Je v benzinu olej?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Host

Je v benzinu olej?

Příspěvek od Host »

Zdravím, asi hodně lidí ve svém životě řešilo otázku: Dal sem do toho benzinu olej nebo ne? Zajímalo by mě jestli se to dá zjistit, a jak? Někdo to řeší dolitím dalšího oleje v určitém poměru. Osobně jsem na internetu našel zajímavej tip. Vzít kus kancl. papíru, kápnout na něj vzorek, a pokud se po oschnutí na něm objeví olejová skrvrna, benzín olej obsahuje. Celkem jednoduché :lol: Ted sem to zkoušel u měsíc odstatého benzinu se sportovním sysntetickým olejem, a nějak mi to nefungovalo :?
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Durex »

Já to teda poznám na prstech jestli to maže nebo ne :) Ale poměr nepoznám :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Itall »

Syntetický olej v nízkém poměru se v benzinu skoro nepozná - tedy na omak. Na papíře by logicky mastný flek zůstat měl, ale nezkoušel jsem. Jenže v nízkém poměru tam nebude flek jak od vazelíny, možná se to špatně identifikuje. Doporučuji smíchat si nový benzin s olejem a porovnat na papíře. To je pech, nevědět :D .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Durex »

zajímavý,syntetiku 1:50 v benzínu poznám a že sem to zkoušel zrovna nedávno ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Pitris »

Pokud je nádoba s (mix)benzinem měsíc v klidu, tak se klidně mohlo stát že olej (pokud tam byl) klesl na dno a když se vzal vzorek na papír z vrchu, nemusel se na papíře olej projevit....
Ale raději v mixu olej 2x než vůbec....

PS: Honzo vypadá to, že si Itall myslí že on je referenční, a že se vše poměřuje podle něj....:)
Když to on nepozná tak to nepozná nikdo, když to on necítí tak to tam není, když to on neslyší tak to neexistuje a když to on neumí tak to nejde :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Brembo »

vačšina 2T olejov je už farbená,do červena,modra a na sfarbení zmesi sa to odrazí.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Hombre »

Když nevím, tak dám ještě jednou. Více oleje motor přežije ale bez něj asi moc dlouho ne.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Durex »

Je to sice pravda a z hlediska zadření/nezadření je to bez debat. Ale 2x tolik oleje taky nedělá dobrotu. To,že to bude kouřit je asi ten nejmenší problém. Bude se zanášet svíčka,zakarbonovávat motor a z výfuku to bude hezky kapat. Ale pokud to nebude na dlouhodobý použití,tak se nic nestane.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9916
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Colommbo »

Pitris píše:...tak se klidně mohlo stát že olej (pokud tam byl) klesl na dno...
Upřímně - nějak si neumím představit důvod, proč by se tak mělo stát... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Pitris »

No - jestli jsem tehdy ve škole dával pozor :) tak není olej těžší (nebo hustější) než benzin :?: Voda v benzinu taky klesne ke dnu....:( A pamatuji to i z dob, kdy jsem jezdil na kývačce - když byla po zimě v nádrži voda a otevřel si kohout, tak si ji pěkně pustil do karbecu a nenastartoval. A když ne voda a obsah v nádrži si napřed "neprohoupal a nezamíchal", tak to bylo po prvním startu jako dýmovnice :P bo tam dole bylo oleje mnógo....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Durex »

A co zase vím já,tak se úplně nedoporučuje mít dlouho smíchaný olej s benzínem,protože postupně ten olej v benzínu degraduje a pak neplní na 100% svoji funkci. Takže mít v kanystru mix pro motorovou pilu přes rok je taky na pováženou ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9916
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Colommbo »

Mno, dle mého soudu je olej v benzínu rozpuštěn a tedy utvoří homogenní směsku a nemá co ke dnu klesnout. Voda je něco zcela jiného, v benzínu či naftě je prevít, páč se s nimi nesmíchá a klesá dolů.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Pitris »

Ano, voda je onačejší oleje, ale i frakce které do a v benzinu přidá a rozmíchá přímo jeho výrobce se časem "umí" separovat....a udělat "neplechu". Ale přít se nechci, nevím to s tím olejem určitě - možná i ta JaWka to dělala kvůli něčemu jinému - pro Hosta to byl jen tip....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Itall »

Také je potřeba rozlišovat "špínu" M2T (s jeho poměrně vysokou hustotou) a moderní oleje, které jsou jednak rozpustilejší a jednak mají hustotu blíže hustotě benzinu. Dnešní oleje lépe v benzinu "drží". Já jsem tedy měl v nádrži přes zimu mix oleje s benzinem vždy a nikdy žádný problém. Před prvním natočením na jaře jsem to ještě propérováním zamíchal, no, jen preventivně.
Co se týká barvy oleje - kdyby tazatel používal olej výrazné barvy, která se ještě výrazně liší od barvy benzinu, kdyby znal původní barvu benzinu a věděl, co udělá s barvou přídavek oleje, asi by se neptal...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Je v benzinu olej?

Příspěvek od Brembo »

Durex píše:A co zase vím já,tak se úplně nedoporučuje mít dlouho smíchaný olej s benzínem,protože postupně ten olej v benzínu degraduje a pak neplní na 100% svoji funkci. Takže mít v kanystru mix pro motorovou pilu přes rok je taky na pováženou ...
Ako píšeš,v jednom fore o motorových pílach sa o tom užívatelia presvedčili.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět