Jaký olej T Corolla 1.8 142kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Nemaž Chleba

Jaký olej T Corolla 1.8 142kw

Příspěvek od Nemaž Chleba »

Momentálně používám olej od Castrolu 5w 40. Co čtu tak Castrol tu moc nedoporučujete. Mohu tam nalit 5w 40 od Liquid Moly? Jen se mi nedaří sehnat jaká spec. třídy doporučuje Toyota do mého motoru. Máte někdo zkušenosti? Výměný interval mám cca 5t km.

Předem moc děkuji za odpověď.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Příspěvek od tomvm »

Zdar nemaž chleba :D Pokud dáváš Castrol EDGE tak je to v pořádku, jen si za olej dost zaplatíš. LM samozřejmě dávat můžeš např. http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=966 a měň po 10tkm/1rok ... 5tisíc je zbytečně málo pokud to ujedeš za míň než rok :wink:
Nemaž Chleba

Příspěvek od Nemaž Chleba »

Právě že dávám Castrol Magnatec...dával to tam předchozí majitel tak jsem v tom pokračoval. Nebo není jěště lepší volba jak LM?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Nemaž Chleba píše: Nebo není jěště lepší volba jak LM?
V nějakém paralelním vesmíru je možné i toto :D
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Příspěvek od tomvm »

Motor ti poděkuje když přejdeš z magnatecu na LM :P jakej tam budeš LM dávat ?
modelář

Příspěvek od modelář »

tomvm píše:... a měň po 10tkm/1rok ... 5tisíc je zbytečně málo pokud to ujedeš za míň než rok :wink:
Tak to určitě ne! Vždyť se podívej na objem vs. výkon toho motoru: jedná se o kompresorovou verzi. :idea: Určitě bych nešel s intervalem nad 7,5 tis. km, přičemž těch 5 tis. km považuji za optimum!

A sám za sebe řeknu, že snad úplně každý olej je lepší, než právě Magnatec!!! :twisted:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:Tak to určitě ne! Vždyť se podívej na objem vs. výkon toho motoru: jedná se o kompresorovou verzi. :idea: Určitě bych nešel s intervalem nad 7,5 tis. km, přičemž těch 5 tis. km považuji za optimum!

A sám za sebe řeknu, že snad úplně každý olej je lepší, než právě Magnatec!!! :twisted:
Nene jedná se o atmosferickou verzi. S kompresorem to má o pár koníků víc.

Jěště netuším jaký LM. Přes zimu jsem nejezdil a teď už mám interval výměny, tak jsem si řekl že zkusím něco lepšího. Co říkáte na tento? http://www.axa-oleje.cz/liqui-moly-synt ... h-tech-5lt vyplátí se připlatit?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Vždyť ho tady máš na odkazu od tomvm taky, a i levnější. Je to dobrý olej :!: a :wink: volba.
5w40 to "zvládne umazat" taky dobře, zvláště pokud měníš po těch asi 5-ti tkm,
ale pokud by si využíval těch skoro 195 kobyl fakt pořádně, vůbec by nebylo od věci se poohlédnout po oleji 5w50 (na zimu nebo celoročně), nebo 10w50 na léto.....Pár tipů:
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=668
http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=420
....a dobře se dají použít ve třídě 5w50 třeba i Agip Eurosports nebo Millers Oils XFS,
a v 10w50 Total Quartz RACING
(a co se týče toho Magnatecu, můj názor je stejný, jako modelářův.....)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tomas17
Příspěvky: 65
Registrován: stř úno 10, 2010 21:51

Příspěvek od Tomas17 »

S LM 5W-40 u japonskych aut (konkretne Honda Legend a Lexus GS430) moc dobre zkusenosti nemam. Beh motoru byl vzdy subjektivne hrubsi a ne zcela pravidelny. Konkretne u Lexusu jsem zkusel po LM Mobil1 5W-50, na nej se motor ztisil a sel pravidelne, ale nejlepsi zkusenost mam s Motulem 8100 5W-40. Na nej bezi motor subjektivne nejlepe. Jinak do motoru Tve Corolly je doporucen, jestli si dobre pamatuji, min. SJ v 5W-30. Urcite bych ale zvolil aspon tu 5W-40. Tyto motory jsou velmy nachylne na kvalitu oleje a vzhledem k tomu, ze toci cca 8000 otacek, tak je potreba hlidat spotrebu oleje, dodrzovat vcasnou vymenu a pouzivat pouze kvalitni oleje :!: Jinak jsou to velmi podmanive motory a kdo ma rad v aute az skoro motocyklove otacky, tak ten je u tohoto motoru na spravne adrese. Projevem je tento motor obdoba VTEC od Hondy.
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Příspěvek od Shi »

Já bych použil Motul 8100 x-max 5w-30 (API SL, ACEA A3) ten si s vysokými otáčkami poradí a nebude se nikde napékat, protože po spálení esterů prý prakticky nezůstává skoro žádný karbon.
Nemaz Chleba

Příspěvek od Nemaz Chleba »

Ach jo, dneska jsem chtěl objednat ten LM. Ono to je tak, že já jsem přes týden pryč, takže s autem jezdí max přítelkyně na nákup a to možná 1x do týdne. O víkendu s tím pak jezdíme delší trasy, většinou pracovně, takže to auto nejezdí nonstop v červeném poli. O tom svědčí i spotřeba 7,8l na 100. Koukám na ten Motul, sice chcu autu dát modré z nebes, ale dávat co dva měsíce 1700 za olej, nevím jestli bych to utáhl. Pokud to je lepší volba jak LM tak se hold uskromním.
Musím před změnou značky vyčistit motor nějakým tím přípravkem? Motor byl čistěnej cca před 9tkm. Pak mi tam mechanici nalili nějakej 5w-30 a nechtěli říct ani značku, tak jsem raději po 4t vyměnil a nalil ten muj castrol 5w 40 a najel jsem s tím těch cca 5tkm. Tak je třeba, nebo by neměl být problém?

Našel jsem Motul 8100 X-Cess http://www.motogaraz.cz/zbozi/16696/MOT ... ni-5-litru a ta cenovka by šla, budu to brát na firmu, tak to bude jěště o něco mín bolestné. Je to ten, nebo raději tu 30?

Jinak mnohokrát děkuji za Váš čas.
Tomas17
Příspěvky: 65
Registrován: stř úno 10, 2010 21:51

Příspěvek od Tomas17 »

Jak jsem psal, mam s Motulem 8100 5W-40 velmi dobre zkusenosti, proto jsem Ti ho doporucoval. Ja osobne bych pouzil spis 5W-40, je tam vetsi rezerva a tyhle motory jsou hodne nachylny na olej. Jeste muzes zkusit treba Millers Oils, ale nemam s temito oleji zadne osobni zkusenosti, popr. Mobil1, Agip ...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Příspěvek od jerome »

Nemaz Chleba pozri sa akú špecifikáciu odporúča TOYOTA do tvojho motora potom si nájdi aký olej/značka tomu vyhovuje a vyber olej za rozumnú cenu. Netreba tam liat zbytočne predražené oleje. Ani tu neplati: čim drahší tym lepší :!: :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pokud měníš olej co 5tkm, tak žádné čištění není potřeba. Ten Motul 8100 X-CESS 5w40 je taky dobrá volba, ale není "z levných", a není jediný kvalitní. Dobrých značek olejů je tady na vlákně více - můžeš si vybrat, a "vedle nešlápneš" - Liqiu Moly, Total Quartz, Q8, Agip, Millers oils, Mobil1.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Nemaž Chleba

Příspěvek od Nemaž Chleba »

Pitris píše:Pokud měníš olej co 5tkm, tak žádné čištění není potřeba. Ten Motul 8100 X-CESS 5w40 je taky dobrá volba, ale není "z levných", a není jediný kvalitní. Dobrých značek olejů je tady na vlákně více - můžeš si vybrat, a "vedle nešlápneš" - Liqiu Moly, Total Quartz, Q8, Agip, Millers oils, Mobil1.....
Fajn, tak jsem si objednal ten Motul. Cenově to vychází o kilo mín než ten Castrol co jsem bral, tak snad mi to motor oplatí že se mi nezadře :)

Jinak všem moc děkuji. Už začíná sezóna, tak budu odzimovat a hurá na silnice :)
Odpovědět