Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:
adosM píše:Tak jak to teda je? Po jakým oleji se mám dívat? U těch api SN to teda je naprd nebo ne? Nechci žádný snížený HTHS viskozity, kvůli blbé ekologii a že to pak bude hůř pro motor. Chci plnej olej Full Saps....
Pokud to jde, tak API SJ, SL :wink: nebo to SN a raději se vyhnout API SM. A když chceš olej "full saps" (kruciš to je terminus technicus :mrgreen: ) a normální HTHS viskozitu, tak ještě ACEA A3/B3. A na Sunoco jsou dobré recenze: kvalita za solidní peníz - já dám znovu (na zimu) 5w40 (API SN a made in Belgium) do Accorda a zítra jdu pro ten Marathon mladýmu do Civica, páč má na hrbu už čtvrt mega kilců.
Supr. Marathon má API SL/CF A3/B3. A pro 1-2 kratší výměny do 4-5 tis je i supr cena. Pokud by to bylo dobrý, tak ho budu dávát i dál. Ty ho kupuješ taky na tomto obchodě? Supr že jsou na něj dobré recenze a není v každém obchodě. Skoro nulový riziko,že ho bude někdo pajcovat. Made in poland apod

http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... N-10W40-4L
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Na pajcnutí jsou jiné značky. Sunoco by se při své ceně asi nevyplatilo a ano, beru ho v tom Bezu :wink:
krom toho za a) nevím o moc kšeftech kde by Sunoco prodávali, a za b) to mám po cestě do práce
(kdyžtak Ti dám zítra vědět o tom Marathonu, co je na něm napsáno. Je teda fakt, že má TBN jen 7 mg KOH/g, ale při častějších výměnách je to O.K).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Na pajcování jsou jiné značky - Sunoco by se za tu cenu nevyplatilo a ano, beru ho v tom Bezu :wink:
krom toho za a) nevím o moc kšeftech kde by Sunoco prodávali, a za b) to mám po cestě do práce
(kdyžtak Ti dám zítra vědět o tom Marathonu, co je na něm napsáno. Je teda fakt, že má TBN jen 7 mg KOH/g, ale při častějších výměnách je to O.K).
Tady jsem našel ještě tento kšeft a tam za to chtějí 734kč za 4 litry což je o skoro 300kč dražší na 4 Litrech. http://www.appneu.cz/index.php?str=oleje2
Jinak pak ještě 2 kšefty jaknauto.cz a mojeoleje.cz a tam mají stejnou cenu jak bezu
450kč za 4L. Takže nevím proč tam mají takový rozdíl. Ještě kouknu na ofic stránky. jestli tam mají více info v technickým listu. Tbn mě nevadí. Když dýl neodolá benzínu a zkyselí tak co. Najedu max 6-7 tis za rok a měním
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Tak je tedy k sehnání i jinde - je fakt, že když to mám "za barákem" :mrgreen: tak jsem další ani nehledal, ale taky je možné, že to berou z toho Beza. Někde jsem slyšel, že oni mají ofic. zastoupení značky u nás. Nevím, ale vždyť je to jedno.... A když měníš po sedmi tkm, bude to úplně v pohodě.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Tak je tedy k sehnání i jinde - je fakt, že když to mám "za barákem" :mrgreen: tak jsem další ani nehledal, ale taky je možné, že to berou z toho Beza. Někde jsem slyšel, že oni mají ofic. zastoupení značky u nás. Ale vždyť je to jedno.... A když měníš po sedmi tkm, bude to úplně v pohodě.
Na http://www.sunoco.cz jsou i jiní dealeři. Mají tam seznam. České zastoupení je sunoco.cz viz kontakt. Na ofic.stránkách nemají napsáno o oleji nic víc než na bezu. Jinak cenu si každý dealer může nastavit jinak. Zavolám přímo na bezi pro ověření nebo na ofic sunoco.cz. Jsem na to pedant. Ikdyž z bezi mě přišlo podle obalu (5w50 synturo) origo balení. Není to tak profláklá značka, jak jiné které se pajcují apod.
V kterém foru si vyštrachal to co psal ten borec ohledně hydroštelů a hondy legend s Sunoco Marathon 10w40?
Naposledy upravil(a) adosM dne ned lis 09, 2014 21:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od lengy60 »

A nebyl by,vzhledem k častým startů a krátkých jízdních dob vhodnější tento olej?Jen se ptám :!:
http://www.sunoco.cz/upload/technicke-l ... D_0W40.pdf
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

To by byl hodně dobrý olej... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Hoši to je bohužel olej mimo. Do mého Bmw je doporučován max 5w40. Už 5w je na takové mrazy že 0w je uplně mimo. Dit i 10w je do -25 a kolikrát u nás taková zima byla? Minulý rok nebylo snad ani jednou pod -8. Tento rok to vypadá stejně. Auto mám v garáži a ikdyž bude venku -10 ,tak já mám v garáži okolo 0 stupnů. A 0w40 je poměrně řidší než 10w40 za tepla. Myslím ten Marathon vs diamod, a nechci aby mě to klapalo za tepla. Ten sunoco 5w40 co jezdí pitris je maximum .Těch pár sekund za studena čert vem. A od listopadu do konce unora najedu max 1000km. Při velkých mrazech měsíčně snad jen 150km. Min než 15 km jízdu do práce nejezdím. Už když je okolo 0 tak ani jízdu do 4km nejedu, když nemusím. A pak delší jízdy když jedu na hory na lyže ale to jedu 60 a víc km v kuse. Volba na ten marathon ideál a kdyžtak se vrátím k 5w50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:....kdyžtak Ti dám zítra vědět o tom Marathonu....
Sunoco Titanium Marathon 10w40 - API SL/CF ACEA A3/B3 - Made in Belgium :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Colommbo »

Pitris píše:...Made in Belgium :wink:
Sunoco Synturo Sportivo 5W50 z téhož obchodu rovněž... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od lengy60 »

Tak jsem jen tak pro zajímavost koukl na ty stránky a kdopak to tam je hned na první na fotce?Kyle Busch se svým M a M :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od Pedro »

Ted jsem ja mimo.
Co je kely bush a mm?
adosM

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od adosM »

Colommbo píše:
Pitris píše:...Made in Belgium :wink:
Sunoco Synturo Sportivo 5W50 z téhož obchodu rovněž... :)
No aby ne, když mám Sunoco synturo sportivo 5w50 doma. 5L a 1L. Taky od bezi. :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaký olej do starého Bmw. Lehce se ozívaj hydroštely.

Příspěvek od lengy60 »

Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět