Klimatizace

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Res
Příspěvky: 58
Registrován: stř dub 18, 2012 12:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Res »

Nejspíš to řešení je. Musím s tím do servisu. Ano problém v tom byl stejný i předtím. Klima nebyla doplňována 8 let a já netušil, že tak jednoduchá diagnostika klimy existuje.
Návštěvník

Re: Klimatizace

Příspěvek od Návštěvník »

Res píše: Klima nebyla doplňována 8 let...
Toto je pouze další z omylů, které nám marketing podsouvá: pokud klima klimuje, netřeba ji nijak servisovat.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
Res píše: Klima nebyla doplňována 8 let...
Toto je pouze další z omylů, které nám marketing podsouvá: pokud klima klimuje, netřeba ji nijak servisovat.
Nutno ovšem dodat,že hromada lidí na to ráda slyší,protože v daný moment přece ušetřili 1000,-Kč. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Klimatizace

Příspěvek od Návštěvník »

Pochopil jsi to přesně opačně! Aneb chcete -li už navždy muset pravidelně doplňovat klimu, obraťte se na debila se zázračnou skříňkou.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Klimatizace

Příspěvek od Colommbo »

Vpravdě Pandořinou...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Pochopil jsi to přesně opačně! Aneb chcete -li už navždy muset pravidelně doplňovat klimu, obraťte se na debila se zázračnou skříňkou.
No tak já se obrátil na autorizovaný servis,protože si myslím,že po 5 letech provozu si kompresor i klima výměnu náplně zasloužili. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Klimatizace

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše: No tak já se obrátil na autorizovaný servis
Zásadní chyba!
lengy60 píše:protože si myslím,že po 5 letech provozu si kompresor i klima výměnu náplně zasloužili. :wink:
Hluboký omyl!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Tak to vážně nevím proč. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pitris »

Protože....
Návštěvník píše:....pokud klima klimuje, netřeba ji nijak servisovat.
....jenže je taky celkem běžné (bohužel), že ročně se může z okruhu klimy "ztratit" i 10% náplně. A tu, bo obsahuje i mazací látky, je pak - když už neklimuje tak jak má - nechat doplnit / potažmo odsát a dát novou. Jen je potřeba zvážit kde a kým a nenechat se zlákat nejnižší cenovou nabídkou....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

No já to nechal udělat jednak proto,že výrobce doporučuje po nějaké době vyměnit olej v kompresoru a médium je také dobré nechat zkontrolovat a vyměnit.Ne,že by před tím klima nefungovala(já ji mám v podstatě zapnutou pořád)ale teď chladí lépe.Mohl jsem s to samozřejmě nechat udělat i u mechnika,kam normálně jezdím,ale protože jsem si chtěl nechat načíst diagnostiku a vyměnit preventivně lanovody,tak jsem to vzal z jedné vody na čisto.Navíc se jedná o servis,kde jsem jsem byl již několikrát,vždycky se chovali korektně,takže nevidím důvod jim nevěřit.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pedro »

Lanovody ceho?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Elektrické ruční brzdy. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Klimatizace

Příspěvek od Návštěvník »

Pag olej samozřejmě ze systému nezmizí, na chladivu se nic nekazi a mít kompresor klimy zapnutý pořád je právě tím nesprávným způsobem používání. Jinak řečeno, všechno špatně.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Klimatizace

Příspěvek od lengy60 »

Proboha,já snad někde napsal,že mám kompresor zapnutý pořád? :D Psal jsem,že mám stále zapnutou klimu,co jsem auto koupil,nastavil jsem 21°C a víc se nestarám,kompresor se zapne sám,kdy je potřeba.V životě jsem s klimatizací problém neměl,na rozdíl od lidí,kteří ji pouštěli občas(aby uspořili palivo) nebo ji aopak vypínají v zimě,protože není potřeba mít ji zapnutou.Ti mají většinou problémy s netěsnostmi a funkcionalitou klimatizace obecně. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Klimatizace

Příspěvek od Návštěvník »

Proboha, začni už konečně věci správně chápat. Když nedáš vyparniku možnost vysušit se před odstavením auta včasným vypnutím kompresosu, zaroste organickým bordelem, který ho zničí. V případě tvého vozu pak stojí oprava 8 tis. Kč.
Odpovědět