Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Ital »

jerome píše:
Jezevcik píše:Většina možná, ale aby to udělal někdo odtud, tak to je přímo svatokrádež.
Napadlo ma to nieco podobne ako je mozne ze takyto clovek je tu uz len zaregistrovany :mrgreen:
1) Nevím jak se odregistrovat.
2) Oslovil jsem Pandoru s informací o stejném motoru. Delší dobu jsem tu nic nepsal, ale Pandora, při své už legendární pečlivosti, zajisté zaregistroval, že píši o autě, které mohu sledovat a semtam s ním jezdím, jak plyne z mých několika příspěvků a zmínek (namátkou 15.6.2016-17:28, 3.8.-14:54, 19.8.-21:14, 15.9.-15:36,16.9.-10:50 a 14:20). Rozhodně se nedá z mých příspěvků dovodit, že je to mé auto a že je to Fabia. Ostatně jsem v jiných vláknech opakovaně uvedl, že po zkušenostech škodovky v hledáčku zrovna nemám. Že to tu někdo spleská do nesmyslů, jak pejsek a kočička dort, za to snad ani nemohu. Proto zkratka "mého-tvého" motoru - pro Pandoru, mám za to, že jemu nemusím totéž opakovat několikrát. No, stejně musím, už jen proto, že zmínka o prodlouženém výměnném intervalu vzbudila jakési "svaté rozhořčení". Zřejmě proto, že někdo mylně dovodil, že auto je moje. Kdybych to bral vážně, řekl bych - kdo chce psa bít, klacek si najde.
3) Na servisování vozu nemám vliv a po pravdě, ten prodloužený interval mi vyhovuje, páč mohu sbírat data o takovém způsobu provozu a tolik možností sledovat různá auta zas nemám. Ani bych se neopovážil majiteli doporučovat jiný interval servisu, bo tenhle mu vyhovuje a má s ním opakovaně dobrou (čili bezproblémovou) zkušenost (zatím 2. auto, s prvním najeto zatím asi 120000 km). A Pandoru oslovuji proto, že srovnání s motorem, kde se olej mění často a nepoužívá se nízkoviskozitní, mě zajímá. Ještě si vzpomínám, že majitel při koupi obdržel info, že dnes se už auta zajíždět nemusí. Takže nic nezajížděl.
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pandora »

Auto stoji v garazi a vyjede az nebude snih, od vymeny oleje jsem najel cca 1 500 km a ubytek zatim na merce nepatrny.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Jerry3 »

BigBang píše:též je mi divný, že by i při tvrdym nastavení rok nebo 15t km se nerozsvěcel klíš nebo nápis inspekce/servis při startu/otočení klíčem.
Mně rovněž, ale je tomu tak. Ještě musím zjistit, zda je ten symbol klíče vůbec součástí "matice" displeje PP. No a pokud je, pak to třeba vůbec nefunguje. V tom případě ovšem již od doby, kdy jsem auto převzal, a dost možná úplně od začátku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pitris »

Ital píše:Nevím jak se odregistrovat....
S tímto ti můžu pomoci.
Ital píše:Ještě si vzpomínám, že majitel při koupi obdržel info, že dnes se už auta zajíždět nemusí. Takže nic nezajížděl....
A od koho :?: :!: Od konstruktéra ? Od praktika který tomu rozumí ? Nebo od toho "za pultem" ? Nebo mu to řekla uklízečka co šla okolo ? Blbost !
Ale jestli je člověk založen třeba umělecky, snad možná tomu i věří :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od jerome »

Jazdit sluzobnym autom dlhe trasu tj spustu km rocne neni problem ani pouzitie LL leja s vymenou 20-30.000 km na to je tento olej urceny. Prakticky stale zohriaty na prev.teplotu tj uplne idealne podmienky jazd. V praci mame 6r. 1.6Hdi auto jazdi ultra kratke trasy okolo komina najazdenych 55.000 km olej meneny 1x teraz dalsia planovana na 60.000. Motor plne funkcny ale zvuk ma strasny :| tu by chcelo tie vymeny o nieco skratit.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pitris »

jerome píše:....Motor plne funkcny....
Zatím :o
jerome píše:....ale zvuk ma strasny....
Problémy se blíží :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:Problémy se blíží :x
Je to mozne ale kedze auto je cez oper.lizing nikoho to nesere :? / :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lengy60 »

Samozřejmě,nakonec to zaplatí zoufalec,který touží po chrochtě,bo očekává nízké provozní náklady,tedy ve smyslu,že nafta je levnější než benzín a spotřeba na 100 km je také menší. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Jezevcik »

lengy60 píše:...nízké provozní náklady,tedy ve smyslu,že nafta je levnější než benzín a spotřeba na 100 km je také menší. :lol:
Pořadí důležitosti je přesně obráceně. Podstatná není až tak ta cena, ale spotřeba. I kdyby nafta byla o dvě koruny dražší, tak při rozdílu cca dva litry na sto kilometrů, bude diesel výhodnější. Ale...nesmí jít o problémový model, pak je vše úplně jinak.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Ital

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Ital »

Ital píše:Nevím jak se odregistrovat....
Pitris píše:S tímto ti můžu pomoci.
V nové verzi jsem to už nenašel. Jestli to můžeš udělat sám, tak to, prosím, udělej. Děkuji.
Ital píše:Ještě si vzpomínám, že majitel při koupi obdržel info, že dnes se už auta zajíždět nemusí. Takže nic nezajížděl....
Pitris píše: od koho :?: :!: Od konstruktéra ? Od praktika který tomu rozumí ? Nebo od toho "za pultem" ? Nebo mu to řekla uklízečka co šla okolo ? Blbost !
Ale jestli je člověk založen třeba umělecky, snad možná tomu i věří :shock:
Při koupi, takže od prodejce, samozřejmě. Konstruktéři ani uklizečky auta neprodávají...i když ty uklizečky - těžko říct, kdo tam sedí za stolem jako prodejce.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pitris »

Ital píše:Děkuji
Rádo se stalo.
Ital píše:Při koupi, takže od prodejce....
Ano - jejich technická fundovanost je většinou na úrovni právě tak té uklízečky - bez urážky kohokoliv. On potřebuje jen prodat....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lengy60 »

Na obranu těch prodejců je ovšem nutné dodat,že říkají pouze to,co se po nich žádá a cpe se jim do hlavy na školeních. :wink: Čiže,je to oficiální stanovisko výrobce vozu :twisted: a snad nečekáš,že ti tam někdo řekne něco jiného! :lol: Samozřejmě,pokud přijedeš do servisu dříve,tak tě nikdo nevyhodí,že jsi přijel brzy,byť může být,že natrefíš na pana "chytrého",který ti bude tvrdit opak.
Úplně stejně to dopadne,když se zeptáš na olej....mimo záznam( a to si ještě musí být jist,že nemluví s nějakým volem) ti řekne,že je to kravina a je lepší použít poněkud jiný olej než stanovil výrobce,ale ofiko ti bude samozřejmě vyprávět o školeních tribotechniky,kvalitě nových olejů atd.
A hodně zajímavé je třeba povídání o prezentačních dnech pořádaných pro novináře,kteří pak píší ty úžasné recenze na ten který vůz. :roll:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Pitris »

Já vím Bohumile, já vím :) Bohužel je to tak :( Proto jsem napsal "bez urážky" a připíšu ještě Čest vyjímkám....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od lengy60 »

Však v pohodě,vím jak jsi to myslel. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaky olej do Fabie II 1,4 16V 63kW

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Tam se fakt nerozsvěcí po zapnutí zapalování klasický klíč s nápisem service,doplněný km údajem? :shock:
Tak jsem si v rámci možností daných optikou ověřil, že onen klíč vůbec není součástí toho, co umí displej přístrojovky v daném voze zobrazit. :o :?
Odpovědět