Jaký olej Š Octavia 2.0TDI 103KW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Marťas

Příspěvek od Marťas »

Dík, možná splní, ale Mobil 1 bude asi o něco lepší atky pro svůj klidnej pocit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Marťas píše:S Octavou se chystám v létě do Chorvatska, takže popojížďky v kolonách, dálnice atd. Snad to Mobil umaže, patří mezi nejlepší z nejlepších na trhu :wink:
Oleje xw30 jsou dělané na trvalou zátěž při venkovních teplotách do +35°C. A zvládnou krátkodobě i vyšší, ale trvale provozovaný a zatížený motor při vyšších teplotách "by mohl mít problém". Ale ten Mobil1 ESP 5w30 je olej s normální viskozitou dle ACEA, (což je při vysoké okolní teplotě výhoda při mazání), tak by neměl být problém ani v Chorvatsku.
sss píše:ahoj dej tam avanol 5w-30 je za dobrý prachy a splní stejný účel jako jiný ahoj
seš celkem odvážný - dávat na stejnou úroveň Avanol a Mobil1
sss

Příspěvek od sss »

všechny oleje jsou stejný jenom záleží co chceš sám ja osobně dávam avanol a v pohodě neznám důvod včem je špatnej než q8
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Anonymous píše:
Anonymous píše:Auto - škoda do tohoto vozu dává Shel 5W-30
Jen upřesnění..VW-ŠKODA AUTO do tohoto vozu dává olej Fuchs Titan GT 1 5W-30...
:D vtipálku :D
Takže pro úplnost Škoda Auto v Mladé Boleslavy dává z prvovýroby do těchto motorů Shell Helix 5W30 longlife :idea:

Přesný název oleje nevím, ale až tam dnes pojedu, mohu se na lince podívat :idea:

Fuchs NEDÁVÁ ŽÁDNÁ automobilka jako prvonáplň.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Anonymous píše:Nic to nemění na faktu, že jsou jejich auta vyrobena s olejem zn.Fuchs.
Tohle by mě zajímalo - předložte důkaz Vaší nepravdy.
Já jej mám.
Ještě loni dávali všude Castrol. Nyní dávají Shell a Castrol pouze pro vozy do Německa a do Ruska.

Ve Škodovce jsem u linky velice často, byť tam nepracuji. Ostatně Škoda Auto by Vám určitě na vyžádání sdělila, jaký olej používá do prvovýroby.
Mimo jiné stačí zajít do jakéhokoli autosalonu škoda u nás, nadzvednout kapotu libovolného vozu Škoda a podívat se na nálepku, která je nalepená vedle rámu u rámu masky u levého předního světla - co je tam asi napsané?!? :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

sss píše:všechny oleje jsou stejný jenom záleží co chceš sám ja osobně dávam avanol a v pohodě neznám důvod včem je špatnej než q8
Možná už nejsou vyloženě špatné oleje, všechny budou mazat, otázkou je, co "to ostatní" :shock: - jsou oleje nicmoc, dobré a ještě lepší - ale rozhodně nejsou stejné.....
raid

Příspěvek od raid »

do novych aut se leje minerál a při prvním servise se tam pak dáva doporučený olej shel je jen doporučenej olej žaádný vyrobce nemuže nakázaz t značku a pokud ano bude hodně platit pokuty a věřte tomu z prvovýroby je tam 15w-40 na takzvaný záběch a proplach proč myslíte že se tak brzo mění na servisech olej ahoj
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

raid píše:do novych aut se leje minerál a při prvním servise se tam pak dáva doporučený olej shel je jen doporučenej olej žaádný vyrobce nemuže nakázaz t značku a pokud ano bude hodně platit pokuty a věřte tomu z prvovýroby je tam 15w-40 na takzvaný záběch a proplach proč myslíte že se tak brzo mění na servisech olej ahoj
tak 15w40 se dával do Felicií a Favoritů, ne teď - a tady je řeč o nových Oktávkách, kde může být první garančka taky až po 30-ti tisících km. Tam by asi olej "minerál 15w40 na záběch" neobstál.
Jinak - pravdu máš v tom, že značku oleje výrobce motoru předepsat nesmí - může jen doporučit. Naopak předepsat musí výkonnostní a kvalitativní úroveň oleje.
A není pravda, že když je předepsán třeba olej VW 505.01, že tam dají v prvovýrobě "na záběch" 15w40.
Slavo

Příspěvek od Slavo »

Ako vybrať ten najlepší olej pre Vaše auto je veľmi pekne napísané tu:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... %20-%2078k :wink:
Marťas

Příspěvek od Marťas »

Pánové, díky za vaše příspěvky, už mám v autě Mobil, auto si pomlaskává úplně stejně jako u té Q8 :D Pokud bych neměl nakoupenej Mobil od kamoša ze servisu a neměl na něj lepší cenu, tak bych zůstal u té Q8. Ale dobrej pocit je dobrej pocit!! Jinak Brňákům jako Pitris a Řepoňa necháme se švárem v případě zájmu olej Mobil za naši cenu :D
/ ps111@seznam.cz /. Pokud bych neměl svůj zdroj, zcela určitě bych nakoupil u Alfiho :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Dík, v případě zájmu se ozvu, ale (zatím) používám k plné spokojenosti oleje Q8 :wink:
miru

Příspěvek od miru »

Pitris píše:Dík, v případě zájmu se ozvu, ale (zatím) používám k plné spokojenosti oleje Q8 :wink:
Ahoj Pitris-uvažuju o té Q8 do PD 77KW (v Altee,nedávno si mi v jiném tematu radil k mému dotazu volba mezi Mobil Syst S Special V nebo Castrol Edge). Zatím jsem tam měl Repsol dané specifikace,chci zkusit něco jiného a přiznávám že ta cena za Q8 je hodně zajímavá.Měním po cca 12 tkm. TAk jsetli bys mi ji doporučil do mého Pd čka.
Díky.
řepoňa

Příspěvek od řepoňa »

Marťas píše:Pánové, díky za vaše příspěvky, už mám v autě Mobil, auto si pomlaskává úplně stejně jako u té Q8 :D Pokud bych neměl nakoupenej Mobil od kamoša ze servisu a neměl na něj lepší cenu, tak bych zůstal u té Q8. Ale dobrej pocit je dobrej pocit!! Jinak Bňákům jako Pitris a Řepoňa necháme se švárem v případě zájmu olej Mobil za naši cenu :D
/ ps111@seznam.cz /. Pokud bych neměl svůj zdroj, zcela určitě bych nakoupil u Alfiho :wink:
mě stači rozlivané rowe z kuřima a do kostelní káre jednó za rok,kilo sem,kilo tam,hóbeles záleži. jináč dikec za nabídko.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

miru píše:
Pitris píše:Dík, v případě zájmu se ozvu, ale (zatím) používám k plné spokojenosti oleje Q8 :wink:
Ahoj Pitris-uvažuju o té Q8 do PD 77KW (v Altee,nedávno si mi v jiném tematu radil k mému dotazu volba mezi Mobil Syst S Special V nebo Castrol Edge). Zatím jsem tam měl Repsol dané specifikace,chci zkusit něco jiného a přiznávám že ta cena za Q8 je hodně zajímavá.Měním po cca 12 tkm. TAk jsetli bys mi ji doporučil do mého Pd čka.
Díky.
předpokládám, že používáš http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=735 a chceš přejít na http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=417
Tady těžko říct, jestli zůstat u Repsolu, nebo přejít na Q8 - obě značky mají svoji kvalitu, oba oleje mají VW505.01 schválení - je to na Tobě....můžeš použít kterýkoliv; někdo tvrdí, že by se značka oleje měla občas vyměnit, někdo říká, co funguje - neměň....
ale bez obav můžeš tu Q8 použít. Mě osobně se mezi Repsolem a Q8 volí "blbě", protože obě značky používám (a nejen já) - Repsol v motorce, Q8 v autě.....a SPOKOJENOST - (občas "mrknu" i dovnitř motoru)
Lu2cz

Re: Jaký olej Š Octavia 2.0TDI 103KW

Příspěvek od Lu2cz »

Tak jsem si také dělal na internetu výzkum, jaký olej do 2.0 TDI 103kw přítelkyně a dle doporučení by olej měl splňovat normu VW 507.00 - což je zmiňovaný Mobil1 ESP Formula 5W-30, také Castrol Edge Professional Longlife III 5w30 :-) a Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W30 .... všechny mají normu VW 507.00... Castrol prý nemá ani jednu rafinérku (takže jen kupují a polepují plastové obaly) a jsou předražené na úkor skutečné kvality, takže prý vychází poměr kvalita/výkon/cena nejlépe ten Mobil1.... ale člověk asi nic nezkazí, když dá cokoliv s VW 507.00 a kolem 5w30.... Jinak nevím jaké máte zkušenosti, ale přítelkyni motor celkem dost "žere" olej, počítám že tak 1l na 5-8t km....
Odpovědět