Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bloke

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od bloke »

Ten problém je už dávno vyčerpávajúco vyjasnený, posledné stánky prebieha postranne volná diskusia, takže ostrekovanie okna môže byť na programe dňa. A ak si nechceme doškriabať predné sklo na väčšine áut práve ostrekovačmi +stieračmi, tak na zaparkovanom aute pred jazdou zaprášené okno najprv celoplošne polejme vodou - ostreknutím z flašky napr. s takýmto uzáverom - za okamih vyjde vela vody aj pod určitým malým tlakom, ktorý lepšie odstráni nalepený prach, a potom sa už môže veselo použiť ostrekovač :wink: Body vzplanutia, horenia aj teplota samovznietenia bezpečnejšie než Valvoliene aj Mogul :)
Jezevcik píše:Až se někdy vyjasní problém s výběrem oleje, tak bych navrhoval začít řešit náplň do ostřikovače. Zbytky zimní směsi mohou v létě na skle vzplanout.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lengy60 »

No že bych se na celé sklo nevy...l. :D Už se vidím,jak ve 2 nebo 3h ráno běhám kolem té výlohy co na autě mám. :mrgreen: Možná někdy v budoucnu,až budu v důchodu a budu se dloubat v nose,tak se možná stanu takovým tím leštičem skel a laku. :idea: Do té doby musí autu stačit bezkontaktní myčka jednou za 14 dní a 2x ročně nanesení tvrdého vosku. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Itall »

No nevim, já jsem nikdy poškrábané sklo neměl. Nebo jsem si nevšiml, což je totéž. Sklo mám na to, abych nerušeně viděl. Do doby než umřu, musí autu stačit smetáček a studená voda v kýblu, dle potřeby, když je zaflákané. Odhaduji asi tak na 10 mytí ročně. Neleštím, nejsem blázen :D .
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od jerome »

Nechapem preco Pandorovi plevelite vlakno s oknami. :roll: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Itall »

My jen anticipujeme další vážné starosti Pandurovy. Nejen oleji utrápí se neurotik :D .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pitris »

e1H píše:Ja som vám to hovoril... :mrgreen:
No měl si pravdu :o a hned na první straně :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od bloke »

Tož keď umyjem celé auto popoludní, už na druhý deň ráno je potiahnuté mrzkou vrstvou prachu, takže umývam ho len minimálne á 3-4 týždne. A k oknu v noci nevstávam, ani desiatu si nerobím o 3:30 :D Keď je pred jazdou potiahnuté tým svinstvom (cca vždy) vytiahnem z kufra flašku, ovlažím, a do 30 sekúnd je späť v kufri a ja na sedadle. Kde sa tomu rovná nejaké vifovanie, tam som gramblavý :lol:
lengy60 píše:No že bych se na celé sklo nevy...l. :D Už se vidím,jak ve 2 nebo 3h ráno běhám kolem té výlohy co na autě mám. :mrgreen: Možná někdy v budoucnu,až budu v důchodu a budu se dloubat v nose,tak se možná stanu takovým tím leštičem skel a laku. :idea: Do té doby musí autu stačit bezkontaktní myčka jednou za 14 dní a 2x ročně nanesení tvrdého vosku. :wink:
Itall

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Itall »

gramblavý, gramblavý - to je takový překladatelský oříšek. Online slovník mi nic nepřeložil.
bloke

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od bloke »

Nuž tak to je niečo ako ťarbavý :D. Spisovne má byť grambľavý, možno preto nič nenašlo, akurát „ ľ “ ako Bratislavčan v neoficiálnom písme nepoužívam.
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pandora »

Mam doma pripraven Mogul Extreme 5w40 A3 (TBN 8,0), jeste jsem jej sehnal ve zdejsim eshopu.
Vetsinou uz se prodava jeho nahrada ACEA C3 dle TL jiz API SN.
Itall

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Itall »

bloke: Zajímavá jazyková vložka :D , díky. O olejích se tu stejně už dlouho mlátí prázdná sláma :lol: .
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pandora »

Dival jsem se na ceny Mobilu new life v Antwerpach v Makru vcera a litrovka vysla na 13,99€. Popisky na zadni strane jen v zapadnich jazycich, na predni strane dole kod, vyrobeno 1.12.15. Vedle meli ESP Mobil 5w30 a ten byl vyroben pred 2 mesici.
V obou pripadech 5 litrove baleni stalo, co 4x 1 litrove baleni. 4 litrove baleni nemeli.
4x 1 litrovky new life si povezu v kufru v letadle, doufam, ze s kufrem nosici zavazadel nebudou hazet moc a ty obaly to prezijou...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Jezevcik »

No vidíš, já koupil toto v Ostravě, doprava při odběru patnácti pětilitrových balení zdarma, na obalu jsou také pouze západní jazyky a na štítku je "DEC 2015".
Běž se podívat k benzínce Shell, kolik za to chtějí. Tím chci říci, že si komplikuješ život.

http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 34981.html
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pandora »

Zdravim, pri jakem najezdu km by melo dojit k vymene oleje s TBN cca 7,5? (Mogul Extreme 5w40 PD, Millers XF 5w40)
Jezdi se bud kratke trasy nebo naopak v lete temer tisic km v kuse.
Ja to odhaduji na nejakych 7 000 az 8 000 km, vzhledem k nizsi hodnote TBN.
U Mobilu New Life 0w40 nebo XF 0w40 by ta hranice mohla byt asi vyssi...

Tyka se to tohoto motoru, ale nikoliv meho vozidla.
e1H

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od e1H »

8192 km a 375,6 metrov. :mrgreen:
Teraz vážne, akú odpoveď očakávaš na takúto otázku?
Odpovědět