kapalina do ostřikovačů, zima

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Velvana

kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od Velvana »

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s kapalinou na zimu od Velvany. Na okně dělá neskutečný svinčik, při jízdě v noci je okno jakoby celé zašmudlené a je potřeba jej zas umyt a to se celé opakuje (kapalina se vypaří a po pár minutách vzniknou děsné fleky, skoro jak mastnota).
Myslel jsem, že je chyba v destilované vodě. Ale začínám mít pocit, že je to snad tak schválně od výroby, aby byla mega spotřeba... Kraje mimo dráhu stěračů jsou celé zalepené takovým divným nánosem, fakt jak kdyby byla ta kapalina mastná a lepil se na ni prach.
Navíc její odolnost do -40 °C v nezředěném stavu bych silně zpochybnil, teda nevím jestli jsem blb, ale destilky tam je tak max 15-20 % a při -5°C už mrzne na samotném okně, které není ani podchlazené jízdou...

Začínám uvažovat, že zbytek vyleju do kanálu...
Děkuji za postřehy.
FF

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od FF »

Ide o to ako predpisuje riedenie samotný výrobca, pretože mnoho ľudí si myslí, že keď je niečo napr. do -20°C a zriedia to 1:1, tak to bude do -10°C a to je veeeľký omyyyl!!!, nakoľko už samotný koncentrát je v nejakom pomere zriedený... ...ja používam refraktomer a riedím si podľa potreby napr. aj letnú zmes so zimnou do -40°C a nariedim si ju napr. na -10°C, keď sú iba slabé mrazy.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od bjukemen »

...kvalitna zmes dnes nieje k dostaniu, vsetky stoja za pi*u nech kupim akukolve každa hned namrza ked je von -10
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od Pitris »

Kvalitní směsi do ostřikovače existují, ne že ne, ale už bych je neředil. Žádnou destilku, nechat tak, jak je. Proč má přispěvatel Velvana takovou zkušenost nevím - snad blbá várka, nebo to někdo "napančoval" - výrobky firmy Velvany špatné nejsou. A taky důležité jsou dobré stěrače. Já mám s Glacidetem zkušenosti dobré, ale používám neředěnou směs / na -30 nebo -40°C.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od bjukemen »

..najhorsie je ked ma auto supercistenie skla az viete co myslim to dlhe 4-5 sekundove striekanie na sklo, napr ocova alfa to ma a tam jedna nadobka je na jednu dlhsiu cestu na dialnici ked je hnusne
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od FF »

bjukemen píše:...kvalitna zmes dnes nieje k dostaniu, vsetky stoja za pi*u nech kupim akukolve každa hned namrza ked je von -10
...ak máš v nádobke napr. 25% nejakej letnej a doleješ to tou do -20°C, tak sa nečuduj, že ti to mrzne pri -10°C.
Ja kupujem najčastejšie v Lidli a Metre a žiadny problém s ňou nemám - dokonca refraktometer ukazuje na chlp rovnakú teplotu, ako je deklarovaná - teda aspoň doteraz - vždy, keď som meral.
Naposledy upravil(a) FF dne ned led 20, 2013 16:59, celkem upraveno 1 x.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od bjukemen »

..refraktometer je jedna vec a ralita druha asi jazdis malo, ale ja vela s ocom ako druhy sofer, lidl zimna,kupuje sa najcastejsie ta jedna 5L je na jeden den a i tak mrzne za jazdy
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od FF »

Realita je jedna vec, refraktometer druhá a test v mraziaku tretia... ...to vieš pri prúdení vzduchu okolo automobilu sa nemrznúca zložka vyparí rýchlejšie ako voda a tá si potom môže zamrznúť ako len chce a tak treba buď spomaliť, alebo kúpiť nemrzku na nižšiu teplotu.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od bjukemen »

..ale zimnu vodu do -20 nekupujem preto aby pri -10 zamrzala na skle...


..kupim do -40 origo na slovanfte ta by mala byt hadam lepsia
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od FF »

...ale ten údaj od výrobcu platí pri státí auta na parkovisku - za jazdy si treba pripočítať k údaju cca +10°C, takže ak je -10°C, tak treba kupovať kvapalinu označenú do -30°C, lebo tá do -20°C je vtedy na hrane.
Návštěvník

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od Návštěvník »

A v žádném případě nesmí přijít zimní do zbytku letní v nádobce ostřikovače!!!
FF

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od FF »

Presne tak! Zimná môže prísť do styku s jesennou, alebo jarnou - avšak v žiadnom prípade nie s letnou! :lol: :mrgreen: :wink:
velvana

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od velvana »

Kluci,
jednak jsem se s tím nikdy nesetkal a kdyby obyč. destilka s jarem nenamrzala, tak je 100x lepší jak ta Velvana.
Díky za názory, ale toto je opravdu katastrofa. Dnes jsem jel s druhým autem, to samé, takové šedé čmouhy po vysučení okna proudem za jízdy. Jak když použijete silně minerální vodu k naředění směsi.
Zbytky letní tam byly možná tak v srpnu... Před zimou jsem komplet nádrž na kapalinu vypustil a začal čistě se zimní.
Refraktometr znám, ale k vůli tomu jej přece každý nekupuje.
V koncentrátu nezředěném je ta Velvana do -40 °C a netvrďte, že když je minus tři, až čtyři pod nulou, max. 15 % destilky, že to začne namrzat ještě před výjezdem... I kdyby tam bylo 25 %, tak dle údajů výrobce je tam rezerva dost velká.
Když jedete v -10 °C, tak než se ohřeje sklo od topení, tak tam máte klidně -25-30 °C na vnější straně okna, to je fyzika, to je samozřejmost.
Fakt mně nejvíc štvou ty podivné čmouhy a takové znečištěné sklo po aplikaci a setření té kapaliny. :shock:
Návštěvník

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od Návštěvník »

Ani to ne! :D

Teď vážně: složení (obsažená aditiva) těch letních/jarních/podzimních spolehlivě likviduje požadované vlastnosti té zimní/nemrznoucí!
Návštěvník

Re: kapalina do ostřikovačů, zima

Příspěvek od Návštěvník »

velvana píše:...Fakt mně nejvíc štvou ty podivné čmouhy a takové znečištěné sklo po aplikaci a setření té kapaliny. :shock:
Příliš mnoho etylenglykolu, který se tam přidává, aby zpomalil vypařování lihu za jízdy.
Odpovědět