Klimatizace

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Klimatizace

Příspěvek od Máchal »

Pylový filtr 1xročně. Ale vždy 2x do roka nechám tím Sonaxem vydesinfikovat výdechy (při druhé desinfekci vezmu pylový filtr kompresorem a vyfoukám) Asi to mám jako se svíčkama :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Aha,tak ty jsi nějak spořivej,vždyť máš filtr jen jeden,to já mám rovnou 2. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pitris »

Ten sprej od Sonaxu praktikuju každé jaro taky.... zároveň s (pětiminutovou :wink:) výměnou pylového filtru.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Pokud mám informace o nějakých problémech s klimatizací toho co popisuješ,mají uživatelé s kombinací obého,tedy klimatizaci pustí občas(na ten kousek nebo po městě to přece nemá cenu,či má auto menší spotřebu)...
Jenže tohle diametrálně odporuje mechanismu vzniku příčiny smradu z klimy (na výparníku, který se neochlazuje a nezahřívá - po vypnutí motoru, jako "náhonu" klimy, nemá co a proč "vyrůst" :idea: ), tudíž to vyznívá naprosto nevěrohodně.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Nevím jak to vyznívá,ale je fakt,že problémy mají většinou ti,co používají klimatizaci výše uvedeným způsobem a to nejen s výparníkem,ale i netěsnostmi.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

S netěstnostmi ano, tomu rozumím. Ovšem se smradem stěží, resp. chybí mi zde jakékoli racionální vysvětlení.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Kurde ty jsi houževnatej, :D já s nikým samozřejmě domácnost nesdílím a tudíž ani nejezdím,ale předpokládejme pro ilustraci,že využití vozu vypadá asi takto.V pátek jede autem někam na chatu a ve neděli zpět,po příjezdu s autem praští a nechá ho do dalšího víkendu pěkně uležet,jakpak asi bude po nějaké době ten výparník vypadat? :idea: :D A dá se to samozřejmě ještě vylepšit nulovou péčí,protože na co by kupoval ten drahý spray,když klimatizaci letos zapnul max. 10 x.Nu a na co bude měnit ten šíleně drahý filtr,když výrobce doporučuje jeho výměnu po 2 letech a x desítkách tisíc km. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

Nikdy jsem klimu nečistil, filtr měnil co dva roky, někdy i po delším intervalu, nikdy jsem ji neměl puštěnou permanentně a nikdy mi nesmrdela. Proč asi? Inu proto, že jsem vždy před odstavením motoru nechal důsledně vysušit vyparnik. Je tohle racionální? Na rozdíl od toho, co píšeš ty, rozhodně!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

A jak často bylo auto v provozu,jednou týdně,denně? Jak jsem psal již několikrát,já jezdím denně,takže byť nevysušuji,tak jsem zkrátka nikdy problém neměl.A jestli chce někdo měnit filtr za x let,tak nechť to tak dělá,mně je to vcelku fuk,ono totiž také záleží v jakém prostředí auto provozuje.Ovšem nejvíc mě baví,když někdo na jednu stranu mění olej např. 6 tkm a na druhou stranu je ochoten nevyčistit klimatizaci,nechat v autě kabinový filtr 2 i více let a dýchat ten bordel.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:A jak často bylo auto v provozu,jednou týdně,denně?
Někdy třeba skoro denně, jindy stálo i několik týdnů bez hnutí.
lengy60 píše:...Ovšem nejvíc mě baví,když někdo na jednu stranu mění olej např. 6 tkm a na druhou stranu je ochoten nevyčistit klimatizaci,nechat v autě kabinový filtr 2 i více let a dýchat ten bordel.
Co znamená pojem "vyčistit klimatizaci"? Viděl jsi někdy ten výparník? Co a jak v něm chceš čistit, když si na něm poctivě kultivuješ studeno- a teplomilné plísně, houby, bakterie a viry? Opakuji, je to úplně stejné, jako když se nebudeš celý rok mýt, abys ses pak jednou do roka polil nějakou navoněnou dezinfekcí... :P

A o dýchání jakého bordelu to vlastně hovoříš? Kabinový filtr jsem vždy měnil, až když na něm začalo být něco vidět. A doba, kdy už bylo něco patrné, závisela právě na prostředí, ve kterém jsem auto převážně provozoval.

P.S.: Početně nejvíce aut s klimatizací, které jsem vlastnil, ostatně ani žádný kabinový filtr nemělo.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Dobře,napíšu tedy vydezinfikovat,lepší?Ony totiž ty přípravky jaksi brání právě tvorbě těch plísní,takže mají velmi ztížené podmínky se vůbec uchytit,natož rozvinout,ostatně ze stejného důvodu doma dezinfikujeme koupelnu.
Jinak ten filtr už má v sobě hromadu bordelu mnohem dřív,než je na něm něco vidět,to už je v podstatě finále.A já si nic ve výparníku nepěstuji,buď bez obav.Jistě,dřív byly auta z klimatizací bez filtru,měla to tuším zpočátku třeba i C4,ale to už je trošku pravěk.A co takhle tebou oblíbené dieselové motory,nic?Chytneš párkrát nějakého vytuněného chrochtu,z kterého se při akceleraci vyvalí oblak černého dýmu a máš to všechno ve filtru,to nezmiňuji různé alergeny,kterých je zejména na jaře dostatek.Vím o lidech,kteří třeba právě z tohoto důvodu mění filtr 2 x ročně.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Dobře,napíšu tedy vydezinfikovat,lepší?Ony totiž ty přípravky jaksi brání právě tvorbě těch plísní,takže mají velmi ztížené podmínky se vůbec uchytit,natož rozvinout,ostatně ze stejného důvodu doma dezinfikujeme koupelnu.
Ty snad dezinfikuješ koupelnu 1x ročně? :mrgreen:

To máš tak, představa, že lze nějakým přípravkem ve spreji vydezinfikovat výparník, je přinejmenším naivní, což jen potvrzuje, žes ho asi nikdy neviděl.

I kdyby tomu tak bylo, pak představa, že účinek dezinfekce může trvat déle jak týden, je ještě naivnější.

No a úplně nejnaivnější je představa, že jakákoli dezinfekce 1x ročně může působit dlouhodobě preventivně.
lengy60 píše:Jinak ten filtr už má v sobě hromadu bordelu mnohem dřív,než je na něm něco vidět,to už je v podstatě finále.A já si nic ve výparníku nepěstuji,buď bez obav.Jistě,dřív byly auta z klimatizací bez filtru,měla to tuším zpočátku třeba i C4,ale to už je trošku pravěk.A co takhle tebou oblíbené dieselové motory,nic?Chytneš párkrát nějakého vytuněného chrochtu,z kterého se při akceleraci vyvalí oblak černého dýmu a máš to všechno ve filtru,to nezmiňuji různé alergeny,kterých je zejména na jaře dostatek.Vím o lidech,kteří třeba právě z tohoto důvodu mění filtr 2 x ročně.
Mohu tě ujistit, že jako těžký astmatik s oční alergií (bez léků ven nevycházím) přítomnost alergenů poznám okamžitě, aniž bych se musel na ten filtr dívat. A některá svinstva z výfuků dieselovým motorů hravě projdou i kabinovým filtrem s aktivním uhlím. :evil:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:...Jistě,dřív byly auta z klimatizací bez filtru,měla to tuším zpočátku třeba i C4,ale to už je trošku pravěk.
Ano, přiznávám, měl jsem auta s klimatizací už v pravěku, tj. v době, kdy ty jsi ještě ani netušil, že nějaká klimatizace vůbec existuje. Opravuji - aby to nevyznělo příliš osobně: kdy většina českých řidičů netušila, že něco podobného lze v autě mít. :lol:
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Klimatizace

Příspěvek od Libor »

Už se perou? :-) Na stránkách mého dealera-servisu jsem se dočetl, že klimu čistí ozónem, co si o tom myslíte, může to dlouhodobě fungovat? Doba se mění ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jerry3 »

Dlouhodobě určitě ne, ale aspoň se dostane všude.
Odpovědět