Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Zdravím. Zdlouhavě jsem to psal do téma Millers oil. Nechci to tam zasírat. Smazal jsem to a založil zde.
Olej do Bmw 320i rok 1995. 110kw. Benzín. Najeto 270 000 km. Možná stočené.
Roční nájezd 6-7tis.
Olej měněn poctivě po roce nebo 6-7 tis.
Ročně cca 70 krátkých jízd do 8 km do práce.
cca 60 jízd do 16 km z práce. Trochu déle z práce, aby se motor zahřál než ho vypnu na delší dobu.
A pak převážně 25-65 km jízdy a občas dálky 100-200km. Přes zimu najedu max 1000km.
Pod víkem ventilů byl bordel. Asi z méně častých výměn oleje. Ted jsem 2x vyměnil olej po 3 tis km 10w40. Valvo Durablend 10w40. Olej 10w40 byl dávan asi i majitelem předemnou ale nevím jak dlouho. Max 2-3 roky. Co bylo dále nevím.
Hydroštely se ozvou hned po studeným startu na 2 sekundy. A pak cca okolo 7-9 km od startu. Po ujetí 10km až se motor prohřeje se to uklidní. Občas při vytočení k omezovači se zas lehce ozvou. Mám zkusit jiný olej 10w40 ( na nějaký můžou hydra klepat a na nějaký ne) nebo i něco lehce hustšího? Tam ale není skoro žádný výběr krom Mobil peak life 5w50. I k přihlédnutí nájezdu 270 tis km +
Doporučený olej podle bmw 5w40 ll. Aplikace Millers mě píše klidně i 10w40 EE nano.
Cena něco okolo 200kč za litr.
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Nebo se vysrat na nějaké vymýšlení a koupit prověřený olej, obyč 10w40 vw 502.00 a 505.00, který se nepajcuje( Millers, motul, motorex) a jezdit a nic neposlouchat..Auto mě má vydržet cca 4-5 let a pak může v klidu umřít. Oprava na 24 hydroštelů + práce je mimo mísu
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Tyto "staré" motory ještě nepotřebují žádné extraoleje ve smyslu podřízení se nějakým bruselským normám. Tam stačí "běžné" OLEJE, které ještě mažou :twisted: 5w40, 5w50, 10w40.... a častěji měnit - což děláš. A pokud jde o hydroštely, tak jejich hlučnost možná trochu omezíš "hustějším" olejem - hustějším za studena při startu, hustějším za tepla při provozní teplotě - ale to problém neřeší, jen ho to možná kousek odsune. Ten hydroštel už načatý je, a olej to nezachrání. Ve Tvém případě by se dal vyzkoušet olej 5w50, ale zkoušet to s "drahým" Mobilem je možná zbytečné - já bych zkusil Sunoco
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Tyto "staré" motory ještě nepotřebují žádné extraoleje ve smyslu podřízení se nějakým bruselským normám. Tam stačí "běžné" OLEJE, které ještě mažou :twisted: 5w40, 5w50, 10w40.... a častěji měnit - což děláš. A pokud jde o hydroštely, tak jejich hlučnost možná trochu omezíš "hustějším" olejem - hustějším za studena při startu, hustějším za tepla při provozní teplotě - ale to problém neřeší, jen ho to možná kousek odsune. Ten hydroštel už načatý je, a olej to nezachrání. Ve Tvém případě by se dal vyzkoušet olej 5w50, ale zkoušet to s "drahým" Mobilem je možná zbytečné - já bych zkusil Sunoco
Přesně tak. Problém se tím nevyřeší..Jen oddálí. To mě je jasné. Ale nic jiného nenadělám. Snad to z mým nájezdem vydrží. :D U takovýho auta. Jo normy pro olej, než byly tehdá jsou ted i nejlevnějšíma olejema daleko překonány. Olejů 10W50 moc není. A 5w50 doporučuješ Sunoco.? Nemusím se bát nějakého pajcování jak je běžné u castrol apod.? Chci za své peníze to co mají ostaní v eu. 5w50 je řidší když je zima a motor je studený a hustší pak za tepla že? Za studena je řidší a měly by se hydra dřív promazat ne? Co je ještě za oleje 5w50? Mobil1 sunoco. Možná shell. Moc víc jsem toho nenašel
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Ze SAE 10w50 vím jen o Q8 a Total. To v 5w50 jich je víc (ale tuším že zrovna Shell ne). Já vím o:
Millers oils, Fuchs, Sunoco, Aral, Agip, Mobil1, Valvoline, Motul, Divinol, Mannol, Emperol a Liqui Moly
....a se Sunocem (samozřejmě nevím, jestli bude "pajclé", ale jeho cena je taková, že se to asi nikomu nevyplatí) mám jen dobré zkušenosti....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

Sunoco 5W50 používám ve svém motoru a nestěžujeme si ani já ani on, notabéne jeho API SH je pro starší motory akorát to pravé ořechové... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Ze SAE 10w50 vím jen o Q8 a Total. To v 5w50 jich je víc (ale tuším že zrovna Shell ne). Já vím o:
Millers oils, Fuchs, Sunoco, Aral, Agip, Mobil1, Valvoline, Motul, Divinol, Mannol, Emperol a Liqui Moly
....a se Sunocem (samozřejmě nevím, jestli bude "pajclé", ale jeho cena je taková, že se to asi nikomu nevyplatí) mám jen dobré zkušenosti....
Jj jako mobil a millers jsou za 2000 kč. 6 litrů co já potřebuju. To je už příliš. Valvoline VR1 je taky jakš takš. Škoda že na per-oil nemají 1 litrový lahve a jen 4litr.
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Ten návštěvník jsem byl já. Tak když chválíte oba Sunoco, tah ho zkusím. Api bohatě překračuje normy v roce 95..Navíc si myslím že u méně známé značky je nějaké pajcování mimo mísu. U Castrol, shell, motul, mobil bych to chápal. A koupím ho jen na jednom kšeftu v Čr. Tím to je usnadněné
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

Mobil1 jsem používal předtím, je fakt, že je dražší, ale tak hrozné to není (je možná polský)... :)
http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... 50-5l-4-1/
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:Mobil1 jsem používal předtím, je fakt, že je dražší, ale tak hrozné to není (je možná polský)... :)
http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... 50-5l-4-1/
No právě nemám potřebu kupovat zrovna olej nejlevnější co jde. A tento obchod je možná velký a má solidní kšeft, ale ty moc malé ceny mě nějak nesedí. Aby to nebyl made in poland jak si napsal.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

Olej 5W50 používám necelé tři roky (40tis.km) z důvodu spotřeby oleje, dolívám necelý půllitr na tisíc km (nejspíš ventilová gufera, při studeném startu si motor trošku čmoudne... :oops: ) a začal jsem Mobilem1. Po dvou výměnách jsem objevil Sunoco, spokojený jsem (byl) s obojím. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Koliesko »

adosM píše:Zdravím. Zdlouhavě jsem to psal do téma Millers oil. Nechci to tam zasírat. Smazal jsem to a založil zde.
Olej do Bmw 320i rok 1995. 110kw. Benzín. Najeto 270 000 km. Možná stočené.
Roční nájezd 6-7tis.
Olej měněn poctivě po roce nebo 6-7 tis.
Ročně cca 70 krátkých jízd do 8 km do práce.
cca 60 jízd do 16 km z práce. Trochu déle z práce, aby se motor zahřál než ho vypnu na delší dobu.
A pak převážně 25-65 km jízdy a občas dálky 100-200km. Přes zimu najedu max 1000km.
Pod víkem ventilů byl bordel. Asi z méně častých výměn oleje. Ted jsem 2x vyměnil olej po 3 tis km 10w40. Valvo Durablend 10w40. Olej 10w40 byl dávan asi i majitelem předemnou ale nevím jak dlouho. Max 2-3 roky. Co bylo dále nevím.
Hydroštely se ozvou hned po studeným startu na 2 sekundy. A pak cca okolo 7-9 km od startu. Po ujetí 10km až se motor prohřeje se to uklidní. Občas při vytočení k omezovači se zas lehce ozvou. Mám zkusit jiný olej 10w40 ( na nějaký můžou hydra klepat a na nějaký ne) nebo i něco lehce hustšího? Tam ale není skoro žádný výběr krom Mobil peak life 5w50. I k přihlédnutí nájezdu 270 tis km +
Doporučený olej podle bmw 5w40 ll. Aplikace Millers mě píše klidně i 10w40 EE nano.
Cena něco okolo 200kč za litr.
Mozno trosku mimo misu, ale v akom stave mas rozvody? Retaz nechrasti? Ak sa opotrebuju (vydru) voditka retaze + natiahne sa retaz, tak hydraulicky napinak (okrem toho ze ju uz nevie poriadne napnut) sa dostane do krajnej polohy a moze sa cez neho stracat tlak oleja. Preto by som preveril aky mas tlak oleja. Mozno tie hydrostely sa ozyvaju preto, ze nemaju spravny tlak oleja.
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

No jak se měří tlak oleje? To by za pár korun nebylo od věci provést. Ale to by slušný autosevis měl vědět jak se měří tlak oleje. Jinak jezdím slušně, žádné extra honění na 1-2 kvalt. Občas tomu šlápnu ale jinak poho. Jaké to vydává zvuky ten volný řetěz? Krom hyder, který občas klapnou a jak se motor zahřeje tak už neklapou to vydává ještě jeden zvuk. A to jde si myslím z Vanosu, když držím otáčky okolo 1800-2000 ot. At na volnoběh nebo za jízdy občas. Jde to z vrchu motoru. V jinačích otáčkách to nedělá. Na volnoběh taky nic. Připadá mě to podle zvuku na vanos. Podle videí na netu. Ale není to tak hrozný. Každopádně na nové rozvody nebo vanos nemám peníze. Protože rozvody cca 10tis a vanos nový je nesmysl za 16. A každá z těchto položek je polovina ceny auta..Kdyby se to posralo, tak bych radši motor zahodil a koupil nebo sehnal přes známé jiný motor
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Toš dnes objednám ten lehce hustší olej Sunoco sportivo 5w50 na bezo.cz a uvidíme. Ještě Millers ATF DM Dexron III do převodovky na bmw 320i. Včerá jsem mydlil auto 40 km a od 12-13 Km to po vypnutí a zapnutí tak dalších 27 km na vytáčení za jízdy a na volnoběh s hydrama neudělalo nic. Nebyly vůbec slyšet.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

Jsem žádostiv, jak to dopadne (se to projeví), dej, prosím, každopádně vědět... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět