Jaký olej Š Octavia 2.0TDI 103KW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Marťas

Jaký olej Š Octavia 2.0TDI 103KW

Příspěvek od Marťas »

Kupuju Š Octavia, r.v. 2005 2.0TDI, 103 KW. Motor má najetých cca 120000 km, chci tam dát olej 5w-, popř. 0w. V první fázi tam dám nějakej levnejší, aby to propláchl, na ten najedu cca 1000,-Km, pak dám nějakej lepší. Co přesně doporučuje výrobce nevím, ale dám na vaše rady. Z olejů chci použít něco ze značkových, na finanční úsporu v tomto případě hrát nebudu. Jinak auto jezdilo jako podnikové u Simensu tři roky, jak se kdo o ně staral nevím. Zítra ho budu prohlížet s mechošem, snad bude OK :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jestli tu oktávku budeš kupovat a nevíš jak se sní zacházelo, tak se vyvaruj motoru s kódem BME. V tomhle proběhu Km se začíná projevovat dost známá nemoc 2-litrů a to je praskání hlav. Začíná to malou ztrátou chladící kapaliny a vede to až k 1litru na cca 1000Km. Jinak olej musí splňovat normu WV 505.01
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tie znackove tak tam by som ja osobne siel do Mobil 1 alebo Mobil
dobra skusenost s Mobil Synt S 5w40
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mól dynamit prima 5-40
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

V rodině tohle auto máme a nic jinýho než mobil1 0w40 nikdy nevidělo.
Marťas

Příspěvek od Marťas »

Ahoj, tak prohlídka auta proběhla, serviska k autu není, jaký tam byl olej a kdy byla polední výměna se prokazatelně neví. Našel jsem dobrou cenovku Q8 Formula Excel 5W/40, tak ji tam dám na 2000 km, pak mobil 0W-40. Co vy na to :) ?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Marťas píše:Ahoj, tak prohlídka auta proběhla, serviska k autu není, jaký tam byl olej a kdy byla polední výměna se prokazatelně neví. Našel jsem dobrou cenovku Q8 Formula Excel 5W/40, tak ji tam dám na 2000 km, pak mobil 0W-40. Co vy na to :) ?
Tento olej v rodině také používáme. Dobrá volba :wink:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Abys něco neposr...,jestli máš předepsanej olej 505.01 tak Mobil 1 0W-40 a ani to samý ve verzi TurboDiesel použít nemůžeš,nesplňují normu VW505.01.Pokud budeš chtít použít Mobil1 tak jedině 5W-30 ESP nebo Mobil Synt S Special V.A u tý Q8 se taky koukni na normu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:Abys něco neposr...,jestli máš předepsanej olej 505.01 tak Mobil 1 0W-40 a ani to samý ve verzi TurboDiesel použít nemůžeš,nesplňují normu VW505.01.Pokud budeš chtít použít Mobil1 tak jedině 5W-30 ESP nebo Mobil Synt S Special V.A u tý Q8 se taky koukni na normu.
Ta Q8 to splňuje, viz:Q8 Formula Excel 5W/40 (4 l)
Specifikace: SAE 5W/40, ACEA: A3, B3, B4, API: SM/CF, MB 229.1, BMW Special Oil, dop.: VW 500.00, 502.00, 505.00, 505.01- pumpe düse- (PD), Porsche GL, Ford ESE-M2C 153-E, GM 6094 M, Peugeot TU-3 Test, Rover Group RES.22.OL.G4, RES.22.OL.PD2.

Ta Octavka má kód motoru BKD. Normy olejů ještě nevím, posrat bych to na oleji nechtěl
:?
Marťas

Příspěvek od Marťas »

Jak to forum pročítám, tak ty oleje jsou věda, alchimie, zkušenosti :roll: tak z toho mám nervy :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Auto - škoda do tohoto vozu dává Shel 5W-30
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

podla toho co som sa docital tu, tak je otazka ako natom budes jazdit...ak dlhsie useky tak 5w-40
ak kratsie tak 5w-30

aspon sa mi zda

za dlhsie useky sa pocita napr: cca 5km v meste->55km dialnica->10km mesto? a presne naopak domov?:)

inak mobil synt s 5w-40 je dost dobry olej
Marťas

Příspěvek od Marťas »

Každý den do hokny do Brna, cca 20km, něco málo po městě a pak zase zpět. Ten můj motor se rouboval do Audin 43, A3 a do celé řady VW. Tak tam dám asi ten Mobil 5W-30, ale dost jsem četl o velké spotřebě této specifikace v tomto motoru :( tak nevím no Ten olej tam nechám na pevný servisní interval, filtr dám originál. Váš názor pánové, poraďte, díky.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Auto - škoda do tohoto vozu dává Shel 5W-30
Jen upřesnění..VW-ŠKODA AUTO do tohoto vozu dává olej Fuchs Titan GT 1 5W-30...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:Auto - škoda do tohoto vozu dává Shel 5W-30
Jen upřesnění..VW-ŠKODA AUTO do tohoto vozu dává olej Fuchs Titan GT 1 5W-30...

Autonova Brno - autorizovaný servis a prodej nových vozů dává Shell a je pokyn Škody a.s. ho dávat v šude.
Odpovědět