Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Colommbo »

Osobně takovou zkušenost nemám, ale tvrdívá se, že některý olej si s motorem prostě "sedne" a jiný třeba nee (byť oba dva stejné, totožné specifikace) a týká se to zvukového projevu či spotřeby oleje - je to něco mezi nebem a zemí a těžko to zdůvodnit, ale je to prostě tak, asi konkrétně použitá aditiva... :? Nicméně jsem názoru, že jsou-li hydroštely v pořádku a mazací cesty nejsou zasviněné, použitý olej by na ně (hydroštely) vliv mít neměl, resp. ne takový, aby s jedním byly ventily slyšet a s jiným nee... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od lengy60 »

Já co pamatuji,tak jsme v našem servise(Škoda)používali oleje Mobil normálně a bez problémů.Někdy se to střídalo s Shellem,podle dodavatele. On byl tehdy Mobil dost za ranec,takže měl zákazník volbu.
Jen se zeptám,ten Mobil jste kupovali kde?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Daniel

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Daniel »

Mobil je koupený v orig. 4l balení, od firmy která má hodně velké odběry olejů od Mobil ve Zlíně a za to dám ruku do ohně, protože je to největší Truck service ve Zlínském kraji. Nezbude mi asi nic jiného, než zkusit použít nějaké aditivum a po cca 8tkm olej zkusit vyměnit za jinou značku, protože mi příjde divné, že by se hned po výměně oleje začaly tak hodně hlasitě ventily projevovat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Pitris »

Daniel píše:Pitrisi: Hydroštely nebo ventily jsou celkem dost slyšet teď po výměně oleje za Mobil X1 3000 5W40 u studeného motoru a u zahřátého motoru, když přidám plyn na volnoběhu na cca 2500ot a otáčky začnou padat kolem cca 1800ot-tak se klepot trošku projeví. Můj dotaz zní, jestli to opravdu není dané výrobcem oleje, že by olej měl v sobě něco jiného než výrobce aut doporučuje??....
Může být a Colommbo to tu napsal - je to divné, ale opravdu některý olej motoru "sedne" a je :wink:
a jiný (byť podle všech specifikací stejný) se projevuje jinak :( Dá se vyzkoušet jiný - můžeš Total, Shell - některé motory mohou být "vybíravé", můžeš i tu přísadu; je to na Tobě. A když bys tam ten Mobil nechal třeba 2tkm, tak Ti to aspoň ten motor "propláchne" (byť uznávám, že je to trošku "drahé čištění).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od lengy60 »

No,mně spíše zaráží to originální 4L balení. :shock: Asi nějaká speciální edice pro ČR. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že třeba tady http://www.opieoils.co.uk/c-1873-mobil- ... px#Filter=[pagenum=1]& jsou pětilitrovky, ale třeba u alfiho nebo i zde na e-shopu jsou některé Mobily i čtyřlitrovky....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Daniel

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Daniel »

Mimo jiné standardní balení ve většině e-shopů v ČR, když se podíváš na internet :wink: dražší varianta proplachu, ale osobně si myslím, že ten mobil tomu motoru nesednul.. zkusím se dopátrat oleje, jaký tam býval doposud, tipuju orig. 5W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od lengy60 »

Protože jsem šťoura,tak už 3/4 hodiny lítám po netu. :D Na západ od Rozvadova jsou balení 1,5,20,60 a 208L.Na východ od Rozvadova,tedy východní blok jsou už k vidění balení 4L. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Daniel

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Daniel »

Zkus se podívat třeba na heureka.cz a zadej si tam 4L mobil a uvidíš tam třeba hodně ověřených e-shopů mimo jiné.. příjde mi jako nesmysl, kupovat 5L kanystr, když mám náplň motoru 3,7L :wink: :lol: 8)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od lengy60 »

A co mi asi tak heuréka řekne? :roll: Jako že je to spolehlivý obchod z hlediska dodání zboží? :D Vždyť to píšu,specialitka pro východní blok. :D Mám motor 3.7 tak si koupím 4x1L nebo 5 L a zbytek schovám,olej se za rok nezkazí.Ale třeba se pletu a je to nějaká novinka,která se šíří z východu.Koneckonců sluníčko taky vychází na východě. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Daniel

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Daniel »

Řekne ti třeba, že po celé republice prodávají i 4l Mobil a jen v Rozvadově 5l, protože tam 4l mají zákaz prodávat, nebo to k Vám bohužel ještě nedorazilo :P :P :P :shock: Nás v servise ve škodě učili, dodržovat lhůtu výměny rok nebo km které jsou pro olej dané, nevím jak u Vás, ale ta 1000,- ročně mě opravdu nepoloží :wink: :!: :idea: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Pitris »

Chlapi - nenechte prchlivost cloumat svými majestáty :P Vždyť jsou vánoce :wink:
Jinak ofiko čtyřlitrovky má třeba Agip/Eni, Aral, Eneos, Gulf, Motorex, OMV, Q8, Valvoline, Yacco....
Ale je fakt že vybrat olej, který motoru bude fakt "pasovat" může být trošku potíž, protože každý :x motor (nejenom každý typ motoru) může být trošičku jinej.... :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od lengy60 »

No právě, v celé ČR a dál na východ seženeš 4L balení a na západě ne,divný co? :D Koukni na eBay.de amazon atd. ,žádné balení 4L se nekoná. :shock: Jinak moc nechápu tu větu o těch penězích,já měním olej max po 12 tis.přestože výrobce doporučuje po 30 tis.Kupuji ovšem v Německu a ne zde z velice dobrých důvodů.Mrkni se schválně na ten kanystr zezadu a napiš,kde je olej vyroben. :wink:
Pitris: Já nevidím žádný důvod k prchlivosti,jen pouze konstatuji,že je to balení divné,to je celé.Jinak je mi vcelku jedno,co si kdo do motoru nalije. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Pitris »

Asi tak nějak :wink: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Daniel

Re: Jaký olej VW Touran 1.6Fsi 85kW

Příspěvek od Daniel »

Olej kupuju pouze tady od ověřeného zdroje a na kanystru je made in EU-Italy. Olej měním pravidelně co 8-10tkm nebo každý rok, protože těch 1000,- včetně olej.filtru mě finančně nepoloží.. :wink:
Odpovědět