Kde kupujete autodíly?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

TRW,ATE-díly dávané při prvovýrobě..
Jinak se vždycky musím smát,když někdo řekne origo díly Škoda,Opel atd..Chlapi ŽÁDNÁ automobilka si nevyrábí díly sama,pouze zadává požadavky výrobcům ND,na které vypíše konkurs... :P :P
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Itall píše:Jedině, že by nové originál věci měli někde jinde, než u prodejců Škoda, mohlo by to být levnější.
Viz. moje odkazy výše
byloObrázek
je Obrázek
modelář

Příspěvek od modelář »

NOVON píše:TRW,ATE-díly dávané při prvovýrobě..
Jinak se vždycky musím smát,když někdo řekne origo díly Škoda,Opel atd..Chlapi ŽÁDNÁ automobilka si nevyrábí díly sama,pouze zadává požadavky výrobcům ND,na které vypíše konkurs... :P :P
Není to úplně přesné, neboť existuje přinejmenším jedna automobilka, která si stále ještě dokáže většinu dílů vyrobit sama, v rámci velkého konglomerátu společností patřících do skupiny Mitsubishi, a tou je MMC! Bohužel výsledky jejího ekonomického hospodaření naznačují, že to nebylo příliš výnosné (pominu-li vytunelování MMC ze strany holportu Daimler-Chrysler, kteréžto jí zasadilo smrtelnou ránu). Ovšem čím více se MMC chová "standardně", tj. dle citace shora, tím jsou také vlastnosti konečného produktu a jeho kvalita standardnější, tedy na h... Ostatně stačí si vzít např. Toyotu, jejíž vozy sice nikdy nedokázaly vykouzlit úsměv na tváři motoristického labužníka, ale přinejmenším byly až do doby nástupu jejich výroby v Evropě mimořádně kvalitní.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tady je taky jeden - našel jsem tam i to, co nikde jinde http://www.autodily-sklad.cz/index.php
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:Tady je taky jeden - našel jsem tam i to, co nikde jinde http://www.autodily-sklad.cz/index.php
Jj výborný obchod..Nakupuji zde i pro zákazníky..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od skodovkar »

Pánové znáte výrobce ložisek Japan? Je možné že jde o firmu "NTN Japan" (?) možná budu kupovat zadní ložiska do bubnů a našel jsem celou sadu (i s gufery) za zajímavý peníz, ale nerad bych, aby to byl nějaký šmejd :idea: Navíc tam má jen černá gufera namísto červených :|
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od feroF »

Hm, ....
Oznacenie Japan skor svedci o krajine povodu, ocakaval by som tam aj iny napis. Pozeral som na kladku rozvodu a je tam Japan, ale aj Koyo.
Ale ako hovoris, moze to byt NTN.
Konkretne Honda davala (v 90. rokoch v istom modely) vzadu (len) NTN, ale vpredu aj Koyo Seiko. Uplne identicke to bolo aj v pripade premioveho modelu tejto automobilky.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od skodovkar »

:D V mém případě jde jen o ložiska do bubnů na stovce, ale když už si budu půjčovat stahovák, tak to chci udělat pořádně. Našel jsem sadu obou gufer a ložiska za 180Kč a výrobce j uveden jen Japan. Můžu koupit ZKL a gufera samostatně, ale vyjde to určitě dráž :mrgreen:
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od feroF »

Aha, ja som napisal velmi nejasne, ze hovorim (aj) o loziskach kolies vpredu a vzadu-))).

Asi to bude nieco z produkcie dvoch velkych vyrobcov v tomto segmente. Mozno by pomohlo, kde to budes kupovat. Konkretne: Intercars uvadza velmi presne oznacenie vyrobku. Ak je v jeho katalogu napisane Koyo, tak je tam urcite Koyo - osobna skusenost.

(A na kladke rozvodov - Koyo - je gufero cervene ....)
Itall

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Itall »

Co takhle zapalovací svíčky, ragazzi? Mám teď měnit u Peugeota 107 a "originální" stojí 251,- Kč/kus. Co to je zač, je tajné - zkrátka svíčky Peugeot, původní jsem zatím nevyndaval, tak nevím, co je na nich. Koukal jsem na Brisk, tam mi dost vadí, že klidně doporučí i svíčky bez respektování výměnného intervalu výrobce. Např. svíčku s intervalem 30000 km do motoru s výměnným intervalem 60000 km. A v tabulce doporučených svíček na to není upozorněno, to se člověk dozví až v dalších informacích u jednotlivých řad svíček. Pokud jde o svíčky vyšších řad, s vyhovujícím výměnným intervalem, ceny se moc neliší od "originálních". Našel jsem a-line40 za 228,- Kč a P3 za 238,- Kč. Takové ceny jsou v e-shopu i podnikové prodejně. Brisk bych docela bral, jako domácího výrobce, ale za těchto podmínek se mi ani nechce. Máte nějaké zkušenosti s Brisky řad a-line nebo P? Také jsem slyšel o nějakých špatných zkušenostech. Já takové nemám. Ani s PAL ani s Brisk.
Itall

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Itall »

skodovkar píše::D V mém případě jde jen o ložiska do bubnů na stovce, ale když už si budu půjčovat stahovák, tak to chci udělat pořádně. Našel jsem sadu obou gufer a ložiska za 180Kč a výrobce j uveden jen Japan. Můžu koupit ZKL a gufera samostatně, ale vyjde to určitě dráž :mrgreen:
Japonci (pokud to je skutečně vyrobeno tam - nevím) si dost zakládají na zemi původu. Po sundání válce na Gasgasu jsem hned spatřil velký nápis přes celou ojnici MADE IN JAPAN :) . Člověka to taknějak uklidní :lol: .
Itall

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Itall »

Tak jsem zjistil, že orig. svíčky pro P107 jsou snad Denso K20HRU11. Vyráběné v Maďarsku. Cena přes net také jen 107,- Kč/kus. I s poštovným atd. to může vyjít při koupi 3 ks tak o 100,- Kč/ks méně, než u prodejce Peugeot.
tomasp70

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od tomasp70 »

Jelikož mám staré Mondeo, tak jezdím na toto autovrakoviště a většinou jsem všecko sehnal. Co vím, tak nabízejí i nové díly za docela dobré ceny. Zboží si můžete nechat zaslat až domů.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od NOVON »

tomasp70: Jj Bílovec..Taky jsem tam jezdil,když jsem měl Mondeo...
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
gustavek22

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od gustavek22 »

Zdravim, kamarád mi doporučil na autodíly eshop http://www.automedik.cz , nemáte někdo s tímto shopem zkušenosti ve srovnání s cenou s ostatními shopy? Díky
Odpovědět