Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Ještě musím zavolat do bezy na oleje sunoco jestli mají i 1L balení toho marathonu 10w40. Protože mají 4L a pak nic jiného na eshopu. Já potřebuju 6l a 8l se mě brat nechce. Když odliju půlku z druhé 4L a ta druhá půlka mě tam bude strašit rok v garáži :(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

No a...? :? Tož napřesrok koupíš jen čtyři litry... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

V tom bych problém neviděl - za rok se na suchém a tmavém místě jednou otevřenému oleji v opět zavřeném obalu nic nestane....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:Ze SAE 10w50 vím jen o Q8 a Total....
Našel jsem další http://www.ravenolshop.cz/ravenol/eshop ... -10W-50-1L
A pak ještě http://www.millersoils.cz/cfs-10w50-nt?c=230 ale ten je (ale nejen) cenově úplně jinde....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od bjukemen »

podla mna to cvaka preto ze tam niekto nalial olej s MoS2 alebo samotnu prisadu, bol som nedavno ocitym svedkom aplikacie prisady MoS2 do motora s hydrostelmi..po mojej otazke ci vie ze do hydrostelov sa nemaju davad prisady na baze MoS2 ma mechanik vykazal so slovami nech sa stariem tam kde ja j*bem :roll:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:podla mna to cvaka preto ze tam niekto nalial olej s MoS2 alebo samotnu prisadu, bol som nedavno ocitym svedkom aplikacie prisady MoS2 do motora s hydrostelmi..po mojej otazke ci vie ze do hydrostelov sa nemaju davad prisady na baze MoS2 ma mechanik vykazal so slovami nech sa stariem tam kde ja j*bem :roll:
Nemusel tam dát nikdo olej s MoS2. Stačilo že někdo nějakou dobu sral na výměny oleje okolo 10 tis a problém je na světě. Tím motorové součástky trpý víc. Ikdyž je zvláštní, že to nežere ani deci oleje...Sice něco ubyde ale to je snad 0.1 -0,2 litru na 3000km. Spíš to lehce prosakuje přes víko ventilů.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od bjukemen »

samozrejme to je najcastejsia pricina, ale cert nespi a ludia naleju do motora cokolvek
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Dobrá zkušenost pro všechny. Jak jsem dopadl při očistě motoru bmw. Na nějaké oleje klepot hydroštelů, po zahřátí to ztichlo. Ale občas se to ozvalo. Po posvícení při sundání nalévacího víka na olej na víku jsem se zhrozil. Usazeniny apod. Tak jsem začal čistící program alá max 3500 km a olej a filtr ven. Nej na hydra působil Valvoline durablend 10w40 api SL. Na sunoco 5W50 byl klepot hrozný. Po najetí pár set km na olej sunoco Marathon 10w40 se klepot zas utišil. Před výměnou za tento olej jsem do motoru dal Millers Engine flush. Takže nevím jestli i to mělo nějaký vliv. Ted jsem ze slzou v oku vypustil Marathon po 3500km ( nicméně byl zas dost černý takže se opět čistilo ) pryč a nasadil Yacco vx 500 10w40. Jako poslední čistící fáze. A ted na tom oleji mám najeto 100 km a takovej klid hyder a celého motoru jsem nezažil. Takže nejen, že oleje Yacco a Sunoco jsou best, ale taky i docela pomohlo 5 výměn oleje po cca 3000km. Prostě je asi možné že to ty hydra na čas vyléčilo. Že tam není tolik bordelu uvnitř. Ted tam nechám do zimy Yacco vx500 10w40 api SL a naposledy použiju Millers engine flush a asi budu střídat po 5 tis km Yacco vx 1000 ll 5w40 na zimu a na léto vx500 10w40. Takže opravdu nejlíp se čistí brzkou výměnou oleje několikrát po sobě s přidáním Millerse. :wink:
Odpovědět