepší nastartovat,
a jet, a jet, a jet.......A něco je napsáno i tady:
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus9

Pro Tvé jízdní podmínky
Anonymous píše:.....jezdím vzdálenosti 20km tam a zpět.Auto je celoročně garážovaný tak že ta 10W40 tam stačí né?Auto je 25dní v provozu dojíždím s ním do práce a jestě spousta ježdění okolo.....
bych viděl ideální výměnu tak do 12-ti tisíc km - nebo každopádně (maximálně) PO 1 ROCE.
Tak interval nechám na 10tis tím nic nepokazím :wink: .Koupím 5litru a uvidím kolik se tam vejde aby to bylo v pulce měrky.Pitris díky moc za rady :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Tak interval nechám na 10tis tím nic nepokazím.....
Určitě ne - a neradil jsem jenom já..... :P
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Anonymous píše:Tak interval nechám na 10tis tím nic nepokazím.....
Určitě ne - a neradil jsem jenom já..... :P
Jasné díky všem. :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: kolik oleje do tdi?

Příspěvek od skodovkar »

Tak jsem pročetl diskuzi a půjdu do 5l 10W-40 přebal, 354Kč do T-34ky a pro fobii budu asi brát 3l TEXACO HAVOLINE ULTRA 5W-40 1l 150Kč.
Odpovědět