jaký olej pro 206 hdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Martin Brána

jaký olej pro 206 hdi

Příspěvek od Martin Brána »

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz. Pořídil jsem pro manželku 206 Hdi 2,0 66kw motor RHY rok 2000. Chci tam vzhledem k najetým km dát 10w40. Nevím ale jakou značku zvolit dle specifikací. Je možné něco použít od Shellu?

Děkuji za info. Martin Brána
Návštěvník

Re: jaký olej pro 206 hdi

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den.Používal jsem 10W/40 ve stejném motoru,jen to byla Xsara.Naléval jsem tam Valvoline Durablend ,Mol Dynamic Max a nakonec jsme lil Total Quartz 7000 Diesel ,což je doporučován od výrobce a u něj jsem zůstal.Auto má najeto přes 260 000km a jezdí dále bez problému i s původním turbem :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jaký olej pro 206 hdi

Příspěvek od Pitris »

V roce 2000 Peugeot ještě svoje normy nespecifikoval a pokud nebudou časté studené starty a krátké popojížďky, SAE 10w40 API CF (nebo výš) se dá použít. Od Shellu třeba řadu Helix, ale úplně klidně i výše zmíněné Valvoline, Mol, Total anebo i jiný - Agip/Eni, Elf, Liqui Moly, Mobil, Mogul, Panolin, Q8, Repsol, Sunoco, Texaco, Yacco.... Jinak pro motory s více najetými kilometry je speciálně určena od Valvoline řada MaxLife nebo Sunoco Marathon.... Důležitější než značka je ale včas olej (a i s filtrem) měnit - při krátkých jízdách po 10-ti a při delších po 15-ti tkm nebo po 1roce.
A nebylo by od věci "se mrknout" i na převoďák, na palivový a vzduchový filtr a chladicí a brzdovou kapalinu :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Martin Brána

Re: jaký olej pro 206 hdi

Příspěvek od Martin Brána »

Děkuji za info.
Odpovědět